Пресс-центрНовости11 травня відбулося засідання Консультативної...
Новости

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Другие новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

11 травня відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України

12 мая 2021 года, 10:20

11 травня за ініціативи Дмитра Разумкова відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України. Захід залучив до обговорення важливих питань реформи системи місцевого самоврядування представників всіх зацікавлених сторін.

 конс рада.jpg

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що найголовнішим для ефективного завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади є зміни до Конституції України, які закріплять досягнуті здобутки децентралізації.

Українська асоціація районних та обласних рад звернулася до керівництва держави з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань діяльності районних та обласних рад, а також перспектив децентралізації.

УАРОР зазначила, що сьогодні найбільш гострими у діяльності районних рад є питання відсутності фінансування, реалізації Закону 1009-IX та виплати заборгованостей працівникам апаратів.

У цьому контексті пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу та точково врегулювати питання субвенцією.

У свою чергу, у діяльності обласних рад акцентовано на проблемі позбавлення деяких повноважень щодо надрокористування, неузгодженість норм бюджетного та земельного законодавства, ризики зменшення доходів обласних бюджетів, а також статусу ОМС у Донецькій та Луганській областях.

У цьому випадку пропонується запровадити відповідні законодавчі ініціативи.

 конс рада.jpg

Українська асоціація районних та обласних рад, виходячи з тих умов реформи, що на сьогодні існують, пропонує свій алгоритм розвитку децентралізації.

Про це в ході засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування наголосив Сергій Чернов, Президент Української асоціації районних та обласних рад.

Запропоновано:

  1. Провести детальний аналіз ходу реформи децентралізації й за результатами оновити відповідну Концепцію.
  2. Передбачити в складі Кабінету Міністрів України посаду Віце-прем’єр-міністра, відповідального за реформу децентралізації.
  3. Напрацювати зміни до чинного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням процесів децентралізації.
  4. Внести зміни до Конституції України щодо децентралізації влади.
  5. Після ухвалення змін до Конституції України щодо децентралізації влади ухвалити нову редакцію Закону  Про місцеве самоврядування.

 Рішення Консультативної ради - у додатку нижче

Прес-служба