Пресс-центрНовостиРішенням Покровської районної ради територія ...
Новости

09.04.2021, 15:30

Обрано нового голову Волноваської районної ради. Ним став Сергій Демченко

Другие новости

08.04.2021, 10:45

УАРОР звернулася до Керівника Офісу Президента з пропозиціями щодо врегулювання проблемних питань райрад та подальшого розвитку децентралізації

07.04.2021, 16:40

Рішенням Покровської районної ради територія району в межах виборчих округів закріплена за депутатами районної ради

07.04.2021, 09:40

Конкурс малих грантів від Словацької Республіки

06.04.2021, 11:35

1 квітня стартувала Програма медичних гарантій на 2021 рік

Рішенням Покровської районної ради територія району в межах виборчих округів закріплена за депутатами районної ради

07 апреля 2021 года, 16:40

6 квітня відбулася чергова шоста сесія Покровської районної ради VIII скликання, яку провів голова районної ради Юрій Ключка.

Було розглянуто 29 питань порядку денного.

Депутати заслухали звіт по виконанню районного бюджету Мар’їнського району за 2020 рік, внесли зміни до районного бюджету на 2021 рік, програми економічного і соціального розвитку Покровського району на 2021 рік, надали згоду на створення (оголошення) ландшафтного заказника місцевого значення «Святогорівський».

Також затверджено перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходяться в управлінні Покровської районної ради; перелік першого та другого типу об’єктів  спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходяться в управлінні Покровської районної ради, які пропонуються для передачі в оренду.

Відповідно до пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районною радою прийнято низку рішень щодо передачі у комунальну власність територіальних громад об’єктів спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад.

Серед інших питань районною радою прийнято рішення про закріплення території району в межах виборчих округів за депутатами районної ради VIII скликання.

 07.jpg

Прийняття рішення обумовлено тим, що відповідно до ст.192 Виборчого Кодексу України вибори депутатів районних рад проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією району. Згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм України до території укрупненого Покровського району включено території Мар’їнського, Добропільського та Ясинуватського районів Донецької області (які ліквідовані). Територія району становить понад 4 тис. кв. км, населення складає понад 400 тис. жителів.

Проте в чинних законодавчих актах про місцеве самоврядування відсутня норма щодо закріплення депутатів, обраних за пропорційною системою, за конкретним виборчим округом.

Внаслідок на практиці виникають питання щодо забезпечення зв’язків депутатів з виборцями, активного залучення їх до вирішення питань місцевого розвитку, підвищення відповідальності та звітування про свою роботу перед конкретним колом виборців.

Прийняте рішення Покровської районної ради про закріплення територій за депутатами районної ради сприятиме виконанню депутатами обов’язків, визначених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».

Прес-служба