Пресс-центрНовостиРайонні ради області взяли участь в обговорен...
Новости

09.04.2021, 15:30

Обрано нового голову Волноваської районної ради. Ним став Сергій Демченко

Другие новости

08.04.2021, 10:45

УАРОР звернулася до Керівника Офісу Президента з пропозиціями щодо врегулювання проблемних питань райрад та подальшого розвитку децентралізації

07.04.2021, 16:40

Рішенням Покровської районної ради територія району в межах виборчих округів закріплена за депутатами районної ради

07.04.2021, 09:40

Конкурс малих грантів від Словацької Республіки

06.04.2021, 11:35

1 квітня стартувала Програма медичних гарантій на 2021 рік

Районні ради області взяли участь в обговоренні змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад»

23 марта 2021 года, 15:00

Міністерством розвитку громад та територій України  в рамках реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад». Змінами зокрема передбачається можливість участі районних рад у співробітництві територіальних громад.

 Механізм міжмуніципальної консолідації, передбачений Законом України «Про співробітництво територіальних громад» від 17.06.2014 № 1508‑VII, створив умови для поліпшення якості послуг в сотнях територіальних громад через укладання договорів про співробітництво. За час дії закону згідно з даними Мінрегіону станом на 11.03.2021 укладено 661 договір. На жаль, в Донецькій області цим механізмом скористалися лише 5 громад, уклавши 2 договори про співробітництво.

На звернення Української асоціації районних та обласних рад, яка постійно проводить консультації з членами Асоціації щодо проектів законодавчих актів, до обговорення законопроекту долучилися всі районні ради.

Зокрема запропоновано доповнити ст.3 Закону  нормою, згідно з якою «ініціювання співробітництва, участь у переговорах про співробітництво та у комісії з підготовки проекту договору про співробітництво, громадське обговорення та схвалення проекту договору про співробітництво, здійснюється районною радою за правилами, встановленими статтями 5-8 цього Закону для сільських, селищних, міських рад». Також зроблено застереження, що надання районним радам права на участь у співробітництві територіальних громад не повинно звужувати їх власні повноваження.

Виконавчим апаратом Донецької обласної ради узагальнено пропозиції до законопроекту, які надійшли від районних рад, а також від окремих сільських та селищних рад області, і направлено до УАРОР.

Нагадаємо, що 17 березня Українська асоціація районних та обласних рад надала профільному Комітету ВРУ пропозиції до нової редакції Закону Про місцеве самоврядування України.

Пропозиції сформовано за результатами всеукраїнських консультацій з керівниками районних та обласних рад. Над текстом працювали експерти УАРОР Микола Тітов та Ігор Пілько, Президент Асоціації Сергій Чернов та Секретаріат УАРОР.

До нового Закону УАРОР надала більше 100 пропозицій, з них 18 до статей про повноваження районних та обласних рад та 17 про місцеві державні адміністрації.

Прес-служба