Пресс-центрНовостиДепутат Донецької обласної ради Сергій Третья...
Новости

24.06.2021, 10:45

Депутат на зв’язку з виборцями

Другие новости

23.06.2021, 16:15

УАРОР провела онлайн-нараду з актуальних питань діяльності районних рад

22.06.2021, 10:50

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. 80-та річниця

20.06.2021, 09:20

Вітаємо медичних працівників з професійним святом!

18.06.2021, 10:15

Курахівська міська рада затвердила Стратегію розвитку територіальної громади до 2027 року

Депутат Донецької обласної ради Сергій Третьяков взяв участь в Конференції "Зменшимо загрозу: Екологічні та техногенні ризики на Сході України"

18 февраля 2021 года, 15:00

Депутат Донецької обласної ради Сергій Третьяков взяв участь в Конференції  "Зменшимо загрозу: Екологічні та техногенні ризики на Сході України".

Конференція пройшла 16-18 лютого в Києві, в форматах офлайн та онлайн. Захід організували спільно члени Консорціуму 3Р, ACTED, БФ «Право на захист», IMPACT, Danish Red Cross, Austrian Red Cross, Товариство Червоного Хреста України.

Основною темою Конференції була екологічна ситуація у східній Україні. Організатори воліли привернути увагу до регіонів України, постраждалих від природних надзвичайних ситуацій та збройного конфлікту.

Ця проблема, хоча й стосується певної місцевості, має всеукраїнський характер – саме тому для обговорення й пошуку дієвих рішень зібрались представники Embassy of Sweden in Kyiv, Ambassade de France en Ukraine, а також Уряду України, організації громадянського суспільства та приватний сектор.

Сергій Третьяков на панельній дискусії «Моніторинг навколишнього середовища для створення національного підходу, орієнтованого на ризик» зробив доповідь, яка стосувалася питань екологічної ситуації на Донбасі. Він зазначив, що екологічна проблема Донбасу є невід’ємною частиною екології України. На тимчасово окупованій території України порушено екологічну рівновагу, що призвело до небезпечних змін стану довкілля, спричинило шкоду здоров’ю та порушило безпеку життєдіяльності.

Основними загрозами є: затоплення шахт та можливість виходу токсичних шахтних вод на поверхню, проникнення у підземні води; потрапляння їх до річки Сіверський Донець та Азовського моря; припинення роботи очисних споруд та пошкодження сховищ токсичних та радіоактивних відходів; пошкодження територій природно-заповідного фонду; забруднення атмосферного повітря та ґрунтів хімічними продуктами, знищення ландшафтів та рослинності.

Сергій Третьяков запропонував додати екологічну складову в систему моніторингу ОБСЄ: відстежувати викиди в атмосферне повітря, систему водопостачання, відходи, шахтні води тощо. Також, на його думку, важливо забезпечити проведення екологічного моніторингу стану території Донецької  області, з можливим залученням міжнародних екологічних експертів.

Прес-служба