Пресс-центрНовостиІндустріальні парки в Донецькій області...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Індустріальні парки в Донецькій області

04 февраля 2021 года, 14:55

Як засвідчує світовий досвід, індустріальні парки виступають одним з факторів потужного економічного зростання.

Прийняття в 2012 році Закону України «Про індустріальні парки» сприяло прискоренню темпів створення індустріальних парків в Україні. Наразі Реєстр індустріальних парків включає 45 діючих індустріальних парків. Приватні індустріальні парки не включені до Реєстру індустріальних парків.

Індустріальні парки створювалися переважно на землях комунальної власності (72%), змішаної (комунальна та приватна) власності – 8%. Як позитивне явище необхідно відзначити створення індустріальних парків на землях, що належать приватним інвесторам (16%). Решта парків знаходяться на землях державної власності – 4%.

Індустріальні парки створені у різних галузях промисловості та географічно розташовані у різних регіонах України.

Відповідно до Закону України «Про індустріальні парки» індустріальний парк - визначена ініціатором створення індустріального парку відповідно до містобудівної документації, облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері переробної промисловості, а також науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій на умовах, визначених законом та договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку.

В Донецькій області створено три індустріальних парки: «Лиманський» (м. Лиман) за схемою «greenfield», «Техносіті» (м. Костянтинівка) та «АзовАкваІнвест» (м. Маріуполь) за схемою «brownfield», територія яких на даний час продовжує облаштовуватись.

Індустріальний парк «Лиманський» (м. Лиман) був створений Лиманською міською радою та включений до Реєстру індустріальних парків 30.06.2017.

1.jpg

2.jpg










Концепцією передбачається, що це буде територія для розміщення нових об’єктів у сфері промислового виробництва будівельних та теплоізоляційних матеріалів, елементів отримання альтернативної енергії, логістики, супутнього сервісу. Заплановано створити 1200 нових робочих місць.

Загальна площа – 27,5220 га.

У 2020 році було подано проектну заявку на будівництво електромереж для участі у конкурсному відборі інфраструктурних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Проведено конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку, за результатами якого було визначено переможця – ТОВ «Логос-Сервіс». Укладено договір про створення та функціонування індустріального парку «Лиманський» з керуючою компанією.

Згідно з рішенням Лиманської міської ради № 7/81-5578 від 18.06.2020 «Про передачу земельної ділянки в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «Логос-сервіс» (керуючій компанії) для здійснення господарської діяльності та забезпечення функціонування індустріального парку «Лиманський» укладено договір оренди землі на 30 років. 

Розроблено генеральний план території індустріального парку «Лиманський» під забудову об’єктів промисловості та адміністративно-побутового призначення.

 Індустріальний парк «ТехноСіті» (м. Костянтинівка) був створений Костянтинівською міською радою та включений до Реєстру індустріальних парків 22.02.2018.

3.jpg

4.jpg










Пріоритетними напрямками діяльності учасників індустріального парку є виробництво автомобільних запчастин та комплектуючих; машинобудування в галузі енергетики; легка промисловість та збірка побутової техніки; утилізація комп’ютерної та електронної техніки. Заплановано створити 1330 нових робочих місць.

Загальна площа - 34,02 га.

У 2020 році проведено конкурс з вибору керуючої компанії, переможцем якого стало КП «ЕЛІТ-СКЛО». Між Костянтинівською міською радою та керуючою компанією укладено договір про створення та функціонування індустріального парку «Техносіті».

Індустріальний парк «АзовАкваІнвест» (м. Маріуполь) був створений Маріупольською міською радою та включений до Реєстру індустріальних парків 07.02.2019.

5.jpg

Індустріальний парк «АзовАкваІнвест» (м. Маріуполь) (загальна площа – 15,65 га) планується створити шляхом облаштування на території трьох промислових майданчиків, на кожному з яких буде розміщено основні виробництва: підприємства машинобудування; підприємства легкої промисловості; підприємства харчової промисловості. Супутніми видами діяльності можуть бути: переробка продуктів сільського господарства, виробництво комбікормів та екологічного добрива, перевалка вантажів, логістичні послуги, розробка та впровадження інноваційних технологій у галузі сільського господарства, машинобудування, будівництва, харчової та хімічної промисловості. Заплановано створити 665 нових робочих місць.

Маріупольською міською радою проведено конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку «АзовАкваІнвест» та визначено переможця – комунальне комерційне підприємство Маріупольської міської ради «Приазовська інвестиційна компанія», з яким 10 грудня 2019 року укладено договір про створення та функціонування ІП.

Проведено тендер та розпочато роботи щодо будівництва на будівництво каналізаційних комунікацій на суму 11,9 млн грн.

Проведено експертизу проектно-кошторисної документації з будівництва лінії електропередачі № 2. Укладено договір з АТ «Укрзалізниця» про нестандартне приєднання до електричних мереж.

Укладено договір на розробку проектно-кошторисної документації генплану індустріального парку.

Загальна сума інвестицій в будівництво індустріального парку складатиме 50 млн дол. На території парку працюватимуть 12 підприємств.

Актуально:

3 лютого 2021 року на черговому засіданні Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення засад створення та функціонування індустріальних парків».

Схвалений Урядом проект Закону дозволить узгодити механізми фінансування створення інфраструктури індустріальних парків, приєднання їх до інженерних мереж та будівництва транспортних об’єктів.

Зокрема, законопроектом передбачається узгодження відповідних механізмів фінансування і державної допомоги із Бюджетним кодексом України (у тому числі за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, цільових субвенцій, місцевих бюджетів), законами України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» (в частині дотримання умов державної допомоги та критеріїв її допустимості) і «Про засади державної регіональної політики» (щодо забезпечення відповідності ініціативи створення індустріальних парків і пов'язаних із нею проектів регіонального розвитку пріоритетам державного, регіонального і місцевого розвитку).

Проект закону також спрощує вирішення питань з приєднання індустріальних парків до інженерних мереж, зокрема електричних.

У зв’язку з цим проектом Закону також передбачається створення можливості безоплатного приєднання індустріальних парків, як малих систем розподілу, до електричних мереж (за рахунок цільового прибутку в тарифах на послуги з передачі та розподілу електричної енергії) шляхом внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії», а зміною до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропонується передбачити, що створення індустріальних парків є одним із шляхів комплексної забудови територій.

Такий підхід значно спростить вирішення питань, пов'язаних з електрифікацією територій, де створено індустріальні парки, та їх приєднанням до електромереж відповідно до Кодексу систем розподілу, затвердженого Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310.

 



Прес-служба