Пресс-центрНовостиДо УАРОР направлено пропозиції органів місцев...
Новости

28.11.2020, 15:40

Соціально-економічне становище Донецької області у січні–жовтні 2020 року

Другие новости

27.11.2020, 16:30

Новообрані місцеві ради проводять перші сесії

26.11.2020, 10:20

Новий адмінтерустрій: НСЗУ визначила алгоритм дій комунальних медзакладів та їх власників

25.11.2020, 13:35

Перші кроки новообраних місцевих рад: набір консультаційних матеріалів

24.11.2020, 11:35

Податкова база громад і районів для підготовки бюджетів 2021 року - орієнтир від фінансових експертів

До УАРОР направлено пропозиції органів місцевого самоврядування області до проекту Закону України «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України»

26 октября 2020 года, 16:30

Виконавчим апаратом Донецької обласної ради узагальнено пропозиції органів місцевого самоврядування області до проекту Закону України «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України», розробленого Міністерством розвитку громад та територій України.

Метою проекту є законодавче визначення основних засад адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та вирішення інших питань адміністративно-територіального устрою України.

Проектом вводяться поняття адміністративно-територіального устрою України, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту та інші. Встановлюються засади на яких будуватиметься  адміністративно-територіальний устрій; органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою; порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміни їх меж; віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст; найменування і перейменування адміністративно-територіальних одиниць; визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад. Врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад.

Також проектом скасовується Порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української PCP, затверджений Указом Президії Верховної Ради Української PCP 12.03.1981 року.

Підтримуючи в цілому зазначений законопроект, було звернено увагу на наступне.

Підпунктом 3 пункту 2 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту передбачено, що населені пункти, яким раніше було присвоєно статус селищ міського типу, в подальшому будуть віднесені до категорії селищ. Натомість, статтею 9 Законопроекту визначається, що селищем є населений пункт з чисельністю населення не менше ніж 5 тисяч осіб, а населений пункт з чисельністю населення до 5 тисяч осіб визначається селом.

Відповідно до існуючого адміністративно-територіального устрою, до категорії селищ міського типу віднесені населені пункти з кількістю населення понад 2 тисячі осіб. Крім того, існують селища міського типу, чисельність населення яких не перевищує навіть цієї цифри.

З огляду на викладене було висловлено пропозицію статтю 9 законопроекту змінити, передбачивши можливість віднесення населеного пункту до тієї чи іншої категорії при меншій чисельності населення, визначивши при цьому, який саме критерій, окрім чисельності населення, має стати вирішальним для цього.

Пропозиції до законопроекту направлено до Української асоціації районних та обласних рад.

Прес-служба