Пресс-центрНовости"Альманах районних рад": ПОКРОВСЬКА РАЙОННА Р...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

"Альманах районних рад": ПОКРОВСЬКА РАЙОННА РАДА

03 сентября 2020 года, 09:35

ПОКРОВСЬКА РАЙОННА РАДА


Довідка про район

Покровський район розташований на заході Донецької області, простягається зі сходу на захід на 64 км, з півдня на північ на 40 км. Територія належить до степової зони України, клімат помірно-континентальний. Площа лісів складає 5062 га. Надра району багаті на поклади якісного вугілля, піску та глини. Район входить до числа найбільших агропромислових районів Донецької області, адже 88 % всіх земель – сільгоспугіддя. района покровск.jpg

Нинішній центр району, м. Покровськ, заснований у 1875 році. Спочатку це була станція Гришине. Першими мешканцями міста стали робітники, що будували залізницю, безземельні селяни із сусідніх сіл, вихідці з північних губерній України та Центральної Росії. В 1921 році Гришине стало повітовим центром Донецької губернії, а в 1923 році за новим адміністративним діленням – центром району. Постановою Президії ВЦИК 20 липня 1934 року Гришинський район був перейменований у Постишевський. Постановою Донецького облвиконкому 4 березня 1938 року Постишевський район перейменовано у Красноармійський і місто Постишево у Красноармійськ. У 2016 році, на виконання постанови Верховної Ради України від 12.05.2016 № 1353-VIII, Красноармійський район було перейменовано у Покровський.

На території району є пам’ятники природи, зокрема «Сичин дуб». Також збереглися пам’ятники археології - 402 об’єкти, це кургани, які є місцями поховання стародавніх людей. Є й пам’ятники історії національного значення. Один із них, в селі Сонцівка - Музей Сергія Прокоф’єва, одного з найкращіх композиторів XX віку. Музей було відкрито у 1991 році на честь сторіччя з дня народження Прокоф’єва. Експозиція музею містить матеріали, які розповідають про життя та творчість композитора. Основними темами експозиції є дитинство та роки навчання, його концертна та творча діяльність на батьківщині та за кордоном. Також в експозиції є матеріали про фестивалі та конкурси, присвячені Прокоф’єву, зокрема про щорічний фестиваль «Прокоф’ївска весна».

 Прокофєву.jpg дуб     с. Михайлівка.jpg

Адміністративно-територіальний устрій Покровського району представляють – районна рада, 3 селищні ради та 17 сільських рад, які об’єднують 3 селища міського типу, 9 селищ та 86 сіл. Населення району становить 29 531 особу.

 

Ретроспектива формування районної ради

 Районну раду завжди очолювали енергійні та принципові керівники, які бачили перспективу, шукали найефективніші шляхи вирішення проблем. Знаючи й люблячи свій край, вони звикли нести відповідальність за доручену справу. У 1999 році на посаду став Іванілов Віталій Володимирович (раптово помер у 2002 році). Він створив здоровий клімат в колективі, укомплектував апарат компетентними фахівцями. Команда однодумців, створена і згуртована ним, працює і сьогодні на благо тепер уже Покровського району, продовжуючи його традиції.

 В різні роки районну раду очолювали:

Комарь Микола Степанович – 1982 – 1988 роки

Мельник Михайло Григорович – 1988 – 1989 роки

Лисаченко Віктор Васильович – 1989 – 1991 роки

Гриценко Дмитро Спиридонович – 1991 – 1998 роки

Кубкін Анатолій Олександрович – 1998 – 1999 роки

Іванілов Віталій Володимирович – 1999 – 2001 роки

Руденко Володимир Васильович – 2001 – 2002 роки

Масло Надія Анатоліївна – 2002 – 2005 роки

Костюк Михайло Семенович – з 2005 року по теперішній час

  М.С..jpg

Діяльність ради за останні 5 років

 Покровська районна рада складається з 34 депутатів. Серед депутатів є керівники сільськогосподарських підприємств, директори та вчителі загальноосвітніх шкіл, працівники соціальної сфери, працівники районної ради та райдержадміністрації, пенсіонери.

В районній раді діють 6 постійних комісій: - з питань депутатської діяльності, законності та захисту прав громадян; - з питань капітального будівництва, архітектури, комунального та шляхового господарства, торгового та побутового обслуговування населення; - з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури та молодіжної політики; - з питань планування, бюджету та фінансів; - з питань агропромислового комплексу, охорони навколишнього середовища та регулюванню земельних відносин; - з питань адміністративно-територіального устрою та регіонального розвитку. депутатов 7 созыва.jpg

На засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях районної ради розглядаються питання згідно з планом роботи районної ради. Основні питання – це затвердження бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Покровського району на поточний рік та внесення змін до них.

Депутати, будучи жителями сіл і селищ, краще за всіх розуміють наявні там проблеми, намагаються допомогти вирішити їх, роблять все можливе, щоб життя селян було комфортним і зручним.

Головою Покровської районної ради є Михайло Семенович Костюк, на цю посаду обирається вже чотири скликання поспіль.

Завдяки високій професійній компетентності Михайла Семеновича, його досвіду та організаторським здібностям, наполегливості в досягненні мети ефективно налагоджена робота з районним депутатським корпусом, з сільськими та селищними головами району, керівниками районних підприємств, установ і організацій заради підвищення рівня життя громади району.

За час перебування Михайла Семеновича на посаді голови районної ради громада району активно почала розвиватися, брати участь в різноманітних програмах, проектах та конкурсах, що сприяють вирішенню питань соціально-економічного розвитку територій шляхом самоорганізації та соціальної активності громад та громадських ініціатив району.

Його головними помічниками є заступники голови ради: Надія Анатоліївна Масло і Володимир Васильович Руденко.

 Н.А.jpgНадія Анатоліївна Масло працює на посаді заступника голови Красноармійської районної ради з квітня 2005 року, близько трьох років працювала на посаді голови районної ради. Вже вчетверте вона обирається депутатом районної ради та більше двадцяти років працює на керівних посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування району. Свій багаторічний досвід роботи спрямовує на розвиток і матеріальне забезпечення територіальної громади району.

Володимир Васильович Руденко на посаді заступника голови ради з 2014 року. До цього протягом 14-ти років працював на різних посадах. Був керуючим справами, заступником та головою районної ради, першим заступником голови райдержадміністрації та головою райдержадміністрації. Депутат районної ради п’яти скликань поспіль. Всю свою роботу направляє на покращення життєвого рівня мешканців району, чим вносить суттєвий вклад у розбудову місцевого самоврядування в регіоні. В.В.jpg

Виконавчий апарат районної ради забезпечує виконання радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими. Здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє взаємодії з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, надає методичну та іншу практичну допомогу селищним та сільським радам Покровського району.

Останні 5 років влада району веде активну діяльність в залученні інвестиційних коштів, особливо до соціальної сфери та сфери житлово-комунального господарства.

Економічний потенціал району представляють підприємства з виробництва залізобетонних виробів ТОВ «VIP-Бетон», підприємства зі збагачення кам’яного вугілля: Філія «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод та ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика Росія», підприємства переробної промисловості ТОВ «Покровський комбікормовий завод» та виробничі підрозділи ПрАт «АПК-Інвест» з переробки м’яса, м’ясопродуктів та виробництва комбікормів, 26 сільськогосподарських підприємств, 61 фермерське господарство та 448 фізичних осіб-підприємців.

  мал.jpg, замы и аппарат мал.jpg











Охорона здоров’я

 Медична допомога мешканцям району надається комунальним некомерційним підприємством «Покровський районний Центр первинної медико–санітарної допомоги», структурними підрозділами якого є 9 амбулаторій та 23 фельдшерських і фельдшерсько-акушерських пункти. В закладах охорони здоров’я району працює 13 сімейних лікарів.

Діяльність закладів охорони здоров’я протягом останніх років спрямована на підвищення доступності та якості медичного обслуговування населення.

Для розвитку та вдосконалення мережі закладів охорони здоров’я району проводяться капітальні ремонти закладів охорони здоров’я. Зокрема, проведено капітальні ремонти Гришинської та Срібненської амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів у селі Сонцівка та селі Піщане. Встановлено пандуси у будівлі Сергіївської амбулаторії та ФП у селі Малинівка. ФП.jpg

Для Удачненської амбулаторії придбано медичне обладнання та устаткування, для Сонцівського ФАПу - меблі, для Новоекономічної амбулаторії - медобладнання, меблі, товари медичного призначення та багатофункціональний пристрій. Придбано холестеринометри та 2 телемедичних комплекти.

За кошти Товариства Червоного Хреста України за підтримки Люксембурзького Червоного Хреста у районі побудовано два фельдшерсько-акушерських пункти у селах Успенівка та Красний Лиман. Крім цього, здійснено поставку меблів медичного призначення та медичного обладнання, комп’ютерного обладнання та меблів.

Також, завдяки реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, у районі завершується реалізація проєкту будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Новоолександрівка та придбано автомобіль.

  

Галузь освіти

 Мережа закладів освіти району складається з 6 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 11 навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад» (8 шкіл І-ІІІ ступенів, 3 школи І-ІІ ступенів), 9 дошкільних навчальних закладів. В закладах освіти встановлено 21 комп’ютерний клас, в них створено 180 робочих місць.

Мережа дошкільних закладів повністю задовольняє потреби населення району. В 69 гуртках та секціях позашкільних закладів (станція юних натуралістів, будинок дитячої творчості, дитячо-юнацька спортивна школа)  займається 1185 учнів. Проводиться робота щодо реалізації заходів регіональної програми «Надія Донеччини». В районному банку даних 23 обдаровані дитини. Десяти здібним учням шкіл виплачується стипендія районної ради в розмірі 600 грн. кожному.

В 3-х загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів за ліцензіями Міністерства освіти і науки України здійснюється професійне навчання учнів по спеціальності «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А».

Влітку на базі закладів освіти працюють 11 пришкільних таборів.

З метою підготовки закладів освіти до роботи в навчальному році та осінньо-зимовому періоді постійно проводяться ремонтні роботи, наприклад: заміна вікон в Миролюбівському та Піщанському НВК, утеплення фасаду Рівненського та Успенівського ДНЗ, заміна лінолеуму в Малинівському НВК та Миколаївській ЗОШ, заміна насосу котельні в Петрівському НВК, будівництво футбольного поля зі штучним покриттям, капітальний ремонт електромережі із заміною приладів освітлення та спортивної зали в Сергіївському НВК, очищення каналізації, поточний ремонт з гідрохімічним очищенням системи опалення в Сонцівському НВК, капітальний ремонт покрівлі в Петрівському,  Новоолександрівському та Михайлівському (дошкільний підрозділ) НВК, поточний ремонт підвального та зворотного теплопроводів і запірної арматури вузла водяної теплової мережі в Новоекономічній ЗОШ, ремонт підлоги в групових приміщеннях Удачненського ДНЗ, улаштування дитячого ігрового майданчика в Петрівському НВК, капітальний ремонт покрівлі дошкільного підрозділу Михайлівського НВК, капітальний ремонт дошкільного підрозділу та спортивної зали Піщанського НВК, капітальний ремонт із заміною котла дошкільного підрозділу Срібненського НВК, капітальний ремонт системи опалення Удачненської ЗОШ тощо.

Працює інклюзивно-ресурсний центр, один інклюзивний клас (Гришинський НВК) та одна інклюзивна група (Гродівський ДНЗ).

  

Фізичне виховання та спорт

 За різними напрямками фізичного виховання працює Комунальний позашкільний навчальний заклад «Районна дитячо-юнацька спортивна школа» Покровської районної ради. Навчально-тренувальні заняття проводять 11 тренерів-викладачів. Діє 23 групи з таких видів спорту: легка атлетика, настільний теніс, дзюдо, футбол, кікбоксинг, гирьовий спорт, карате.

Організацією фізкультурно-спортивної роботи та фізкультурно-оздоровчої з колективами фізичної культури сільських та селищних рад займається Покровська місцева громадська організація всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», громадська організація Федерація футболу Покровського району, районна громадська організація «Велоклуб «ТЕМП» .

Постійно проводяться районні спортивно-масові заходи. Спортсмени району беруть участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях, в Чемпіонаті Європи та Світу з гирьового спорту, карате та кікбоксингу.

Вихованці спортивних секцій оздоровлюються в позаміських дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів обласного бюджету, в пришкільних таборах відпочинку та на базі відпочинку м. Приморськ (Запорізька область) за рахунок коштів районного бюджету. спортзал.jpg

Наша гордість - Білицький Леон, чемпіон світу та Європи з гирьового спорту - отримує стипендію обласної ради та винагороду за рахунок коштів обласного бюджету, для нього придбано будинок на умовах співфінансування за рахунок коштів обласного та районного бюджету. Також п’ять спортсменів – районні  стипендіати.

Завершено будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям для гри в міні-футбол Сергіївського НВК. Розпочато будівництво нового  спортивного майданчика з поліуретановим покриттям для гри в міні-футбол, волейбол, теніс, баскетбол на території Миколаївської ЗОШ.

Продовжується реалізація проєкту «Гідна країна – для гідних людей» по створенню молодіжного центру в приміщенні Миколаївського сільського будинку культури.

 

Культура

 Мережа закладів культури складається з 29 клубних закладів, 26 бібліотек-філій, центральної районної бібліотеки та районної школи мистецтв. При клубних закладах працює 151 клубне формування.

На території району у 8-ми сільських, селищних радах функціонує 15 народних колективів та народна кіностудія «Колос».

Щорічно проводяться: заходи до Новорічних свят, Масляної, Водохреща, Дня Соборності, Дня Героїв Небесної Сотні, до Міжнародного жіночого дня «Чарівна, лагідна, щира», до Дня українського добровольця, заходи екологічного напрямку, у зв’язку з Голодомором 1932-33 років в Україні, цикл заходів щодо популяризації державних символів, до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, районний конкурс читців «Кобзарева криниця», гала-концерт обласного  конкурсу піаністів «Прокоф’євська акація», районні конкурси дитячої художньої самодіяльності «Шанс», «Панночка–україночка», «Козаки в країні виростають знов», районні конкурси «Слов’янське коло», «Під дахом дому свого», заходи до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, до Дня Європи, до Дня медичного працівника, Дня захисту дітей, Дня журналіста, святої Трійці, Дня молоді, Дня незалежності України, Дня усиновлення, Всеукраїнського дня бібліотек, Дня соборності України, Дня захисника України та ін. Поповнюється бібліотечний фонд.

  и поселковые головы.jpg

Житлово-комунальне господарство

На підтримку галузі ЖКГ району постійно виділяються кошти та впроваджуються інвестиційні проекти. Тільки за останній рік проведено:

поточний ремонт водопровідних мереж в Новоолександрівській, Лисівській, Новотроїцькій сільських радах та Удачненській селищній раді всього 4,9 км на загальну суму 1109,5 тис. грн.;

відновлення водопровідних мереж в Новоекономічній селищній раді, Пішанській та Першотравневій сільських радах всього2,9 км на суму 900,9 тис. грн.;

прокладання водопровідних мереж в Новотроїцькій сільській раді 4,5 км на суму 441,6 тис. грн.

На поточний ремонт автомобільних доріг у смт Удачне, с. Перше Травня, с. Котлине, с. Сергіївка, с. Веселе, с. Іванівка, с. Гришине, смт Гродівка, с. Рівне виділено 2771,1 тис. грн.

На відновлення автомобільних доріг по с. Перше Травня, ПКД Сергіївка, с. Красний Лиман, с. Звірове, с. Сергіївка -  6853,5 тис. грн.;

На облаштування тротуарних доріжок2,59 км(с. Котлине, смт Новоекономічне, с. Сонцівка) -  1961,8 тис .грн.;

На відновлення мереж зовнішнього освітлення по населеним пунктам Покровського району (с. Сергіївка, смт Удачне) – 1776,6 тис. грн. (18,25 км);

На облаштування мереж зовнішнього освітлення по населеним пунктам Покровського району (с. Берестки Сонцівська сільська рада, Новотроїцька сільська рада, с. Лисівка, с. Миролюбівка, смт Новоекономічне, с. Птиче, с. Новожеланне, с. Новоєлизаветівка, Піщанська сільська рада) – 3964,5 тис. грн. (28,623 км);

На утримання та ремонт пам’ятників, меморіалів, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни – 4992,5 тис. грн. (6 пам’ятників по смт. Новоекономічне, с. Миролюбівка, с. Сергіївка, с. Гришине, с. Сонцівка);

На відновлення конструктивних елементів та поточний ремонт  адміністративних будинків сільських та селищних рад Покровського району – 1787,6 тис. грн. (с. Михайлівка, с. Новоєлизаветівка,  с. Лисівка).

 

Визначні особистості району, їх вплив на життя громади

 Особливою пошаною користуються представники різних поколінь, серед яких уславлені керівники підприємств, установ, господарств, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування,  передовики виробництва, які працювали та нині працюють на розвиток району.

14-ти жителям району присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Це:

Білозуб Лідія Петрівна

Гладушко Олександра Маркиянівна

Діденко Галина Іванівна

Звагольська Катерина Акимівна

Іващенко Микола Кондратович

Кравченко Семен Федорович

Падалка Ганна Дмитрівна

Соловйова Наталія Петрівна

Сук Іван Якович

Юрген Лідія Федорівна

Черненко Антон Григорович

Плахотін Іван Романович

Парамонов Микола Максимович

Моргун Федор Трофимович

 

8-ми жителям району присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Це:

Москаленко Кирило Семенович

Олександров Микита Олексійович

Волков Петро Тимофійович

Дударенко Андрій Ємельянович

Холод Михайло Мефодійович

Ковтун Микола Іванович

Демура Володимир Федотович

Кітченко Павло Семенович

 

Жителям району, які внесли вагомий особистий внесок у зміцнення авторитету Покровського району, розвиток його економіки і соціальної сфери, ведуть активну благодійну, милосердну, громадську діяльність було присвоєно звання Почесного громадянина Покровського району, це:

Соловйова Наталія Петрівна

Іващенко Микола Кіндратович

Гриценко Дмитро Спиридонович

Дикий Іван Матвійович

Слухай Іван Євграфович

Овчаренко Клавдія Олексіївна

Єрохіна Марія Гнатівна

Кулижко Ніна Іванівна

Мазоха Раїса Володимирівна

Димитрова Валентина Олександрівна

Пузиков Леонід Ісакович

Ковальов Олександр Микитович

Павлов Віктор Володимирович

Соловйов Микола Григорович

 

Децентралізація і майбутнє району

 В межах реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, відповідно до перспективного плану формування територій громад Донецької області, затвердженого розпорядженням КМУ від 6 травня 2020 року № 540, на території Покровського району будуть функціонувати 14 ОТГ. Чисельність новоутвореного Покровського району складатиме приблизно 411524 чол. з адміністративним центром у місті Покровську.

За матеріалами, наданими Покровською районною радою


Прес-служба