Пресс-центрНовости"Альманах районних рад": ВЕЛИКОНОВОСІЛКІВСЬКА...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

"Альманах районних рад": ВЕЛИКОНОВОСІЛКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

18 августа 2020 года, 14:20

ВЕЛИКОНОВОСІЛКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

 

Довідка про район

 Великоновосілківський район, з центром у смт Велика Новосілка, розташований у південно-західній частині області в басейні річки Вовча і її притоки Мокрі Яли. Протяжність із півдня на північ - 101 км та з заходу на схід - 65,5 км. Площа району - 1,9 тис. км², в тому числі сільгоспугіддя 172240 га. Межує на південному заході - із Запорізькою областю, на північному заході - з Дніпропетровською областю, на півночі з Покровським районом, на сході - з Мар'їнським районом, на південному сході - з Волноваським районом Донецької області.

Дзеркало водоймищ займає 2,5 тис. га, лісні насадження розташовані на 6 тис. га. Найвища точка над рівнем моря240 м. Поверхня району представляє собою хвилясту рівнину, по якій протікають степні річки Вовча, Мокрі Яли, Сухі Яли, Кашлагач, Шайтанка, Ворона та Кобильна загальною протяжністю338 км..jpg

Перші поселення у Великоновосілківському районі почали виникати 200-250 років тому на берегах повноводних рік Вовча та Мокрі Яли. Перші села - Андріївку та Олексіївку - заснували запорізькі козаки в 1660 році. У XVIII - XIX століттях виникла більшість крупних селищ та сіл району: Комар, Костянтинопіль, Багатир, Улакли, Великий Янісоль (Велика Новосілка).

Нинішній центр району, смт Велика Новосілка, засноване у 1779 році греками-переселенцями з Криму. Відмінною особливістю життя району є те, що формувався переважно як аграрний. Ще одна відмінність - чисельність населення греків займає друге місце після українців. У 1989 році було створено районне товариство греків. Його першим головою став М.О. Хорош. Завдяки діяльності товариства розширилися й укріпилися зв’язки району з Грецією.

На території району знаходяться пам’ятники історії національного значення. Одним з них є меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа в селі Нескучне. Садиба функціонує з 50-х років XIX століття. Меморіальний музей-садиба заснований у 1992 році рішенням Донецької обласної ради народних депутатів як відділ Донецького обласного краєзнавчого музею. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року садиба внесена до Державного реєстру нерухомих пам'ятників України як пам’ятник національного значення.

Значущою пам'яткою архітектури в районі є Церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Андріївка, яка була збудована у 1795 році. Будівля церкви розташована на узвишші села, навкруги у радіусі 100 метрів територія вільна від забудови.

На території району функціонують заказники місцевого значення: «Нескученський ліс», «Балка північна», «Балка орлинська», «Щуча заводь», «Новосілківський» та пам'ятник природи місцевого значення «Дубові насадження».

Адміністративно-територіальний устрій Великоновосілківського району представляють – районна рада, 1 селищна та 16 сільських рад, які об’єднують одне селище міського типу, 14 селищ та 52 села. Населення району становить 37 144 осіб.

 .jpg

Ретроспектива формування районної ради

Велико–Янісольський район засновано у березні 1923 року, а в січні 1924 року створюються сільські Ради. В період з 1936 по 1959 роки діє Велико-Янісольська Рада депутатів трудящих.

10 жовтня 1959 року район був укрупнений шляхом об'єднання зі Старомлинівським районом та отримав назву – Великоновосілківський.

З 1959 по 1977 роки діяла Великоновосілківська Рада депутатів трудящих, яка згодом мала назву Рада народних депутатів. З 12 червня 1997 року по теперішній час – Великоновосілківська районна рада.

Районну раду очолювали:

1938-1952 рр. - Зуйченко Сергій Юрійович;

1953 – 1959 рр. - Максименко Степан Степанович;

1959 -1960 рр. - Сокун Олексій Трофимович;

1960 -1962 рр. - Усенко Михайло Карпович;

1962 -1964 рр. - Тимченко Іван Єгорович;

1964 - 1965 рр. - Носіков Йосип Якович;

1965 – 1967 рр. - Федорищев Микола Олександрович;

1967 – 1969 рр. - Гноєвий Олексій Павлович;

1969 – 1977 рр. - Міщенко Петро Леонтійович;

1977 – 1995 рр. - Григоренко Микола Федорович;

За період роботи Григоренка М.Ф. відзначено значний зріст соціально-економічного розвитку району. Побудовано та введено в експлуатацію 16 дошкільних закладів, 10 будинків культури, 20 інженерно-технічних комплексів в колгоспах району, 15 житлових будинків, поліклініка і стоматологічне відділення Великоновосілківської центральної районної лікарні, професійно-технічне училище. Введена диспетчеризація сільськогосподарських підприємств. Розпочато роботу з газифікації населених пунктів району.

1995 -1998 рр. - Стариченко Єгор Гаврилович;

1997 – 2006 рр. - Савовський Олександр Олександрович;

2006 - 2014 рр. - Шира Валерій Петрович;

2014 – 2015 рр. - Головко Сергій Васильович;

2015 – 2020 рр. - Кирилов Сергій Дмитрович;

з травня 2020 по теперішній час - Петрова Людмила Василівна.

  

Діяльність ради за останні 5 років

 Депутатський корпус районної ради, обраний на чергових виборах у жовтні 2015 року, складає 34 депутати, які працюють в п’яти постійних комісіях та охоплюють направлення господарської, соціальної, культурної і інших сфер життєдіяльності району.

 районної ради2.jpg

Районна рада тримає в полі зору такі питання як:

- виконання Програми економічного і соціального розвитку Великоновосілківського району;

- прийняття, виконання та корегування районного бюджету;

- виконання завдань, затверджених районними комплексними та цільовими програмами;

- підтримка в належному стані та розвиток матеріальної бази закладів охорони здоров’я, освіти та культури;

- ефективне управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селища району;

- затвердження технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок тощо.

Районна рада детально вивчає питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, використання відповідного майна, ефективності роботи комунальних підприємств та надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності.

Важливу роль у роботі районної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу. Виконавчий апарат районної ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, забезпечує взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування району.

Великоновосілківська районна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На інформаційних стендах районної ради, офіційному веб-сайті, в соціальних мережах на сторінці в Facebook та Instagram систематично висвітлюється інформація про діяльність районної ради. Крім того, друкується у Великоновосілківській районній газеті «Сільський край».

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень і рішення районної ради, розпорядження голови районної ради про скликання сесії, відвідування депутатами пленарних засідань розміщуються на інформаційному стенді районної ради та на офіційному веб-сайті Великоновосілківської районної ради.

В переважній більшості громадяни району порушують питання соціального захисту (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла) та оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування, питання незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров'я. Районна рада не залишає жодне звернення без уваги і оперативно вживає заходів з порушених питань.

Докладається чимало зусиль для покращення матеріально-технічної бази в закладах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту.

Депутати районної ради надають допомогу закріпленим за ними територіальним громадам в проведенні робіт з благоустрою сіл, установам соціальної сфери, виділяють кошти на проведення масових заходів, які проводяться в населених пунктах району.

Завдяки активній позиції депутатів районної ради проведено реконструкцію площі в смт Велика Новосілка, проведено благоустрій зони відпочинку на березі річки Кашлагач, відкрито пам’ятний знак, присвячений грекам-переселенцям з Криму, які заснували селище.

 памятного знаку грекам переселенцям з Криму Кирилов С.Д..jpg

В 2016 році з метою масового залучення громадян Великоновосілківського району до фізичної культури та забезпечення умов для ефективного розвитку спорту в районі, згідно з рішенням Великоновосілківської районної ради, було створено комунальне підприємство «Великоновосілківський районний стадіон «Колос», відкрито критий комплекс з міні-полем, тренажерами, роздягальнями, туалетом та душовими кабінками, який дає можливість проводити зимові футбольні чемпіонати, в яких беруть участь команди з Великої Новосілки, Курахово, Вугледара, Покровська та ін. Також проводяться чемпіонати з великого тенісу, тренуються футболісти, каратисти, борці. Ведуться групові заняття з фітнесу.

З метою реалізації права на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних  потреб, забезпечення кваліфікованою реабілітаційно–оздоровчою допомогою дітей, створено комунальне підприємство «Дитячий оздоровчий заклад «Дружба» з наданням фінансової допомоги для функціонування та збереження оздоровчої бази закладу та відпочинку дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки. Для покращення умов оздоровлення та відпочинку дітей районною радою виділені кошти та проведено капітальний ремонт спальних корпусів, клубу–їдальні, заміну віконних блоків, відремонтовано покрівлю всіх будівель, проведено благоустрій території закладу.

Завдяки тісному співробітництву з селищною та сільськими радами в питаннях розвитку територіальних громад депутати районної ради ставляться з великою увагою до ініціатив у вирішенні проблем і прийняті дієвих конструктивних рішень.

На виконання заходів, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку Великоновосілківського району, проведено ремонт доріг, свердловин, дошкільних закладів, клубів, водопроводів.

Районна рада взяла участь у двох проектах, які зараз успішно втілюються в життя: це мобільний офіс надання адміністративних, соціальних та інших публічних послуг мешканцям Великоновосілківського району і придбання 10 квартир у комунальну власність для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам. районний стадіон «Колос.jpg

В рамках реалізації проекту «Мобільний офіс» за рахунок державного бюджету придбано автомобіль-трансформер, обладнаний необхідною офісною технікою, телекомунікаційним обладнанням, інтернетом. Утримання автомобіля здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. Залучено 12 установ району та повноважених представників для підвищення якості надання адміністративних, соціальних та інших публічних послуг та впорядкування процедур їх виконання.

Крім того, районна рада в 2019 році стала призером обласного конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» в номінації «Районні ради» з проєктом «Лікарня біля воріт».

Районна рада інвестує у дітей і молодь, бере участь в державних, обласних та місцевих програмах. На умовах співфінансування було придбано 2 автомобіля для багатодітних родин.

 підприємство «Дитячий оздоровчий заклад «Дружба»1.jpg

Завдяки тісній співпраці з Всеукраїнською екологічною спілкою та Всеукраїнською дитячою спілкою «Екологічна варта» 158 дітей зі шкіл району змогли відвідати Одесу, Львів, Святогір’я, Івано-Франківськ, Черкащину в рамках проекту «Екологічними стежками рідної України».

Приділяється велика увага національному вихованню і збереженню традицій військової слави, нещодавно було відремонтовано та відкрито клуб–музей «Афганістан».

За останні 5 років районною радою прийнято ряд рішень щодо соціально-економічного розвитку  району, укріплення матеріально-технічної бази бюджетних установ.

Для забезпечення ефективної роботи житлово-комунального господарства та безперебійного енергопостачання об’єктів соціальної сфери проведено капітальні ремонти (термомодернізацію) десяти загальноосвітніх шкіл району, 10 дошкільних навчальних закладів. клубу - музею «Союзу українських ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) Великоновосілківського району.jpg

З метою зміцнення і охорони здоров’я жителів району, зниження поширеності захворювань, сприяння наданню кваліфікованої медичної допомоги та покращення матеріальної бази закладів охорони здоров’я районною радою прийнято та затверджено районну цільову програму «Здоров’я мешканців Великоновосілківського району на 2019–2021 роки» та районну Програму фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великоновосілківська центральна районна лікарня» на 2020–2022 роки.

На виконання заходів програм районною радою направлені бюджетні кошти на проведення капітальних ремонтів (термомодернізацію) будівель та відділень Великоновосілківської центральної районної лікарні. поліклінік, лікарських амбулаторій району, фельдшерсько–акушерських пунктів, а також на співфінансування проекту будівництво Андріївської лікарської амбулаторії.

В районі діє комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоновосілківської районної ради з надання послуг дітям з особливими потребами. Для покращення умов функціонування установи виділена окрема будівля та проведено капітальний ремонт.

 районний центр первинної медико-санітарної допомоги».jpg

На виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в районі діє затверджена районною радою комплексна програма «Ветеран» на 2018–2022 роки. Проводиться активна робота, щоб забезпечити соціальний захист ветеранів війни і праці, інших громадян похилого віку, підтримати моральний стан ветеранів, зберігати та належним чином утримувати пам’ятникі, пов’язані з героїчними і трагічними сторінками життя старших поколінь. Тим самим забезпечується пріоритет у фінансуванні видатків на матеріальну допомогу та фінансову підтримку ветеранам війни та праці з категорії найбільш вразливих верств населення, їх вшанування та турбота про них.

 


Визначні особистості району, їх вплив на життя громади

Особливою пошаною користуються представники різних поколінь, серед яких уславлені керівники підприємств, установ, господарств, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування,  передовики виробництва, які працювали та нині працюють на розвиток району. 

11 жителям району присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Це:

- Литвинов Юрій Петрович,

- Тамаш Михайло Сергійович,

- Тимощенко Ірина Миколаївна,

- Тимченко Іван Макарович,

- Ткаченко Василь Гаврилович,

- Фролов Олексій Іванович,

- Апостолова Тіна Дмитрівна,

- Атаманова Агафія Варлампіївна,

- Дяченко Антоніна Остапівна,

- Зеркаль Ігнат Терентієвич,

- Кряж Іван Захарович.

Указом Президента України депутатам районної ради Тахтарову Володимиру Кліментійовичу та Головку Сергію Васильовичу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

 С.В. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України»..jpg

Також, за багаторічну творчу активну громадську роботу, за значний внесок у соціально-економічний розвиток району рішеннями районної ради присвоєно звання «Почесний громадянин Великоновосілківського району»:

- Александрову Анатолію Івановичу (за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу та ветеранського руху в районі):

- Бондару Григорію Васильовичу (за вагомий внесок в охорону здоров’я та медичну науку),

- Веренікіній Валентині Григоріївні (депутат Верховної ради СРСР 3х скликань),

- Ластовенку Борису Яковичу (за багаторічну літературну діяльність, поет),

- Совпелю Володимиру Івановичу (за вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я району),

- Григоренку Миколі Федоровичу (за вагомий внесок у соціально–економічний розвиток району).

 

Децентралізація і майбутнє району

В країні триває реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади. 2020 рік став ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування. Це дасть можливість існуючим малочисельним місцевим радам об’єднатися, стати спроможними, перебрати на себе більшість повноважень, належним чином використовувати ресурси та нести відповідальність за свої дії перед людьми та державою. Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Донецької області на території району буде створено три громади: Великоновосілківську селищну, Комарську та Старомлинівську сільські. Також Верховною Радою України прийнято Постанову від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», яка передбачає утворення нових та ліквідацію існуючих районів.Великоновосілківський район увійде до складу укрупненого Волноваського району.

 голови районної ради Петрова Л.В..jpg



З приводу цього заступник голови районної ради Людмила Петрова зауважила наступне:  «Незважаючи на те, що Великоновосілківський район перестане існувати як адміністративно-територіальна одиниця і на території району буде утворено три громади, першочерговим завданням бачу не руйнування існуючих зв’язків між громадами, а їх зміцнення. Співробітництво в різноманітних соціально-економічних напрямках, збереження інфраструктури в цілому має привести до покращення добробуту жителів громад».

 

Прес-служба