Пресс-центрНовости"Альманах районних рад": СЛОВ’ЯНСЬКА РАЙОННА ...
Новости

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Другие новости

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

15.02.2024, 13:40

Саміт міст та регіонів при Раді Європи в місті Монс

07.02.2024, 15:10

Рада продовжила воєнний стан до 13 травня 2024 року

"Альманах районних рад": СЛОВ’ЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

16 июля 2020 года, 11:10

СЛОВ’ЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

Слов’янщина - унікальний край, історія якого своїм корінням простягається у глибоку давнину.

Заселення території регіону почалося ще за доби палеоліту – перші поселення були виявлені поблизу Сіверського Дінця, біля сіл Пришиб, Богородичне, Тетянівка.

Створення Слов’янського регіону відбулося в XVII – XVIII століттях, тоді, коли виникли села.

З XVIII століття до початку ХХ століття землі Слов’янщини входили до складу Катеринославської, потім Харківської губерній, в той же час розпочалось формування Донецької губернії, і в квітні 1920 року Слов’янська волость увійшла до її складу.

Офіційною датою створення Слов’янського району є 7 березня 1923 року, закріплене постановою Президії ВУЦВК «Про адміністративно-територіальний розподіл Донецької губернії, створення округів та районів» у складі Бахмутського округу (повіту). До району тоді були включені території колишніх Слов’янської, Микольської та частини Богородичанської волостей.

 1.jpg

Тоді ж у новоствореному районі сформовано орган влади – Слов’янський районний виконавчий комітет Ради робочих, селянських та червоноармійських депутатів, який до 1924 року підпорядковувався Бахмутському, а з серпня 1924 року – Артемівському окружним виконкомам.

На кінець 1924 року населення району складало 54,9 тис.чол., в тому числі сільського - 33,0 тис. чол., міського 212,9 тис. чол. До району входило 36 населених пунктів, об’єднаних в 11 сільських та одну міську (м.Слов’янськ) ради.

Соціальна сфера в перші роки створення району нараховувала 12 сільських шкіл, 14 лікувальних пунктів, 8 хат-читалень, 2 лікарні, 5 амбулаторій.

15.09.1930 року Артемівський окружний виконком був скасований і Слов’янський виконком підпорядковано центру ВУЦВК.

Постановою 4-ї позачергової сесії ВУЦВК ХІІ скликання від 09.02.1932 року на території УРСР були створені області. Слов’янський район увійшов до складу Харківської  області, а після створення 02.07.1932 Донецької області – до складу Донецької області.

В грудні 1935 року на підставі постанови Президії  ВУЦВК від 15.12.1935 Слов’янський район та Слов’янський виконком були ліквідовані, а територія району передана Слов’янській міській Раді.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 03.06.1938 року Донецька область була розподілена на Ворошиловградську та Сталінську.

До 1939 року орган влади району іменувався виконавчим комітетом Слов’янської районної Ради робочих, селянських та червоноармійських депутатів. Після проведення в грудні 1939 року виборів в місцеві органи влади на підставі Конституції УРСР 1937 року райвиконком став іменуватися виконавчим комітетом Слов’янської районної ради депутатів трудящих.

З 1941 року до вересня 1943 року, у зв’язку з окупацією Сталінської області під час Другої світової війни, Слов’янська районна рада не здійснювала свою діяльність, відновила її після визволення території.

Історія не стоїть на місці, у її калейдоскопі події змінюються з усе більшою швидкістю.

В 1991 році, після проголошення України незалежною, самостійною державою, почалося становлення та розвиток місцевого самоврядування.

Згідно із Законом України «Про Представника Президента України» та інших законодавчих актів 13.05.1992 року діяльність райвиконкому була припинена та створена Слов’янська районна державна адміністрація, районна рада продовжила свою діяльність на підставі законодавства про місцеве самоврядування.

З 2015 року триває процес реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.

На сьогоднішній день до складу Слов’янського  району входять 3  ОТГ: Черкаська селищна рада /голова - Падалка Сергій Володимирович/, Миколаївська міська рада /голова – Цикунова Олена Миколаївна/, Андріївська сільська рада /голова – Діхтенко Микола Якович/, а також 8 сільських та селищних рад, які ще не створили ОТГ, а саме: Андріївська, Билбасівська, Райгородоцька селищні та Мирненська, Дмитрівська, Хрестищенська, Долинська, Маяківська сільські ради. Чисельність населення з урахуванням ОТГ складає близько 50,0 тис. жителів

В жовтні 2015 року пройшли чергові місцеві вибори.

До складу Слов’янської районної ради VII скликання було обрано 34 депутати з 4 політичних партій: по 13 депутатів – представники політичних партій «Наш край» та «Опозиційний блок», 5 депутатів – представники Аграрної партії, 3 депутати – політичної партії Блок Петра Порошенка.

Головою Слов’янської районної ради було обрано Чернікова Костянтина Георгійовича.

 Черніков К.jpg

Створено та активно працюють 3 постійні депутатські комісії:

- з питань соціального та економічного розвитку, планування, бюджету і фінансів, управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району, регуляторної та інвестиційної політики, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва /голова Бондаренко Олександр Васильович/;

- з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров'я та соціального захисту населення, законності та правопорядку, депутатської етики /голова Моховик Сергій Васильович/;

- з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, агропромислового розвитку, регулювання земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища, транспорту та зв’язку, реформування місцевих територіальних громад та розвитку територій /голова Казацький Дмитро Геннадійович/.

Виконавчий апарат районної ради складається із 20 штатних одиниць: 8 посадових осіб місцевого самоврядування, 1 – патронатна служба, 2 –службовці, 9 – технічний персонал.

 - виконавчий апарат Слов_янсько районної ради 1.jpg

Депутатський корпус без огляду на політичну приналежність активно співпрацює, приймає виважені рішення, направлені на покращення життя мешканців району.

І, як результат, активно втілюється в життя районна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За період 2017-2019 роки було придбано 16 одиниць житла на загальну суму близько 2,0 млн. грн  із бюджету району. На теперішній час проводиться робота по придбанню 7 одиниць житла. Також для багатодітної родини Юрія і Анжеліки Шаменкових із селища Мирне, які виховують 16 власних дітей, за кошти обласного та районного бюджетів /близько 1 млн.грн/ був придбаний мікроавтобус Volksvagen.

 квартири 1.jpg

Одним із важливих напрямків роботи є  залучення громадян до участі у соціально-економічному та культурному розвитку громад, створення умов для втілення та розвитку кожної ініціативи.

Так, завдяки тісній співпраці громадських організацій району /«Билбасівський гурт» - смт Билбасівка,  «Богородиця» - с.Богородичне, «Сидорове – Лелечий край» - с.Сидорове, «Разом у майбутнє» - с.Хрестище/ з проєктом ЄС/ПРООН були реалізовані наступні проекти:

-         капітальний ремонт, встановлення вуличного освітлення з використанням сонячних електричних модулів в смт Билбасівка /310,0 тис.грн/;

-         капітальний ремонт з утепленням ФАПу с.Богородичне /202,0 тис.грн/;

-         придбання обладнання, спортивного інвентаря для клубів с.Хрестище, с.Сидорове, смт Билбасівка  /200,0 тис.грн/;

-         встановлення дитячого майданчика та благоустрій спортивних тренажерів  в смт Билбасівка /190,0 тис.грн/.

 дитячий садок Билбасівка 1.jpg

В 2019 році був проведений районний конкурс місцевих ініціатив громад спільно з програмою Британської Ради в Україні «Активні громадяни» та організацією – партнером Британської Ради «ГО «Міцна громада». В конкурсі взяли участь активні та небайдужі жителі району, всього 43 учасники. Загальна сума проєкту – 750,0 тис. грн /500,0 - районний бюджет, 250,0 тис. грн – кошти Британської ради/. Переможцями були визнані 17 проєктів, серед яких: ігрові і спортивні майданчики, заміна вікон, оргтехніка та обладнання для бібліотек, клубів, шкіл, меблі і техніка для амбулаторії.

Враховуючи позитивний досвід, в 2020 році районною радою було організовано  та проведено аналогічний конкурс. Із 36 учасників був обраний 21 переможець, на загальну суму 802,0 тис.грн /районний бюджет/. Основні напрямки проєктів: придбання спортивних та ігрових майданчиків, меблів та оргтехніки для бібліотек, шкіл, амбулаторії, ремонт в клубах та школах.

Дякуючи тісній співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) були відремонтовані приміщення дошкільних навчальних закладів в с.Мирне /кошти ЮНІСЕФ – біля 800,0 тис. грн, кошти бюджету району – біля 600,0 тис. грн./, смт Билбасівка /кошти ЮНІСЕФ – біля 1,8 млн. грн/.

В 2017 році відбулося урочисте відкриття Билбасівської ЗОШ І-ІІІст., яка визначена опорною. Загальна вартість проєкту біля 30,0 млн. грн, серед яких 800,0 тис. грн – кошти районного бюджету. Тепер школа обладнана сучасними засобами навчання: ноутбуками, мультимедійними дошками та ін.

Одним із пріоритетних напрямків роботи влади району є питання покращення якості надання медичних послуг.

 с.jpg

За кошти обласного бюджету в сумі близько 9,0 млн. грн була капітально відремонтована Билбасівська амбулаторія та проведена реконструкція гаражу під котельню. Із районного бюджету були виділені кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт амбулаторії та проведення експертизи в сумі близько 300,0 тис. грн, на виготовлення проєктно-кошторисної документації для будівництва котельні в сумі 150,0 тис. грн, на придбання меблів та медичного обладнання на суму 350,0 тис. грн.

Для первинної ланки медицини були придбані аналізатор гематологічний та аналізатори сечі на суму близько 500,0 тис. грн.

За ініціативи Слов’янської районної ради, райдержадміністрації та Люксембурзького Червоного Хреста в рамках реформи сільської медицини згідно з європейськими стандартами були побудовані Андріївський ФАП та Маяківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

В рамках Програми Розвитку ООН «Відновлення соціальної інфраструктури і налагодження миру в Донецькій і Луганській областях», завдяки фінансовій підтримці посольства Японії в Україні відремонтована Слов’янська центральна районна лікарня, загальна вартість робіт - 7,0 млн. грн.

За кошти районного бюджету частково замінені віконні та дверні блоки в лікарняному корпусі КНП «Слов’янська центральна районна лікарня».

На особливому контролі перебуває виконання Програми «Енергозбереження закладів загальної середньої освіти району», на виконання заходів якої витрачено 1,5 млн. грн, в тому числі: виготовлено проєктно-кошторисну документацію для проведення термомодернізації Долинського ЗЗСО І-ІІІ ст., встановлені твердопаливні котли в Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. та ін.

На виконання заходів Програми «Пожежна безпека в закладах освіти» встановлена система автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей в Райгородоцькій, Маяківській, Хрестищенській школах. Також проведені вогнезахисна обробка дерев’яних горищ для 6 шкіл та відремонтована система димовідведення котелень в Билбасівській опорній ЗОШ.

Також проведено капітальний ремонт приміщень туалетних кімнат і водопостачання в Хрестищенській ЗОШ І-ІІІ ст. та Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ст., поточний ремонт приміщень двох кімнат для роздягання при спортивному залі Хрестищенської ЗОШ І-ІІІ ст., ремонт системи опалення та електроосвітлення приміщень кухні та ремонт залу їдальні Богородичанської ЗОШ І-ІІ ст.

За кошти державного та районного бюджетів були закуплені два шкільні автобуси на суму майже 4,0 млн грн., які передані для підвозу учнів Маяківської та Хрестищенської ЗОШ.

 - шкільні автобуси 1.jpg

В центрі уваги районної ради – постійна турбота про ветеранів та людей похилого віку.

Щорічно через Слов’янську районну організацію ветеранів надається матеріальна допомога учасникам бойових дій Другої світової війни, ветеранам, людям похилого віку, за 2016-2019 роки виплачено допомоги на загальну суму близько 800,0 тис. грн.

За аналогічний період надана матеріальна допомога 437 мешканцям району, які опинились у важких життєвих обставинах, на загальну суму 807,0 тис. грн в рамках районної програми «Турбота» та через районний благодійний фонд «Відродження Слов’янщини».

 Перемоги 1.jpg

У різні роки на чолі районної ради, підприємств, фермерських господарств, закладів та установ стояли люди, наполеглива щоденна праця кожного з яких сприяла і сприяє на сьогодні становленню та розбудові Слов’янського району.

Ціла плеяда керівників, депутатів всіх рівнів, що користуються великим авторитетом, повагою та підтримкою з боку жителів району, вносять значний вклад в соціально-економічний розвиток району, надають допомогу в організації та практичному вирішенні нагальних проблем мешканців, серед яких: Черніков Костянтин Георгійович – голова районної ради, Терещенко Андрій Валерійович – голова районної державної адміністрації,  Моховик Сергій Васильович – депутат районної ради, голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, законності та правопорядку, депутатської етики, Курінний Сергій Іванович – депутат районної ради, керівник ТОВ «КЗТС Машинінг», Шевченко Сергій Геннадійович – депутат районної ради, директор управління виробництвом ПрАТ «ВЕСКО» та ПрАТ «Дружківське рудоуправління», Скляров Олександр Олександрович – депутат районної ради, керівник фермерського господарства «Верес», Гадяцький Олександр Іванович - Райгородоцький селищний голова, Ярчук Іван Петрович – депутат Миколаївської міської ради та багато інших.

 Скляров О.О., Курінний С.jpg

Слов’янщина пишається своїми людьми, які прославляли наш край та удостоєні звання «Почесний громадянин Слов’янського району». Таке звання отримали 9 осіб, серед яких:

- Ніколюк Борис Олександрович – директор «Донрибкомбінату» (1954-1988), під його керівництвом комбінат став провідним рибним господарством в Україні та був нагороджений орденом Трудового Червоного прапора, бронзовою медаллю ВДНГ; 

- Шевченко Олександр Іванович – визначний художник, педагог, краєзнавець, відкрив музей народної творчості в с.Прелесне та став його першим директором;

- Жнакін Володимир Володимирович – директор  Слов’янського сільськогосподарського технікуму(1987-2009), за роки його трудової діяльності був оновлений меморіал бойової слави в с.Долина, відкрито музей історії України в с.Прелесне та інші.

Рішенням районної ради відмічені Почесними Знаками «За заслуги перед Слов’янським районом» Бондаренко Олександр Васильович – голова районної ради, депутат районної ради (2001-2015), Бєлоконов Іван Петрович - керівник фермерського господарства «Корал»,  Яблочанська Емма Дмитрівна - головний архітектор району, депутат районної ради багатьох скликань (1976-2006), Пономар Любов Олександрівна – радник голови районної ради та інші.

Прославляють район і художні колективи місцевих будинків культури та районної школи мистецтв, аматори та спортсмени, виборюючи призові місця та дипломи. Звання «Народний аматорський колектив» мають 9 колективів художньої самодіяльності району, серед яких районна школа мистецтв має 3 народних колективи.

Тільки в 2020 році колективи закладів культури району взяли участь в 58 Міжнародних, Всеукраїнських та обласних культурно-мистецьких заходах та зайняли почесні призові місця, серед яких: Народний танцювальний колектив «Конфетті» Сергіївського центру молодіжного дозвілля, Народний вокальний ансамбль «Передзвін» Билбасівського центру культури та дозвілля, Народний вокальний ансамбль «Лілея» Райгородоцького будинку природи та дозвілля. села Райгородок 1.jpg

В межах реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, відповідно до перспективного плану формування територій громад Донецької області, затвердженого розпорядженням КМУ від 6 травня 2020 року № 540, на території Слов’янського району будуть функціонувати 5 ОТГ, із них 3 вже існують - Черкаська селищна ОТГ, Миколаївська міська ОТГ та Андріївська сільська ОТГ, та буде створено Слов’янську та Святогірську міські об’єднані територіальні громади.

Як зазначає голова районної ради Костянтин Черніков: «Мешканці нашого району сподіваються, що реформа місцевого самоврядування не стане на заваді, а навпаки дасть можливість наблизити до людей надання адміністративних та соціальних послуг та покращити їх якість».

 

 

За матеріалами, наданими Слов’янською районною радою

Прес-служба