Пресс-центрНовостиПройшла онлайн-конференція на тему: «Новий ад...
Новости

10.08.2020, 10:15

"Альманах районних рад": КОСТЯНТИНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

Другие новости

07.08.2020, 14:30

Результати оцінки системи управління місцевими фінансами в об’єднаних територіальних громадах

06.08.2020, 11:50

Затверджено Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки

05.08.2020, 09:15

"Альманах районних рад": ДОБРОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

04.08.2020, 09:30

Старости: відповіді на 6 головних запитань

Пройшла онлайн-конференція на тему: «Новий адмінтерустрій України: міфи і реальність»

14 июля 2020 года, 10:25

13 липня пройшла онлайн-конференція на тему: «Новий адмінтерустрій України: міфи і реальність». Захід відбувся в рамках комунікації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади за ініціативи Мінрегіону та Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за партнерської підтримки Українського кризового медіа центру та програми USAID DOBRE. 

Представники уряду, парламенту та експерти у форматі відкритого діалогу спілкувалися з органами місцевого самоврядування та громадськістю щодо створення і функціонування нових районів напередодні важливого голосування у парламенті.content_Негода.jpg

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода зауважив: «Можливо, не усі рішення з нового районування такі, які хотілося б особисто мені. Але по кожному з них відбувалися дискусії. І жодне рішення не було випадковим. Яким би оптимальним чи не оптимальним були конфігурації нових районі – це точно крок вперед. Провал голосування – стрибок назад, бо на руїнах того поділу, який є зараз, неможливо побудувати модерну державу».

«Говорити про те, що ми створюємо нові райони і зовсім не думаємо і не говоримо про розподіл повноважень і ресурсів – неправильно. У Верховній Раді паралельно з постановою про ліквідацію і створення районів були зареєстровані проект змін до Бюджетного кодексу, який надає відповіді про розподіл ресурсів, а також урядовий законопроект про розмежування повноважень. Постанову про райони нам потрібно прийняти першою хоча б тому, що треба дотриматися термінів підготовки до місцевих виборів», - зазначив під час заходу народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.content_Безгін.jpg

«Фактично, адміністративна реформа в Україні уже відбулася. Центральні органи виконавчої влади вже декілька років скорочують кількість своїх територіальних підрозділів і вони вже не корелюються з районним поділом. І з цим повна плутанина. Тому новий районний поділ з функціями координації державних органів влади на місцях потрібен. Це не має бути предметом дискусії», - вважає радник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

У свою чергу народна депутатка України, членкиня депутатської групи “Довіра” Лариса Білозір розвінчала міф про те, що нові райони – це віддалення послуг від людей. «Усі послуги будуть надаватися в громадах. Ми готуємо вже до другого читання законопроект №2679, який передбачає, що у кожній громаді буде створений центр надання адміністративних послуг. Важливо, що через ці ЦНАП свої послуги зможуть і територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Тому їхати за якоюсь послугою у районний центр більше буде непотрібно», - сказала вона.content_Білозір.jpg

«Зараз звучать пропозиції, що спочатку треба було б визначитися, як функціонуватимуть усі галузі - освіта, медицина, соціальна сфера і так далі, - а потім вже переходити до реформи адмінтерустрою на субрегіональному рівні. Теоретично це звучить правильно. Але реалізувати на практиці - неможливо. Ніхто не хоче серйозно розглядати перспективи розвитку тих чи інших галузей в умовах нового адмінтерустрою до тих пір, поки новий устрій не стане реальністю. Це підтверджує мій досвід спілкування з представниками міністерств, які мали б вже принаймні розробити якісь концепції майбутніх змін. Здається, вони цього не роблять, бо просто не вірять у те, що нові райони таки будуть. І небезпідставно. За свою історію влада в Україні давала багато приводів сумніватися в тому, що здатна скрупульозно виконувати ухвалені плани. Тому цього тижня треба обов’язково приймати постанову про нові райони і починати організовувати в них органи виконавчої влади», - сказав голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Також учасники дискусії піднімали конкретні питання щодо конфігурації окремих районів, віднесення об’єднаних територіальних громад до інших районів, зміни районних центрів тощо.

Прес-служба