Пресс-центрНовостиПредставники Донецької області взяли участь в...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Представники Донецької області взяли участь в онлайн-обговоренні змін до Конституції України в частині децентралізації

16 июня 2020 года, 14:45

15 червня відбулося онлайн-обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації.

1.jpgЗахід проходив за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад та територій України. До участі було залучено представників облдержадміністрацій, Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад, Української асоціації ОТГ від Донецької та Луганської областей, представників громадянського суспільства, експертів.

УАРОР представляли голова Нікольської районної ради Василь Мітько, голова Волноваської районної ради Валерій Лубінець, керуючий справами виконавчого апарату Донецької обласної ради Марина Гончарова.

Захід проходив у форматі загальних обговорень та у робочих підгрупах. Обговорення йшло за такими напрямками:


-         рівні місцевого самоврядування

-         фінансова спроможність органів місцевого самоврядування

-         розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органами влади

-         нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування

тощо.

 В публічних обговореннях триває дискусія щодо органів місцевого самоврядування на районному рівні. У зв’язку з цим представники УАРОР обґрунтовано довели свою позицію щодо закріплення в Конституції України системи місцевого самоврядування на принципах, закладених у Європейській хартії місцевого самоврядування, зокрема в частині функціонування органів місцевого самоврядування на базовому, районному та обласному рівнях.

По-перше, утворення районних рад передбачено чинною Конституцією, а також Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затвердженою розпорядженням КМУ від 01.04.2014 №333р (із змінами).

По-друге, районні ради є представниками спільних інтересів територіальних громад, відтак управляють об’єктами спільної власності територіальних громад. Іншими словами, чи зможе невелика громада утримувати лікарню, великі культурні та спортивні об’єкти, чи архіви? Як показує практика – ні. Це є додатковим тягарем для бюджету та інфраструктури таких громад.

По-третє, виборний орган на субрегіональному рівні дає можливість громадянам як брати участь в управлінні, так і здійснювати політичний контроль за виконанням завдань.

По-четверте, наявність районних рад в системі управління дозволяє зберегти «буферну» зону між найнижчими і найкрупнішими адміністративно-територіальними одиницями.

Більшість учасників заходу підтримали необхідність чіткого розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, а також закріплення власних повноважень органів місцевого самоврядування в законі про місцеве самоврядування, а делегованих – в секторальних законах.2.jpg

Обговорювалось питання запровадження інституту префекта/урядника, який має бути представником виконавчої гілки влади, призначення і звільнення якого здійснюється Кабінетом Міністрів України. Префект/урядник не має права зупиняти чи скасовувати рішення органів місцевого самоврядування.

Представниками місцевих рад Донецької області також було наголошено проблемні питання, які потребують законодавчого врегулювання – проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року на території Донецької області, підконтрольній українській владі, в тому числі до місцевих рад, які знаходяться на лінії розмежування, і, відповідно, припинення повноваження місцевих рад, де чергові вибори у 2015 році не проводилися.

За результатами обговорення напрацьовано пропозиції і обрано представників від Донецької та Луганської областей, які братимуть участь в подальших публічних обговореннях змін до Конституції України у м.Києві.

 

Прес-служба