Пресс-центрНовостиРубцівський старостинський округ Лиманської о...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Рубцівський старостинський округ Лиманської об’єднаної територіальної громади: становлення та розвиток

03 июня 2020 года, 16:20

Лиманська об’єднана територіальна громада була створена влітку 2015 року однією з перших ОТГ на Донеччині. Населення громади складає - 41,7 тис. чоловік, площа - 1209,75 кв. км. Перші вибори голови та депутатів міської ради відбулися 25 жовтня 2015 року. Міським  головою обрано Цимідана Петра Федоровича. Склад Лиманської міської ради ОТГ становить 34 депутати, секретар міської ради - Каракуц Тетяна Юріївна.

 У складі Лиманської об’єднаної територіальної громади, рішенням міської ради від 20.04.2017 № 7/26-1208 «Про утворення старостинських округів Лиманської об’єднаної територіальної громади», утворено 12 старостинських округів. Серед них Рубцівський старостинський округ, що сформований на базі Рубцівської сільської ради.

1.jpg

Староста Рубцівського старостинського округу Безгубов Микола Володимирович. 20181207_130455 1.jpg

У 2010 році на чергових місцевих виборах він був обраний Рубцівським сільським головою, після створення ОТГ виконував обовязки старости, а під час проведення перших виборів старост у жовтні 2016 року жителі знову виказали йому довіру і обрали старостою.

До складу старостинського округу входить три села: Рубці, Лозове, Вовчий Яр. Загальна площа становить 82,326 кв. км, що складає близько 6,8% від загальної площі ОТГ. Особливістю території округу є те, що 12,8 кв. км (15,6 %) від території округу складає водний фонд (водосховище), 3,2 кв. км (3,8 %) від території округу вкрито лісами, 61,42 кв. км  (74,6 %) території округу складають землі сільськогосподарського призначення. Відстань від села Рубці до адмінцентру ОТГ, міста Лиман, шосейним шляхом складає 37 км, залізницею - 40 км.    Станом на 01.04.2020 в населених пунктах округу проживає 1657 жителів, що складає близько 3,9 % від загальної кількості жителів ОТГ: у т.ч. в с. Рубці - 1142, у с. Лозове - 515, у с. Вовчий Яр - зареєстрованих осіб не залишилось.  Дітей дошкільного віку - 74, шкільного - 182.

На території округу проводять господарську діяльність підприємства:

Рубцівська виробнича бригада Лиманського ВУВКГ КП “Компанія Вода Донбасу”;

Рубцівська виробнича бригада Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів;

10 сільськогосподарських підприємств.

В селах функціонують:

освітні заклади: Рубцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –  191 учень, Лозівський навчально-виховний комплекс – 27 дітей, дошкільний навчальний заклад с. Рубці – 31 дитина;

медичні заклади: Рубцівська амбулаторія загальної практики сімейної  медицини у селі Рубці та ФП с. Лозове;

заклади культури: центр культури та дозвілля с. Рубці, Лозівський сільський клуб, Рубцівська сільська бібліотека-філія Лиманської ЦБС;

відділення стаціонарного догляду для постійного проживання людей похилого віку в селі Рубці (територіального центру соціального обслуговування);

18 магазинів;

перукарня;

СТО (шиномонтаж).

Також на території округу діють туристичні бази та дачні кооперативи.

Основні історичні та історико-архітектурні пам’ятки:

Пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932 - 1933 років в с. Рубці;

меморіальна плита та обеліск загиблим воїнам другої Світової Війни в с. Рубці, пам'ятники загиблим воїнам другої Світової Війни в с. Лозове та с. Вовчий Яр розташовано 30 пам'яток археології (курганів скіфських захоронень).

Населені пункти Рубці та Лозове газифіковані та діє центральний водогін. В с. Рубці в більшості частини села функціонує подача технічної води для побутового використання, поливання городів тощо.

В окрузі працює староста і ще 3 працівника виконавчого комітету Лиманської міської ради, а саме:

- головний спеціаліст (веде діловодство, архів, погосподарський облік, готує проекти довідок (характеристик, актів тощо),  виконує інші доручення міського голови, старости тощо;

- діловод (здійснює облік військовозобов’язаних та поводить організаційні заходи щодо їх призову до лав збройних сил України; сприяння в оформленню субсидій та допомог, складання актів обстеження,  облік енергоносіїв тощо);

- спеціаліст земельного відділу виконкому (веде облік земель, контроль за дотриманням законодавства, прийом громадян з земельних питань тощо).

Для розміщення використовується будівля колишньої сільської ради за адресою: с. Рубці, вул. Центральна, 18. Для зручності населення також в приміщенні розташовані: відділення філії АТ «Ощадбанк», поліцейська станція Лиманського відділення поліції, агентський пункт (кабінет) управління пенсійного фонду (працює згідно графіку), робоче місце прийому громадян мобільного офісу управління соціального захисту (працює згідно графіку), робоче місце працівника з благоустрою території КП «Лиманський Зеленбуд».

Повноваження старости визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 14-1 та ст. 541), Статутом Лиманської ОТГ і Положенням про старосту затвердженим рішенням Лиманської міської ради від 19.03.2020 №7/76-5191 (додаток № 1). У Положенні визначаються права й обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости.

Крім того рішенням виконавчого комітету Лиманської міської ради від 19.02.2020 року № 35 (додаток № 2), старостам  і головним спеціалістам старостинських округів надано повноваження щодо видачи 20 видів довідок жителям округу, серед яких довідка: про фактичне місце проживання, про склад сім’ї за фактичним місцем проживання, про спільне проживання особи з інвалідністю та члена сім’ї, про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому будинку осіб, про проведення поховання, про вирощування на земельній ділянці сільськогосподарської продукції та інші. Довідка засвідчується старостою  чи  головним  спеціалістом старостинського округу Лиманської об’єднаної територіальної громади і печаткою для довідок старостинського округу. Це дає можливість старості від імені Лиманської міськради надавати послуги, внаслідок чого жителям не обов’язково їхати за документами до центру громади долаючи відстань у 40 кілометрів. У разі якщо відомості може надати тільки міська рада, староста сприяє громадянину, який звернувся за допомогою, у підготовці відповідного звернення до ОМС.

За посадою староста входить до складу виконавчого комітету ради. Він є делегованим представником інтересів місцевих жителів у виконавчому комітеті, приймає участь у розгляді питань, що стосуються  території старостинського округу. Як староста, Микола Безгубов бере участь у всіх пленарних засіданнях та розгляді проектів рішень Лиманської міської ради з майнових питань та розподілу бюджетних коштів на фінансування програм, що реалізуються на території старостинського округу. Для старости важливо бачити усі проблемні питання свого округу та максимально докладати зусилля для їх вирішення. За час дії старостинського округу вдалося значно покращити стан сільської інфраструктури: доріг, навчальних, медичних і культурних закладів.

Так, з 2016 року на території округу реалізовано 17 проектів з будівництва, капітального ремонту та реконструкції. Серед яких найбільше цікаві:

у 2016 році: капітальний ремонт доріг по вул. Жилмасив та вул. Нижня лугова с. Лозове, вул.  Желєзнодорожна с. Рубці; капітальний ремонт приміщень дошкільного навчального закладу с. Рубці, в тому числі амбулаторії ЗПСМ с. Рубці (ремонт санвузлів, підлоги, стелі, харчоблоку, заміна внутрішніх дверей та ін.); капітальний ремонт стаціонарного відділення постійного проживання територіального центру обслуговування пенсіонерів с. Рубці (утеплення та облаштування стін, заміна вікон та дверей, ремонт системи опалення).

у 2017 році: капітальний ремонт дороги  по вул. Оскільська с. Рубці; 2.jpg

капітальний ремонт Рубцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (заміна вікон на металопластикові, ремонт теплотраси); розпочато капітальний ремонт водо-проводу с. Рубці; завершено освітлення вулиць; створено дитячий майданчик.

у 2018 році: поточний ремонт асфальтованих доріг села Рубці та грейдерування ґрунтових доріг сіл Рубці та Лозове; встановлення спортивного майданчика (вуличні тренажери) в селі Рубці; капітальний ремонт центру культури та дозвілля с. Рубці (замінено покрівлю, вікна та двері, проведено утеплення, штукатурку та фарбування стін, відремонтовано поріг, облаштування відмостки та інше); капітальний ремонт будівлі стаціонарного відділення постійного проживання територіального центру обслуговування пенсіонерів с. Рубці (внутрішній ремонт кімнат та приміщень, встановлення огорожі,  придбання меблів та інше).

3.jpg

4.jpg








до ремонту

 

після ремонту

Будівля центру культури та дозвілля с. Рубці


у 2019 році: капітальний ремонт покрівлі Рубцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (повна заміна шиферної покрівлі на металочерепицю); капітальний ремонт покрівлі будівлі місцевої пожежної команди с. Рубці (повна заміна шиферної покрівлі на металочерепицю); капітальний ремонт дороги по вул. Шкільна с. Лозове.

6.jpg7.jpg

до ремонту

 

після ремонту

Ремонт покрівлі Рубцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.


у 2020 році: капітальний ремонт покрівлі адміністративної будівлі Рубцівського старостинського округу (повна заміна шиферної покрівлі на металочерепицю) та капітальний ремонт тротуару у селі Рубці.

9.jpg10.jpg

























Також на території округу реалізовано 3 проекти місцевого розвитку в межах місцевої цільової програми «Громадський бюджет Лиманської об’єднаної територіальної громади на 2017 - 2020 роки»:

у 2017 році - установлено 4 нові автобусні зупинки;

у 2018 році - установлено спортивний майданчик;

 у 2019 році - придбано штучний каркас 8-ми метрової Новорічної ялинки. В 2020 році також подано заявку на участь у конкурсі. 

5.jpg

Для успішного розвитку території старостинського округу важливо навчитися не лише споживати та користуватися ресурсами ОТГ, а також створювати умови для розвитку економіки та сприятливого інвестиційного клімату всієї об’єднаної громади. В Лиманській об’єднаній територіальній громаді є «паспорт», в якому викладені основні відомості про громаду.

Досвід інших громад свідчить про практику складання також «паспорту старостинського округу». Такий паспорт є джерелом інформації про основні дані округу - площу, кількость та зайнятість населення, земельний фонд, корисні копалини, наявність підприємств і господарств, закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та історико-архітектурні пам’ятки. Підготовка паспорта та його оновлення дає можливість розуміти, які є ресурси, провести інвентаризацію майна, земель, трудових ресурсів та виявити потенціал для розвитку.

З метою ефективної діяльності, обґрунтованості цілей і шляхів досягнення завдань в роботі кожен рік складається та затверджується план роботи старости, який обов’язково  узгоджується з планами  роботи міської ради. Такий план допомагає пам’ятати про основні завдання, які староста має намір здійснити продовж року.

Не рідше ніж раз на рік староста звітує перед виборцями  округу. Зазвичай свої звіти Микола Безгубов проводить на початку березня, під час яких жителі села отримують інформацію про стан справ в окрузі, про діяльність ОТГ та мають можливість поставити запитання старості та отримати відповіді на них. 

Особистий прийом громадян в Рубцівському окрузі проводиться згідно із затвердженим графіком. В Статуті Лиманської ОТГ передбачено, що час прийому жителів старостою повинен становити не менше як три дні на тиждень. Щотижня проводяться прийоми в с. Рубці – понеділок з 08-00 до 12-00, четвер з 13-00 до 16-00 в приміщенні старостинського округу; в с. Лозове проводяться виїзні прийоми щочетверга  з 09-00 до 10-00 в центрі села. Усні звернення громадян, отримані під час особистого прийому, реєструються старостою відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян та розглядаються ним в установленому законодавством порядку.    

Для взаємодії і співпраці з іншими старостами, відповідно до ст. 79 Статуту Лиманської об’єднаної територіальної громади утворена Рада старост громади. Положення «Про Раду старост старостинських округів Лиманської ОТГ та голів комітетів мікрорайонів м. Лиман» затверджено виконавчим комітетом міської ради від 15.03.2017 № 84 (зі змінами).

Діяльність ради передбачає узгодження інтересів жителів населених пунктів по кожному старостинському округу, що входять до складу громади та проведення попереднього обговорення проектів рішень міської ради у сфері бюджету, містобудування та надання згоди на розміщення об’єктів, що можуть суттєво вплинути на умови проживання населення чи навколишнє природне середовище.

До складу Ради старост Лиманської ОТГ входять старости населених пунктів об’єднаної громади, голови комітетів мікрорайонів м. Лиман та міський голова. Очолює Раду старост Олексій Мікулін, староста Зарічненського старостинського округу. Рада старост працює в режимі засіданнь, які проводяться в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал. Рішення ухвалюються відкритим голосуванням і додаються до проекту рішення ради, яке подається на розгляд Лиманській міській раді. Староста, який не згоден з ухваленим рішенням Радою старост, має право на письмове заперечення проти цього рішення і право виступу на засіданні міської ради, як співдоповідача з цього питання. Кожне засідання оформлюється у вигляді протоколу та підписується головою і секретарем. Під час засідань старости мають можливість додатково поспілкуватися з головою ОТГ, обговорити питання щодо виконання рішень міської ради, виконавчого органу, розпоряджень міського голови, поспілкуватися з інших важливих сфер життєдіяльності громади.

Для належної реалізації своїх повноважень та додаткового представлення інтересів громади староста має налагодити і підтримувати взаємодію з депутатами місцевої ради, які представляють відповідний старостинський округ. Рубцівський округ представляє депутат Лиманської міської ради Кряжев Ігор Борисович. Спільно вони вирішують питання бюджетного забезпечення відповідних установ та організацій, надання публічних послуг населенню, соціально-економічного та культурного розвитку населених пунктів Рубцівського округу. Свої зусиля направляють на залучення громадян до вирішення питань місцевого значення та посилення взаємодії між владою та громадою.

Становлення і розвиток старостинських округів, закріпили вплив старости в місцевому самоврядуванні. Микола Володимирович вважає: «Кожний староста має користуватися повагою та авторитетом серед жителів округу, має бути професіоналом справи, бути обізнаним в сфері законодавства України, мати організаторські здібності, дотримуватися службової етики. Важливо, щоб жителі сіл відчули, що в результаті децентралізації якість їхнього життя змінюється на краще. Спільними зусиллями і надалі будемо працювати над покращенням умов життя в нашій громаді».

Підготовлено управлінням організаційного забезпечення діяльності ради та її органів виконавчого апарату Донецької обласної ради спільно зі старостою Рубцівського старостинського округ Лиманської ОТГ



Прес-служба