Пресс-центрНовостиДо уваги суб’єктів господарювання агропромисл...
Новости

05.06.2020, 11:40

Встановлення місцевих податків і зборів - роз’яснення для органів місцевого самоврядування

Другие новости

04.06.2020, 11:35

Українська молодь може отримати фінансування власних digital-проєктів

03.06.2020, 16:20

Рубцівський старостинський округ Лиманської об’єднаної територіальної громади: становлення та розвиток

02.06.2020, 11:25

Реорганізація органів місцевої влади після утворення нових районів: Мінрегіон розробив законопроект

01.06.2020, 14:40

Графік сесій міських, районних рад та рад ОТГ Донецької області на червень 2020 року

До уваги суб’єктів господарювання агропромислового комплексу

16 мая 2020 года, 10:40

У державному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти за програмою  «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», які спрямовуються суб’єктам господарювання агропромислового комплексу на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами (далі - компенсація).

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затверджений постановою КМУ від 29.04.2015 № 300 (в редакції постанови КМУ від 03.03.2020 № 202).

Відповідно до Порядку компенсація на конкурсній основі надається суб’єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям, які:

провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття поточних витрат та витрат капітального (інвестиційного) характеру, пов’язаних із провадженням діяльності у галузі тваринництва, або які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень, - за всіма видами сільськогосподарської діяльності;

не мають порушених справ про банкрутство, яких не визнано банкрутами, що не перебувають на стадії ліквідації;

не мають прострочену більш як шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Компенсація надається за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами (поновлювальними та непоновлювальними, крім овердрафтів (контокорентних кредитів) у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за:

короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат;

середньостроковими і довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також для будівництва і реконструкції виробничих об’єктів (у тому числі сховищ для зберігання овочів, фруктів та ягід).

Сума компенсації, що надається позичальнику протягом бюджетного року за короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими кредитами, не може перевищувати:

для позичальників та пов’язаних із ними осіб, які провадять діяльність у галузях тваринництва, - 15 млн. гривень;

для позичальників, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень, - 5 млн. гривень.

З метою розширення кола можливих одержувачів фінансової підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу постановою Уряду від 13.05.2020 № 361 внесено зміни до діючого Порядку, якими в умовах надання компенсації виключено вартісний критерій чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік.

 

З текстом постанови КМУ від 13.05.2020 №361 можна ознайомитися за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadku-vik-a361

Прес-служба

Website Security Test