Пресс-центрНовостиОбговорення Концепції пропозицій щодо внесенн...
Новости

05.06.2020, 11:40

Встановлення місцевих податків і зборів - роз’яснення для органів місцевого самоврядування

Другие новости

04.06.2020, 11:35

Українська молодь може отримати фінансування власних digital-проєктів

03.06.2020, 16:20

Рубцівський старостинський округ Лиманської об’єднаної територіальної громади: становлення та розвиток

02.06.2020, 11:25

Реорганізація органів місцевої влади після утворення нових районів: Мінрегіон розробив законопроект

01.06.2020, 14:40

Графік сесій міських, районних рад та рад ОТГ Донецької області на червень 2020 року

Обговорення Концепції пропозицій щодо внесення змін до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації»

07 апреля 2020 года, 13:30

Виконавчим апаратом Донецької обласної ради узагальнено пропозиції районних рад області до Концепції щодо внесення змін до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації» (далі – Концепція), підготовленої Директоратом з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України.

Концепція передбачає розмежування повноважень органів місцевого самоврядування на власні та делеговані, які в свою чергу поділяються на закріплені та передані повноваження.

 Власні повноваження органів місцевого самоврядування будуть затверджені законом про місцеве самоврядування, а секторальні - спеціальними законами, які не можуть суперечити принципам та критеріям, встановленим законом про місцеве самоврядування.

Повноваження обласної та районної ради визначатимуться тільки законами.

Концепцією передбачається запровадження Електронного переліку публічних послуг, що дуже важливо у сучасних умовах, оскільки створення офіційного та повністю відкритого джерела інформації щодо публічних послуг забезпечить уникнення дублювання та баланс інтересів держави і місцевого самоврядування при визначенні повноважень.

Позитивним моментом в Концепції є визначення чітких умов забезпечення фінансовими ресурсами органів місцевого самоврядування в залежності від виду повноважень, що надає можливість сподіватися на фінансову достатність для виконання всіх повноважень.

Зокрема, власні повноваження забезпечуватимуться шляхом закріплення за органами місцевого самоврядування місцевих податків та зборів, інших ресурсів, необхідних для здійснення власних повноважень органів місцевого самоврядування, закріплені - шляхом закріплення за місцевими бюджетами частини загальнодержавних податків, по яких здійснюється фінансове вирівнювання, а передані - через передачу прямих трансфертів до місцевих бюджетів. При цьому обсяг трансфертів має забезпечити виконання норм та показників, визначених стандартом послуги.

Районними радами запропоновано залишити можливість передачі виконання повноважень між рівнями органів місцевого самоврядування з урахуванням принципу субсидіарності за умови укладення адміністративного договору. Такий підхід особливо важливий на етапі становлення нової системи місцевого самоврядування та створить умови для ефективного виконання повноважень.

 Щодо статусу посадових осіб  органів місцевого самоврядування - підтримано пропозицію відносно статусу старости як адміністративної посади (а не політичної), яка призначається радою за поданням голови і є посадовою особою місцевого самоврядування.

Запропоновано залишити обов’язковість членства старости у виконавчому комітеті, що надає можливість йому відстоювати інтереси жителів відповідного старостинського округу під час розгляду питань на засіданнях виконкому та здійснювати комунікацію між владою та громадою.

Щодо заступників голови районної, обласної ради – внесено пропозицію визначити повноваження цих посадових осіб в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Концепція також передбачає можливість покладення на місцеві державні адміністрації здійснення правового супроводу  органів місцевого самоврядування.

Узагальнені пропозиції до Концепції направлено до Української асоціації районних та обласних рад.

 

Прес-служба

Website Security Test