Пресс-центрНовостиДепутати Донецької обласної ради просять прис...
Новости

12.08.2020, 10:40

Основні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2021 рік: експертний огляд

Другие новости

11.08.2020, 15:35

УАРОР звернулася до ЦВК з обґрунтуванням необхідності виборів до районних рад

10.08.2020, 10:15

"Альманах районних рад": КОСТЯНТИНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

07.08.2020, 14:30

Результати оцінки системи управління місцевими фінансами в об’єднаних територіальних громадах

06.08.2020, 11:50

Затверджено Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки

Депутати Донецької обласної ради просять прискорити доопрацювання законопроекту щодо реалізації права на пенсію

27 февраля 2020 года, 09:25

Депутати Донецької обласної ради звернулися до Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, висловлюючи занепокоєння у зв’язку з неприйняттям проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію» реєстр. № 2083-д від 26.11.2019.

Законопроект спрямований на забезпечення реалізації гарантованого статтею 46 Конституції України права на соціальний захист громадян, зокрема, права на пенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осіб й осіб, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях України.

Проте під час розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України 5 лютого 2020 року законопроект було відправлено на доопрацювання.

Пенсійне забезпечення є однією з найболючіших проблем для внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Донецької області. На даний час пенсію отримують лише близько половини пенсіонерів з окупованої території, оформивши для цього довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відсутність на законодавчому рівні чіткого механізму реалізації права на пенсійне забезпечення цих категорій громадян сьогодні призвела до низки негативних наслідків:

1) особи, які переїхали до контрольованих українською державою територій та зареєстрували нове постійне місце проживання, не можуть отримувати пенсії на загальних підставах через прив’язку до паперових форм документів, необхідних для оформлення пенсійних виплат;

2) особи, що мають право на пенсію та залишились проживати на тимчасово окупованих територіях Донецької області, позбавлені можливості її отримати через введення спеціальних додаткових процедур згідно з постановами Кабінету Міністрів України;

3) особи, що досягли пенсійного віку, не можуть оформити пенсію за віком у зв’язку з недостатньою кількістю страхового стажу через неможливість сплачувати страхові внески, і до них застосовуються норми доплати страхового стажу в подвійному розмірі.

Зазначений законопроект в повній мірі усуває ці негативні наслідки та скасовує часові обмеження щодо отримання пенсій за минулий час, які не були нараховані та/або виплачені у зв’язку з тимчасовою окупацією.

Депутати висловили прохання: з метою забезпечення конституційного права громадян України, які знаходяться на тимчасово окупованій території, та внутрішньо переміщених осіб на отримання пенсій, прискорити доопрацювання законопроекту та внести його на розгляд Верховної Ради України.

Прес-служба