Пресс-центрНовостиРеформування задля розвитку громад...
Новости

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Другие новости

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

15.02.2024, 13:40

Саміт міст та регіонів при Раді Європи в місті Монс

07.02.2024, 15:10

Рада продовжила воєнний стан до 13 травня 2024 року

Реформування задля розвитку громад

06 декабря 2019 года, 09:20

7 грудня, згідно з Указом Президента України від 25 листопада 2000 року №1250/2000, відзначається День місцевого самоврядування.

Місцеве самоврядування – це в першу чергу праця сільських, селищних, міських голів, депутатів місцевих рад та посадових осіб органів місцевого самоврядування, які сприяють активній участі широких мас населення в управлінні державою, підтверджуючи роль самоврядування, як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві.

З 2014 року в країні триває процес реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. 

Станом на 01.12.2019 в Україні створено 1002 об’єднані територіальні громади (ОТГ) з населенням більше 11 мільйонів людей.

В Донецькій області відповідно до Перспективного плану формування територій громад, в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 469-р, передбачено утворення 65 об’єднаних територіальних громад: 45 – на території підконтрольній українській владі та 20 на тимчасово окупованій території.

Станом на 01.12.2019 в області створено і працює 12 об'єднаних територіальних громад. У 2015 році було утворено Лиманську міську, Черкаську селищну Слов'янського району, Шахівську сільську Добропільського району, у 2016 році - Миколаївську міську Слов'янського району, Соледарську міську Бахмутського району, Іллінівську сільську Костянтинівського району, у 2017 році - Сіверську міську і Званівську сільську Бахмутського району, Андріївську сільську Слов'янського району, у 2018 році  - Олександрівську селищну Олександрівського району, у 2019 році - Бахмутську і Вугледарську міські громади шляхом приєднання до міста обласного значення. Загалом до складу 12 діючих об'єднаних територіальних громад увійшло 70 місцевих рад та 246 населених пунктів.

Ряд громад області пройшли всі етапи добровільного об’єднання, отримали позитивний висновок та чекають призначення на проведення перших виборів, це - Волноваська міська, Ольгинська селищна, Хлібодарівська сільська Волноваського району та Добропільська міська; три громади - Білозерська і Святогірська міські, Новодонецька селищна потребують внесення змін до адміністративно-територіального устрою.

В січні 2019 року Кабінетом Міністрів України розпочато реалізацію другого етапу реформи децентралізації, а саме реформування субрегіонального рівня (районів).

В рамках пілотного проекту «Моделювання адміністративно-територіального устрою у Тернопільській, Донецькій, Луганській та Харківській областях на новій територіальній основі», який реалізований Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», була представлена модель адміністративно-територіального устрою базового і субрегіонального рівня та територіальної організації влади Донецької області, підготовлена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Відповідно до запропонованої моделі АТУ в Донецькій області, на території, підконтрольній українській владі, планувалось сформувати 4 райони з адміністративними центрами в містах Маріуполь, Волноваха, Покровськ та Краматорськ, та 3 райони на тимчасово окупованій території області з адміністративними центрами в містах Донецьк, Горлівка, Кальміуське.

Після обговорення запропонованої моделі субрегіонального рівня з органами місцевого самоврядування та узагальнення їх пропозицій Донецькою облдержадміністрацією 19 листопада поточного року на засіданні робочої групи з підготовки пропозицій щодо удосконалення адміністративно- територіального устрою області прийняте рішення про створення восьми районів: 5 на території, підконтрольній українській владі, - Краматорський, Бахмутський, Покровський, Волноваський, Маріупольський; 3 райони на тимчасово окупованій території – Горлівський, Донецький та Кальміуський.

Сьогодні органи місцевого самоврядування очікують змін до Конституції України щодо закріплення процесу реформування, які сприятимуть покращенню життя громадян та подальшому розвитку громад, регіонів і держави в цілому.

 

Прес-служба