Пресс-центрНовостиДонецький Центр розвитку місцевого самоврядув...
Новости

28.02.2020, 11:10

Відбулися сесії міських рад

Другие новости

28.02.2020, 10:05

У Краматорську обговорили майбутні зміни до Конституції України

27.02.2020, 09:25

Депутати Донецької обласної ради просять прискорити доопрацювання законопроекту щодо реалізації права на пенсію

26.02.2020, 16:20

Соціально-економічне становище Донецької області у січні 2020 року

26.02.2020, 10:45

Сергій Чернов: Конституційна реформа має стати потужним стимулом для розвитку територій

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування: "За рівнем власних доходів у перерахунку на одного мешканця серед 248 маленьких громад з усієї України Шахівська сільська ОТГ посіла третє місце"

26 февраля 2019 года, 09:25

За рівнем власних доходів у перерахунку на одного мешканця серед 248 маленьких громад з усієї України Шахівська сільська ОТГ посіла третє місце. За результатами 2018 року цей показник бюджету Шахівської громади  склав 14,8 тис. грн.

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні аналізували дані 665 громад за чотирма показниками: власні доходи на одного мешканця, рівень дотаційності бюджетів,  питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ, капітальні видатки на одного мешканця.

Про результати фінансового моніторингу за минулий рік повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми U-LEAD з Європою». Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів, підготував аналіз по громадах Донецької області.

Для моніторингу всі 665 громад  були розділені на групи в залежності від кількості населення.  Перша група, куди увійшли 87 громад з населенням понад 15 тис. жителів, для Донецької області виявилась найкращою. Усі три великі громади посіли місця у першій двадцятці. Лідером стала Соледарська ОТГ – у неї 14 місце та перша сходинка серед громад Донецької області.  Наступна громада – Лиманська, у неї 16 місце, а в Миколаївської ОТГ – 17 місце. До речі, в порівнянні з результатами виконання бюджетів за 9 місяців Соледарська та Лиманська ОТГ покращили свої показники, піднявшись з 26 та 27 місця відповідно, а Миколаївська ОТГ понизила показники на 11 пунктів.

До другої групи громад з населенням від 10 до 15 тис. жителів відноситься Сіверська міська ОТГ. Серед 103 подібних громад у Сіверської ОТГ 100 місце. В порівнянні з результатами за 9 місяців,  річний рейтинг Сіверської громади знизився на 14 позицій.  Низький рейтинг ОТГ обумовлений високим рівнем дотаційності громади і як наслідок низьким показником видатків на капітальні вкладення на одного мешканця, пояснює Сергій Івахнін.

У третій групі, куди увійшли 227 громад з населенням від 5 до 10 тис. жителів, значний приріст показала Іллінівська ОТГ. Якщо за результатами дев’яти місяців у неї було 78 місце, то за рік – 32. Черкаська ОТГ також трохи покращила свій рейтинг, але посідає лише 181 місце.

Четверта група – найбільша, тут змагаються 248 об’єднаних громад з населенням менше 5 тис. жителів. Шахівська ОТГ увійшла в першу десятку і посідає п’яте місце. До речі, за результатами дев’яти місяців у Шахівської громади було 32 місце. За  результатами року за рівнем власних доходів на одного мешканця Шахівська ОТГ посіла 3 місце із показником 14862  грн. Андріївська громада зберегла свої позизії та посідає 14 місце. Званівська ОТГ подолала 43 пункти та піднялась до 130 місця.

До річного фінансового моніторингу потрапили  дев'ять громад Донецької області, утворені за період з 2015 до 2017 року включно. Олександрівська громада, яка утворилась навесні 2018 року, поки не брала участі в рейтингу, пояснює Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів Донецького ЦРМС. – Усі громади Донецької області показали високі результати. Деяким ОТГ ще треба підтгнути показники. Але спроможність вимірюється  не тільки фінансовими показниками. Головне -  це покращення життя мешканців в громадах, і це доведено реальними змінами у створених ОТГ».

Детальнішу інформацію дивиться на сайті Донецького ЦРМС за посиланням 

http://lgdc.org.ua/branch/5/yaka-gromada-v-doneckiy-oblasti-stala-naybagatshoyu 

Прес-служба

Website Security Test