Пресс-центрНовости"Молодіжна ініціатива": міста Донеччини...
Новости

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

Другие новости

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

15.02.2024, 13:40

Саміт міст та регіонів при Раді Європи в місті Монс

07.02.2024, 15:10

Рада продовжила воєнний стан до 13 травня 2024 року

26.01.2024, 17:25

Про подання декларацій

"Молодіжна ініціатива": міста Донеччини

26 декабря 2018 года, 09:40

Дружківка отримала міжнародний статус міста-кандидата, дружнього для дітей та молоді

 Київ, 11 грудня 2018 року – Дружківка отримала міжнародний статус-кандидата престижної світової ініціативи «Громада, дружня для дітей та молоді». Під час церемонії нагородження представники Уряду відзначили 11 муніципалітетів-лідерів від України, які першими виконали вимоги на отримання статусу на кінець 2018 року. А саме: Одеса, Львів, Вінниця, Умань, Кременчук, Дружківка, Білозірська ОТГ, Біляївська ОТГ, Новоборівська ОТГ, Новознам’янська ОТГ, Новоукраїнська ОТГ.

Дружківка здобула статус Кандидата у рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ, яка впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.

«На сьогодні понад 160 міст та громад з усієї України висловили бажання приєднатися до ініціативи. І серед лідерів вже є 22 муніципалітети, які підписали Меморандуми про співпрацю з ЮНІСЕФ. Приємно, що це як міста-мільйонники, так і новостворені ОТГ. Але саме 11 із них досягли значного прогресу –  до кінця 2018 року вони розробили Ситуаційний аналіз, затвердили Плани дій і отримали кваліфікацію для здобуття статусу Кандидата, —  зазначає Лора Білл, Заступник голови Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Згідно умов програми, муніципалітет може стати кандидатом на здобуття статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» лише після розробки та офіційного прийняття плану дій з реалізації ініціативи. 

Протягом наступних двох-трьох років громади будуть працювати над втіленням планів. ЮНІСЕФ проведе оцінку їх реалізації. Лише якщо результати будуть визнані відповідними, муніципалітет отримує почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді».

11.jpg

Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Асоціація органів місцевого самоврядування, Національна Молодіжна Рада Україна.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими,  право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.


В рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти гендерно-обумовленого насильства»  Бахмутською міською радою  проведено низку заходів

В рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти гендерно-обумовленого насильства» з метою залучення громадськості та молоді до проблеми проявів насильства щодо жінок та дітей, вирішення існуючих гендерних проблем у суспільстві, підвищення обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради спільно з Бахмутським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено низку заходів.

Для студентської та учнівської молоді вищих навчальних закладів І-IV рівня акредитації та закладу професійно-технічної освіти, розташованих на території міста Бахмут з 26 листопада по 10 грудня проведено: тематичні лекції, відео-лекторії  «Домашнє насильство, як захистити себе та близьких», «Мир в родині – суспільство без насильства», семінар «Як протидіяти та перемогти», конкурс тематичних буклетів (щодо гендерного паритету, попередження проявів насильства щодо жінок та дітей та протидії торгівлі людьми).

З метою підвищення обізнаності населення про існуючи проблеми гендерно-обумовленого насильства, торгівлі людьми, про те як протидіяти цим явищам, куди звертатися за допомогою було проведено інформаційно-просвітницьку акцію «Скажи насильству «Ні!».  Під час акції учнівською та студентською молоддю розповсюджено серед мешканців міста інформаційні буклети «Гендер: рівні можливості для всіх», «Життя без насильства», «Торгівля людьми: подбай про власну безпеку!» та помаранчеві стрічки.

Спеціалістами служби у справах дітей Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради та Бахмутського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено профілактичні рейди до  сімей м.Бахмута схильних до проявів насильства, з метою попередження проявів насильства до жінок та дітей, роз’яснення Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», а також відповідальності в разі правопорушень.

10 грудня в рамках  круглого столу «Гендерно обумовлене насильство і дискримінація: прояви в молодіжному середовищі» підведено підсумки проведення  Міжнародної кампанії «16 днів проти гендерно-обумовленого насильства» в м. Бахмут. Найактивніших учасників заходів – представників студентської та учнівської молоді нагороджено грамотами та пам’ятними подарунками.

 Також протягом місяця з 1 листопада в м.Бахмут на базі молодіжного центру «Перспектива» працював Гендерний інформаційний центр. Щовівторка та щочетверга в Центрі надавали  інформаційно-консультаційні послуги юрисконсульт, психолог, волонтери – студентська та учнівська молодь вищих навчальних закладів міста та закладу професійно-технічної освіти. За час роботи Центру за  допомогою звернулось близько 20 осіб. Всім було надано кваліфіковані консультації та роз’яснення з   питань протидії торгівлі людьми, гендерного паритету, попередження проявів насильства щодо жінок та дітей.

11.jpg

У Святогірську відбувся молодіжний форум «Від мрій до дій»

Студентський актив молодіжної громадської організації «Студентська молодь Бахмута» Навчально-наукового професійно-педагогічного інституту УІПА взяли участь в форумі  «Від мрій до дій» #UReport від UNICEF Україна, який проходив у місті Святогірськ.

Молодь показала відміну командну роботу. На заході було  представлено проект «Студентський світ без кордонів» - нічний форум для студентської молоді  Бахмута, де  вони зможуть відкрити для себе нові горизонти в ораторському мистецтві і продемонструвати свій потенціал.




Прес-служба