Пресс-центрНовостиА.Шишацкий встретился с жюри балетного конкур...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

А.Шишацкий встретился с жюри балетного конкурса

30 марта 2011 года, 12:00

Сегодня председатель Донецкого областного совета Андрей Шишацкий встретился с членами жюри VII Международного конкурса балета имени Сержа Лифаря.

Во встрече принимали участие председатель Донецкой облгосадминистрации Анатолий Близнюк, заместитель председателя - начальник управления здравоохранения Елена Петряева, художественный руководитель Донецкого национального академического театра оперы и балета имени Анатолия Соловьяненко, депутат Донецкого областного совета Вадим Писарев. Жюри конкурса возглавлял народный артист СССР, Президент Международного союза деятелей хореографии Юрий Григорович.

Приветствуя гостей Донетчины, глава облсовета Андрей Шишацкий сделал акцент на том, что облсовет и в дальнейшем будет поддерживать развитие культуры в регионе.

«Впереди у нас еще много интересных конкурсов и фестивалей такого высокого уровня. Так что вы можете на нас всегда рассчитывать, а мы в свою очередь всегда будем рады видеть вас на наших мероприятиях», - сказал председатель облсовета.

В свою очередь Вадим Писарев предложил сделать традицией ежегодное проведение конкурса балетмейстеров в Донецке 23 апреля в день рождения Сергея Прокофьева.

Для справки:

Інформаційна довідка про склад журі конкурсу

В журі VІІ Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря запрошуються відомі діячі хореографічного мистецтва.

Голова журі - Юрій Григорович, народний артист СРСР, Президент Міжнародної спілки діячів хореографії. Професор. Росія. Народився у Ленінграді.

1946 р. Закінчив Ленінградське хореографічне училище, і був прийнятий солістом до трупи Державного академічного театру опери і балету ім. С.М.Кірова, де пропрацював до 1961 року.

1964-1995 рр. Головний балетмейстер Великого театру СРСР, а пізніше Росії. Здійснив близько 100 тріумфальних міжнародних турне, закріпивши лідерство російської класичної школи балету й висунувши на сцену найяскравішу артистичну плеяду.

1973 р. Присвоєно почесне звання народний артист СРСР. Лауреат Державної премії СРСР. Професор Академії Російського балету ім. А.Я.Ваганової.

Здійснював постановки в театрах Стокгольма, Риму, Парижа, Копенгагена, Відня, Мілана, Гельсінкі, Анкари, Праги, Софії, Генуї, Варшави, Стамбула, Сеула. Є автором великих балетних проектів на відкритій сцені в історичних декораціях римського Цирку Массімо і Колізею, лондонського Альберт-холу, античних театрів Греції, на площі Сан Марко в Венеції, спортивній арені Лужників.

Очолює журі міжнародних балетних конкурсів у Росії, Японії, Болгарії, України, Італії, Фінляндії, США, Швейцарії, Австрії, Туреччини, КНР а також Призу Benois de la Danse.

2005 р. Був обраний Президентом новоствореної Міжнародної Федерації балетних конкурсів. Є беззмінним керівником журі: Міжнародного конкурсу артистів балету в Москві; Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря в Києві; Міжнародного юнацького конкурсу класичного танцю «Фуете Артека».

1975-1989 рр. Президент Комітету танцю Міжнародного інституту театру, в даний час його почесний президент. Президент Міжнародного союзу діячів хореографії. Відзначений багатьма урядовими нагородами, творчими преміями й призами в галузі мистецтва та культури різних країн (близько 50).

З 1995 року по теперішній час очолює Театр балету Юрія Григоровича, який базується в Краснодарі (Росія) і активно гастролює в багатьох країнах світу: Ліван, Іспанія, Португалія, Японія, Італія, Туреччина, США, Німеччина, Великобританія. З 2008 - постійний хореограф Великого театру Росії.

За видатний вклад у розвиток вітчизняного та світового хореографічного мистецтва, багаторічну творчу діяльність нагороджений орденом "За заслуги перед Отечеством" ІІІ та ІІ ступеню.

Відповідальний секретар журі - Сергій Установ, заслужений діяч мистецтв Росії, професор, перший віце-президент Міжнародної спілки діячів хореографії, генеральний директор Міжнародної федерації балетних конкурсів. Росія. Народився в Москві.

1964 р. Закінчив з відзнакою Московську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського.

1969 р. - Закінчив виконавську аспірантуру.

1971-1976 рр. Працював в Національному інституті музики Алжиру. Після повернення до Москви брав участь у підготовці Культурної програми XXII Олімпійських Ігор 1980 року в якості заступника Генерального директора Центральної дирекції Культурної програми «Олімпіада-80» Міністерства культури СРСР. За роботу з підготовки та проведення Культурної програми Олімпійських Ігор у Москві був удостоєний медалі «За трудовую доблесть» і «Почесного знака» Оргкомітету Олімпійських Ігор.

1981-1987 рр. Очолював Управління всесоюзних і міжнародних конкурсів Держконцерту СРСР.

1987 р. запрошений у Всесоюзне музичне товариство (пізніше реорганізоване у Міжнародну спілку музичних діячів) на посаду заступника голови Центрального правління, де пропрацював до 1997 р.

1996 р. Створив Російське товариство з управління правами виконавців і був його президентом до 1999 р.

У 1998-2002 рр. працював директором Центральної середньої спеціальної музичної школи при Московській державній консерваторії ім. П.І.Чайковського.

1998 р. Обраний Першим віце-президентом Міжнародного союзу діячів хореографії.

1981 р. Займається підготовкою і проведенням Міжнародного конкурсу артистів балету та хореографів у Москві.

Став одним з ініціаторів створення Міжнародної Федерації балетних конкурсів (International Federation of Ballet Competitions), яка об'єднала найбільш престижні балетні конкурси світу.

2006 р. Обраний на посаду Генерального директора Федерації.

Був членом журі багатьох міжнародних і національних музичних та балетних конкурсів в СРСР, Росії й за кордоном. Заслужений діяч мистецтв Російської Федерації та Заслужений діяч культури Польської Республіки

Члени журі: Борис Абатуров, директор Відкритого конкурсу артистів балету «Арабеск». Росія. Народився в Пермському краї.

В 1991 році у Пермському академічному театрі опери та балету ім.П.І.Чайковського був створений відділ з організації та проведення конкурсів. Це відбулося в результаті отримання люб'язної згоди легендарного дуету Великого театру Росії – Катерини Максимової і Володимира Васильєва – очолити художнє керівництво й міжнародне журі конкурсу.

У цьому ж році Б. І. Абатуров прийняв запрошення Володимира Васильєва і вступив на посаду директора Відкритого конкурсу артистів балету Росії «Арабеск». Конкурс відбувся вже одинадцять разів і відзначив своє двадцятиріччя. За цей час він отримав позитивний резонанс у Росії й міжнародне визнання, був узятий під патронат Всесвітньої ради танцю ЮНЕСКО і ввійшов до складу Міжнародної федерації балетних конкурсів.

Б. І. Абатуров неодноразово був почесним гостем різних міжнародних конкурсів, а також членом журі. На X конкурсі «Арабеск» був відзначений спеціальним призом міжнародного журі «Душа танцю».

Инна Дорофєєва, народна артистка України. Україна. Народилася в місті Харків, Україна.

1975-79 рр. навчалася у Харківській хореографічній школі.

1983 р. Закінчила державне хореографічне училище в м. Києві за програмою хореографічної академії ім. А. Ваганової (Санкт-Петербург). В цьму ж році стала лауреатом Республіканського конкурсу артистів балету в м. Києві.

1984-85 рр. стажувалася у Великому театрі (м. Москва) та театрі опери і балету імені С.М.Кірова (Ленінград).

1990 р. Отримала звання лауреатом Міжнародного конкурсу артистів балету в м. Джексон (США).

З 1995 року – прима-балерина Донецького академічного театру опери і балету ім. А.Б.Солов"яненка.

Гастролювала в більш ніж 50 країнах світу. Учасниця щорічних міжнародних фестивалів балету і гала-концертів в Афінах, Відні, Генуї, Нью-Йорку, Монреалі, Москві, Токіо та інших містах. Учасниця культурної програми на Олімпійських іграх у Калгарі і Сеулі. Брала участь у фестивалі, присвяченому 3000-річчю Єрусалиму.

Спільно з народним артистом України Вадимом Писарєвим організувала у м. Донецьку Школу хореографічної майстерності і започаткувала щорічний Міжнародний фестиваль «Зірки світового балету».

Удостоєна державної нагороди України «Ордена княгині Ольги» II і III ступеня.

В даний час - педагог-репетитор з класу балету Донецького національного академічного театру опери та балету ім. А.Б.Солов"яненка.

Жаннота Монік, випускниця університету танцю Сержа Лифаря. Франція

Народилася в Парижі, де з семирічного віку почала навчатися класичному танцю в університеті танцю Сержа Лифаря під керівництвом Леона Мела, викладача Паризької опери. Після кількох років навчання була запрошена Сержем Лифарем для виконання танцювальних фрагментів під час проведення його лекцій.

У віці 16 років вступила до трупи Маркіза де Куєваса. Після розформування цього творчого колективу отримала запрошення від П'єра Лакотта, директора трупи "Музична молодь Франції". Коли Серж Головін створив свою балетну трупу в Женеві, приєдналася до неї, де стала провідною солісткою. Свою першу велику партію виконала у балеті «Жар-птиця». Пізніше повертається до Парижу, де виступала з зірками трупи Маркіза де Куєваса.

Співпрацювала з викладачами Карлоттою Замбеллі, Сержем Перетті, Марікою Безобразовою, Сержем і Соланж Головіними, Розеллою Хайтауер, Раймондом Франкетті, Олександром Калюжним. Під час одного із сезонів Театру Єлисейських полів Жильбер Майєр поставив па-де-де для неї та Мікаеля Денара.

1970 р. Зустрічає Еріка Вальтера, директора та хореографа Німецької опери на Рейні (Дюссельдорф), від якого одержує запрошєння в цей театр для виконання провідних партій класичного репертуару.

1998 р. Починає передавати свій досвід молодим танцівникам Дюссельдорфської опери, працюючи викладачем та балетмейстером. Паралельно з цим одержує запрошення викладати на курсах молодих танцівників у театрах Лейпцига та Варшави.

1993 р. на знак подяки, як посланцю французького танцю у Німеччині, нагороджена почесним званням Лицаря «Ордену мистецтв та літератури».

Сірі Йохансен, художній керівник школи класичного танцю в м. Осло. Норвегія

Народилася в м. Осло (Норвегія) у сім’ї відомого норвезького імпресаріо Ойвінда Йохансона.

Займалася балетом під керівництвом Наталії Папіної, Ірини Трофімої, Лариси Аверкіної та інших викладачів із Академії російського балету ім. А.Я.Ваганової.

1997-98 рр. стажувалася в Московській державній академії хореографії у Софії Миколаївни Головкіної.

Отримала ступінь магістра історії мистецтв в Університеті м. Осло.

1997-2005 рр. працювала у якості танцівниці й педагога. Сприяла організації Міжнародного балетного фестивалю «Схід зустрічається із Заходом» в м. Хемседал (Норвегія).

В 2005 р. спільно із своєю сестрою Іреною організувала в Осло школу класичного танцю «Російський балет».

Фалько Капусте, балетмейстер, керівник проектів. Ниметчина. Народився в м.Оелс, Німеччина.

Розпочав навчання хореографії у 1958 році в Ганновері в Університеті музики та театру під керівництвом Івони Джорджі.

1962 р. Початок професійної кар’єри в державному театрі Вісбадена.

1964 р. Був запрошений до Гамбурзької опери, де пропрацював близько року до своєї зустрічі з Джорджем Баланчиним, яка стала для нього доленосною. Після неї він дебютував у Берлінській опері, де з успіхом виконував головні партії у балетному репертуарі театру. Цей успішний дебют відкрив танцівнику шлях

1970 р. Став першим солістом німецької Опери на Рейні у Дюссельдорфі.

1996 р. Присвоєно звання Почесного прем’єра цього театру.

Габор Кевехазі, директором балету Угорської національної опери. Угорщина. Народився в м. Будапешт, Угорщина.

1970 р. Отримав хореографічну освіту у Державній академії танцю (та у державному хореографічному училищі ім. А.Я.Ваганової (Ленінград 1970-1971 рр., педагог Борис Брегвадзе).

1972 р. Лауреат Міжнародного конкурсу балету у Варні– золота медаль у категорії юніори;

1975 р. Лауреат Міжнародного конкурсу балету у Варні– срібна медаль;

1976 р. Лауреат Міжнародного балетного конкурсу в Токіо– номінація «кращий танцівник».

1972 р. Соліст Угорського національного балету.

Успішно виступав з гастролями у Ковент-Гардені (Лондон), Великому театрі (Москва), Державному академічному театрі опери і балету ім. С.М.Кірова (Ленінград), Ла Скала (Мілан), оперних театрах Відню, Мюнхена, Праги, Варшави, Марселю, Венеції, Хьюстона, Чикаго, Далласу, Монреалю, Торонто, а також у Японії, Південній Кореї, Мексиці й на Кубі.

1988-1992 рр. працював на посаді директора Угорського національного балету, очолював угорський Будинок опери.

1992 р. організував Літній оперний та балетний фестиваль у Будапешті.

2001-2005 рр. – директор балету «Печ» (Угорщина).

2005 р. й по сьогоднішній час є директором балету Угорської національної опери.

Нагороди: Премія Ф.Ліста (1977), звання заслуженого артиста (1986), премія Л.Кошута (1990), премія ім. В.Ніжинського (Паризька академія танцю, 1990),Премія за зміцнення україно-угорських зв’язків (2001), Орден за заслуги Офіцерський хрест Угорської республіки (2004), премія Л.Бартока (2006), почесне звання довічного члену Угорської національної опери (2007).


Мічико Тарада, засновниця та керівник власної балетної школи в м. Кіото. Японія. Народилася в місті Осака (Японія).

1948 р. Вступила до хореографічного коледжу м. Кіото, Японія.

1954 р. Працювала провідною танцівницею компанії «Момоко Та-ні».

1957 р. Вступила до Духовного університету м. Кіото на хореографічний факультет. Стажувалася в галузі класичного балету в Ленінградському хореографічному училищі ім. А.Я.Ваганової.

1963 р. Разом із чоловіком – Хіроясу Терадо заснувала балетну школу «Терада Балет Арт Скул» в м. Кіото.

1972 р. Ініціювала підписання договіру про дружбу і співробітництво між Київським державним хореографічним училищем та балетною школою «Терада Балет Арт Скул». Започаткувала проведення балетних фестивалів учнів балетних шкіл України та Японії.

2001 р. в місті Кіото пройшов фестиваль, який був приурочений до 30-річчя дружби між Кіото та Києвом.

2005 р. Учні «Терада Балет Арт Скул» беруть участь у фестивалі дитячих балетних вистав «Гран Па» в м. Донецьк.

2010 р. нагороджена Президентом України Орденом княгині Ольги.

Микола Прядченко, народний артист України. Україна. Народився у селі Вінницькі Стави Київської області.

1969 р. Закінчив Київське державне хореографічне училище.

1990 р. Закінчив балетмейстерське відділення Московського державного інституту театрального мистецтва імені А.В.Луначарського.

1968р. Працював артистом балету Київського академічного театру опери та балету імені Т.Г.Шевченка. Виступав у Болгарії, Японії, Індії, Німеччині, Швеції, Данії, Італії, Іспанії, Канаді, США, Швейцарії, Мексиці, Панамі, Аргентині, Перу, Нікарагуа, Португалії, Чехословаччині, Франції, Норвегії, Новій Зеландії, Філіпінах та інших країнах.

1977 р. Лауреат Міжнародного конкурсу артистів балету в Москві (третє місце).

З 1996 року працює балетмейстером-репетитором Національної опери України імені Т.Г. Шевченка.

Олів′є Пате, професор Паризькій консерваторії, Франція.

Своє навчання мистецтву танцю розпочав у балетній школі Паризької національної опери. Його педагогами були учні Сержа Лифаря Жільбер Майєр та Олександр Калюжний. Проходив стажування в Паризькому університеті танцю під керівництвом Сержа Лифаря.

1983 р. Провідний танцівник у Паризькій опері. Працював під керівництвом Рудольфа Нурієва.

1997 р. Розпочав міжнародну кар’єру в якості танцівника, хореографа і педагога. Більше двадцяти років успішно співпрацював із багаточисельними театрами і балетними трупами у всьому світі: Національним театром танцю в Мехіко, Сінгапурським театром танцю, корейським Національним університетом мистецтв, Пермським хореографічним коледжем, Національним балетом у Белграді, Шотландським балетом, театром опери і балету в Новосибірську, театрами Брауншвейга, Ростока, Дрездена.

Постійний член журі міжнародних балетних конкурсів у Франції, Росії, Україні, Японії, Італії, Германії, Угорщині, Польщі. Є членом Спілки авторів і композиторів (SACD) у Парижі, Міжнародної Ради Танцю при ЮНЕСКО (CID-UNESCO).

1996 р. Нагороджений Орденом мистецтва й літератури Міністерства культури Франції.

Же-Кеун Пак, артистичний директором Сеульського театру балету. Південна Корея.

Був провідним артистом балету в Кореї з 1975 року до 1980-х років. Співпрацював з балетною трупою Universal як прем’єр та балетмейстер.

Після завершення роботи в трупі, поступив на навчання до Московського державного університету.

Першим з іноземців отримав сертифікат на право викладання у Національній балетній школі (Алма-Ати, Казахстан); також був педагогом у театрі опери і балету Алма-Ати.

Декілька років працював у складі експертів Національного балету Росії, був доцентом у Московському хореографічному інституті.

У липні 2007 року виступив засновником Корейського Міжнародного конкурсу артистів балету.

На сьогоднішній день є артистичним директором Сеульського театру балету, президентом Міжнародного конкурсу артистів балету в Сеулі (Південна Корея), президентом Фонду балету Кореї і генеральним директором Центру мистецтв і балету в Сеулі. Крім цього він обіймає посаду голови комітету з міжнародних справ Асоціації діячів хореографії Кореї.

Алекс Урсуляк, професор Мюнхенського Університету музики та виконавських мистецтв. Канада. Народився в м. Едмонтон, Канада.

Розпочав свою кар’єру в якості танцівника та викладача у Національному балеті Канади й Національній балетній школі.

Протягом трьох років проходив стажування у балетній трупі Київського державного академічного театру опери та балету ім. Т.Г.Шевченка.

Був хореографом Лондонського фестивалю балету.

Пізніше працював помічником директора Віденської державної опери, директором хореографічного училища при Віденський опері; головним балетмейстером Штутгартського балету, директором Академії танцю імені Джона Кранко (м.Штутгарт), директором департаменту танцю Університету мистецтв у Цюріху.

Був педагогом всесвітньовідомих танцівників Рудольфа Нурієва, Еріка Бруна, Марго Фонтейн, Мерсії Хайде, Єви Євдокимової, Егон Мадсен, Володимира Малахова, Ноелли Понтуа.

Ставив балети у Штутгартському балеті, Віденській державній опері, Московському академічному музичному театрі ім. К.С.Станіславського та В.І.Немировича-Данченка, Національній опері України ім. Т.Г.Шевченка, Київській муніципальній українській академії танцю ім. С.Лифаря.

На сьогоднішній день обіймає посаду професора Мюнхенського Університету музики та виконавських мистецтв і педагога Мюнхенського театру балету (Німеччина).

За свою творчу діяльність був нагороджений медаллю за заслуги Республіки Німеччина та удостоєний звання «Кращий балетмейстер Європи 1997 року».

Пресс-центр