Пресс-центрНовости«Серед степів село моє чудове, там на світанн...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

«Серед степів село моє чудове, там на світанні запахи медові»

23 августа 2018 года, 10:15

18 серпня, напередодні Дня пасічника (19 серпня), відбулося свято селища Дробишеве та щорічний ярмарок меду, який вже став доброю традицією.

Хоч початок ярмарки був запланований на 14-00 та вже з самого ранку як завжди, у центрі селища на площі біля будинку культури «Відродження», розмістилися масові торгівельні ряди біля яких зібралися бджолярі не тільки Лиманщини, а й навіть з Кремінної та любителі корисних ласощів і медовухи.

Бджолярі розповідали про кожен сорт меду і вчили, як правильно вибирати натуральний мед і продукти бджільництва. Гості змогли продегустувати медовуху та вино на меді.

На ярмарку відвідувачі змогли придбати багато різновидів меду, пилок, забрус, пергу, прополіс, цілющі настоянки на бджолиній отруті і не тільки. Торгові ряди рясніли різноманітністю: незвичайні воскові свічки, настоянки, пироги, торти, тістечка, ягоди і фрукти. Кожен міг знайти чим підкріпитись.

 1.jpg

Хто вже напробувався всілякої смакоти з асортименту ярмарки, поспішали подивитися творчу виставку. Тут були і вишиванки, і картини-вишивки, всілякі вироби ручної роботи, виготовлені місцевими майстрами, які можна було не тільки подивитися, але й купити.

При вході в будинок культури розмістилась концертний майданчик для виступу учасників художньої самодіяльності та запрошених гостей. Організатори підготували присутнім розважальну програму з піснями, танцями, конкурсами, театралізованими і гумористичними номерами.

Відвідала ярмарку і  секретар міської ради Каракуц Тетяна Юріївна. Вона привітала дробишан і всіх пасічників зі святом. Нагородила почесними грамотами та солодкими подарунками колектив «Журавка»(МБК «Сучасник»), який в цьому році святкує 30-річний ювілей, танцювальний колектив «Тандем» (МБК «Відродження»), жіночий клуб «Натхнення» (МБК «Відродження»)

На святі вшановували найстарших та наймолодшого жителів селища, іменинників-ювілярів цього дня, учасників виставки «Золоті ручки», активних жителів громади. Староста Дробишевського старостинського округу Інна Погуляй вручила пасічникам подяки та пам’ятні сувеніри з побажанням хороших врожаїв меду. Нагородили переможців змагань на першість селища Дробишеве з шашок, шахів, доміно та футболу.

 2.jpg

Відпочивали цілими сім'ями. Дітвора розважалася на батутах та дитячих атракціонах, дорослі дивилися концерт з участю місцевих та районних учасників самодіяльності підготовлений під керівництвом двох директорів будинків культури, які функціонують на території селища Вербицької В. І. (МБК «Сучасник») та Ляшко С. А. (МБК «Відродження») та шоу байкерів. Багато бажаючих дітлахів і навіть дорослих скористалися послугами аквагриму для обличчя та закарбували на згадку свої портрети. Місцевою художницею була підготовлена фотозона, де кожен мав змогу перетворитися на чарівних бджілок. Завершилося святкування вечірньою дискотекою.

 

18 серпня відсвяткували День села Озерне Криволуцького старостинського округу Лиманської міської ради.

Село Озерне розташоване в мальовничій місцевості Донеччини. Село обрамлює рукотворний сосновий та дубовий бір. Навколишні місця милують око різнобарв’ям квітів і трав, п’янять степовими пахощами, притягують до себе приємною прохолодою Сіверського Дінця та намистом озер. Унікальне і цікаве геологічне минуле цієї території. Багато мільйонів років тому тут шуміло море, але після різкого підйому суші воно висохло. Біля села Озерне протягом багатьох віків існувало поселення. Воно утворилося в середині другого тисячоліття до нашої ери і припинило своє існування на початку першого тисячоліття нашої ери. Пізніше поселення  відновилося і існує до цього часу.

 1.jpg

 Село Озерне красиве і квітуче, але все ж справжньою його окрасою є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, вони скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, - то джерело людської мудрості і самовідданості. 

 Хороша традиція щороку великою озернянською родиною відзначати День села. Ось і цього року актив села дружно взявся за підготовку до свята. Як годиться, прибирали, прикрашали, готували смаколики. І ось свято настало. Вшанували активних мешканців села, від міської ради, яку представляла секретар ради Т.Каракуц, вручені подяки та подарунки старожилам,  сім’ям, які прожили в шлюбі від 40 до 60 років, ювілярам, яким виповнилось 50, 55, 60, 65, 70, 80 років. Привітали багатодітну родину Березняк, учасника бойових дій Кібальника Миколу Петровича. Всі отримали подарунки від міської ради. Теплим словом згадали працівників медицини, торгівлі, зв’язку, заповідника «Крейдяна флора», баз відпочинку, ветеринарної служби, соціальних працівників. Музичні вітання щедро подарували селянам творчий колектив Будинку дозвілля с. Діброва (який входить в склад старостинського округу) під керівництвом Тетяни Курілової. Продовжилося свято розвагами та частуванням. У рамках свята були організовані виставки народної творчості та виставка робіт міжнародного фестивалю «Морские фантазии», керівниками якого є Олена  та Олександр Котельва, колишні мешканці міста Донецьк, в теперішній час проживають у селі.

 



11 серпня відсвяткували День села Крива Лука Криволуцького старостинського округу Лиманської міської ради.

 Геологічне минуле цієї території унікальне і цікаве. Багато мільйонів років тому тут шуміло море, але після різкого підйому суші воно висохло. Залишки вимерлих тварин та рослин сприяли утворенню вапняку та крейди. Вік крейдяних відкладень тут складає 70–100 мільйонів років. Саме тут, в обрамленні крейдяних гір Донецького кряжу з півдня, заходу і сходу та Сіверського Дінця з півночі розкинулося село Крива Лука. Першою документальною згадкою про село є «Відомість від 1773 р. про провінції Слободсько-української губернії з проживаючими в них жителями чоловічої та жіночої статі з поділом їх на стани». Отже датою заснування села можна вважати 1773 рік. За одною з історичних версій, під час повстання під керівництвом Кіндрата Булавіна 1707 – 1708 років біля урочища Крива Лука у липні 1708 року відбувся вікопомний бій повстанського війська Семена Драного з царськими військами Петра І. Кількість царського війська перевищувало повстанців майже у 8 разів. Сьогодні на ймовірному місці битви несе свої води Сіверський Донець, а на крейдяних горах шумлять соснові ліси. Саме тут у 1988 році засновано відділення «Крейдова флора» Українського степового заповідника. Найбільша цінність заповідника – реліктова крейдяна сосна, яка живе на крейдяних кручах ще з дольодникового періоду. У заповіднику нараховується до 490 видів рослин, частина з яких занесена до Червоної книги. Ці рослини – представники різних геологічних епох. Останнім часом тут побільшало і тварин.

 2.jpg

На святі села міський голова Петро Цимідан вручив подяки та подарунки видатним мешканцям села, ювілярам. Відзначили найкращі домогосподарства, які прикрашають село. Музичні вітання щедро подарував селянам творчий колектив Криволуцького сільського будинку культури під керівництвом Ліни Іванцової. Продовжилося свято розвагами та частуванням. У рамках свята були організовані виставки народної творчості.

 Такі заходи дуже необхідні, вони згуртовують громаду, дають можливість більше спілкуватися, виявляти свої таланти, згадувати минуле та будувати майбутнє.

Прес-служба