Пресс-центрНовостиВідбувся Всеукраїнський форум старост об’єдна...
Новости

17.11.2018, 09:30

Международный день студента

Другие новости

14.11.2018, 16:00

Відбулася сесія Волноваської районної ради

09.11.2018, 09:25

День української писемності та мови

07.11.2018, 13:50

30 листопада відбудеться засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад

05.11.2018, 13:15

ЦВК скасувала вибори в двох ОТГ

Відбувся Всеукраїнський форум старост об’єднаних територіальних громад: «Становлення інституту старост в Україні: перші кроки»

26 июня 2018 года, 09:30

20 - 21 червня в м. Хмельницькому відбувся Всеукраїнський форум старост об’єднаних територіальних громад: «Становлення інституту старост в Україні: перші кроки».

Організаторами проведення заходу виступили: Хмельницька обласна рада і обласна державна адміністрація, Українська асоціація районних та обласних рад, Хмельницький центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Хмельницький університет управління та права, Хмельницький Центр розвитку місцевого самоврядування, об’єднані територіальні громади Хмельницької області. Форум проводився за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

2.jpg

Від Донецької області, при підтримці Донецького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», участь у Форумі прийняла делегація у складі 6 осіб: в.о. начальника управління організаційного забезпечення діяльності ради та її органів виконавчого апарату Донецької обласної ради Ю.Кукла, староста Зарічненського старостинського округу Лиманської об’єднаної територіальної громади О.Мікулін, староста Привільського старостинського округу Черкаської селищної ради Т.Колісник, в.о. старости села Нова Полтавка Іллінівської сільської ради В.Сердюк, старости сіл Шахівської сільської ради В.Іваняк і А.Махниборода.

1.jpg

Учасники  форуму обговорили форми організації роботи старости, нормативно-правове забезпечення їх діяльності,  залучення грантових ресурсів для розвитку населених пунктів старостинського округу та інші питання. Відбулися дві тематичні дискусійні панелі: «Реформування місцевого самоврядування – основа успіху розвитку територій» та «Старостинський округ – реалії та перспективи».

3.jpg

Делегати відвідали шість об’єднаних територіальних громад Хмельницької області, під час яких відбулося знайомство з практиками та результатами роботи старост.

Під час підведення підсумків форуму було підкреслено, що староста територіальної громади повинен володіти лідерськими якостями, мати власний стратегічний підхід до розвитку місцевості, створювати всі належні умови для надання належних послуг своєму населенню: від адміністративних до медичних, вміти залучати кошти до бюджету й за них розвивати довірену територію. Також було визнано доцільним мати стратегію розвитку старостинських округів.

4.jpg

Прес-служба