Пресс-центрНовостиНовини районних і міських рад...
Новости

22.02.2022, 16:00

Депутат Донецької обласної ради Василь Щербань провів "пряму телефонну лінію" з виборцями

Другие новости

21.02.2022, 09:20

Парламент відновив індексацію пенсій, призначених посадовим особам місцевого самоврядування

19.02.2022, 09:30

День Державного Герба України

18.02.2022, 12:35

Місцеві ради на пленарних засіданнях сесій розглянули програми місцевого розвитку та актуальні питання життєдіяльності громад

17.02.2022, 15:25

Працівники виконавчого апарату Донецької обласної ради провели онлайн-нараду з представниками Великоновосілківської селищної ради

Новини районних і міських рад

23 июня 2017 года, 10:05

ТОРЕЦЬК

Важливим напрямком економічних реформ в Україні є створення сприятливого середовища для формування та функціонування суб’єктів малого та середнього підприємництва, які є одним з дійових засобів розв’язання таких ключових проблем як: прискорення структурної перебудови економіки; забезпечення насиченості ринку товарами та послугами; створення конкурентного середовища; істотне поповнення місцевих бюджетів; вирішення питання зайнятості в кризових регіонах.

За допомогою грантових програм кожен бажаючий має можливість створити свою справу.

19.05.2017р.  на базі Торецького міського центру зайнятості розпочав свою роботу «Офіс по зв’язкам з роботодавцями».  Метою роботи офісу є надання консультаційний та інформаційних послуг не тільки діючим підприємцям, а й безробітним, які мають намір розпочати свій бізнес.

16.06.2017р. в рамках роботи «Офісу по зв’язкам з роботодавцями» проведено захід, під час якого безробітні ознайомлені з  грантовими  програмами такими як: "Український Донецький куркуль", "Людина в біді" та отримали інформацію щодо проходження безкоштовних он-лайн курсів «Промітеус», "Твій бізнес: крок до успіху" за напрямками підприємницької діяльності.


КРАМАТОРСЬК

 20 червня 2017 року в Київській міській державній адміністрації була проведена офіційна церемонія для перших 20 українських міст-підписантів нової ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання».

 Приєднавшись до Ініціативи, ограни місцевого самоврядування 20 територіальних громад з усієї країни добровільно прийняли на себе зобов’язання активно сприяти економічному розвитку та створенню нових робочих місць відповідно до найкращого європейського досвіду.

Починаючи з цієї дати, вони стали офіційними членами професійної мережі місцевих органів влади в країнах Східного Партнерства (на сьогодні більш ніж 100 учасників, і їх кількість зростає), що зобов’язались досягнути відчутних результатів в процесі економічного розвитку та створенні нових робочих місць протягом трьох років, користуючись при цьому підтримкою ЄС, що полягає в розбудові співробітництва, допомозі експертів, передачі знань та грантовій підтримці для муніципалітетів, які було відібрані на конкурсній основі.

Пан Метью Буке, голова відділу “Грузія, Молдова, Інструмент Сусідства та Транскордонного Співробітництва”, Генеральний директорат з питань сусідства і ведення переговорів з розширення (DG NEAR), Європейська Комісія привітав нових членів Ініціативи «Мери за Економічне Зростання» та вручив очільникам місцевих громад сертифікатами, що підтверджують їх статус та зобов’язання.

“Ефективні та дієві місцеві адміністрації відіграють важливу роль в процесі впровадження реальних змін на місцях. Таким чином, економіки стають більш стійкими, а умови життя громадян покращуються. Ми впевнені, що мери, які сьогодні зобов’язались виконувати цілі Ініціативи «Мери за Економічне Зростання» забезпечать стійкий розвиток та економічне зростання в своїх громадах. Це також включаєстворення нових робочих місць на місцевому рівні та покращене місцеве управління” – зауважив пан Буке.


ДРУЖКІВКА

Протягом останнього року відділом економічного аналізу, прогнозування і соціального розвитку проводилась робота щодо залучення як мешканців міста, так і суб’єктів підприємницької діяльності до участі у грантових програмах. Наразі до відділу та новоствореного сектору з питань інвестицій все частіше звертаються для отримання рекомендацій, роз’яснень та стосовно діючих грантових програм. Зважаючи на зацікавленість на офіційну сайті Дружківської міської ради створено розділ «Інвестиційна діяльність», де розміщена корисна інформація щодо грантодавців.

Міською радою наразі підготовлено та подано 40 інвестиційних проектів для участі у конкурсних програмах: у програмі з Європейським інвестиційним банком «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», програмі НЕФКО Фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)», Регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2017 та 2018 роках за рахунок коштів державного фонду, грантової підтримки впровадження демонстраційних проектів з енергоефективності та альтернативної енергетики у житлових будівлях проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», а також за обласні та місцеві джерела фінансування.

З метою створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активності громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив на території міста в рамках програми ПРООН «Відновлення врядування та примирення на територіях України, що постраждали від кризи» був створений Форум місцевого розвитку м. Дружківка,  до складу якого увійшли 45 представників з числа Дружківської міської ради, її виконавчих органів, державної виконавчої влади, керівники громадських і благодійних організацій та інші представники, які зацікавлені в реалізації проектів місцевого розвитку.

Проведено засідання, на якому створено робочу групу з питань безпеки. Під час засідання робочої групи було прийнято рішення про участь у програмі Програми розвитку ООН в України «Громадська безпека та соціальна згуртованість» мікропроекту «Запорука безпеки громади – освітлене місто. Улаштування системи автономного електроосвітлення пішохідних переходів та місць зупинки транспорту в м. Дружківка Донецької області». Сума гранту складає 12,5 тис. доларів. Була обрана громадська організація «Патріоти Дружківки», яка є відповідальною за подачу та реалізацію проекту. Активісти громадської організації разом з представником сектору з питань інвестицій пройшли тренінг з написання заявки, підготували всі необхідні документи, дотримались вимог грантодавців.


МАРІУПОЛЬ

З робочою поїздкою до Маріуполя приїхали представники Європейської асоціації місцевої демократії - ALDA. Делегація прибула презентувати свою програму і запропонувати допомогу в поліпшенні ситуації з демократичними цінностями в нашому місті. Їх зустрів секретар міської ради Степан Махсма, після чого всі вирушили на засідання з активними громадськими організаціями.

«Європейська асоціація місцевої демократії - ALDA - це неурядова організація, що займається питаннями розвитку самоврядування і громадської участі на місцевому рівні. Одним із пріоритетних напрямків діяльності є посилення співпраці між місцевими органами влади та громадянським суспільством», - зазначила генеральний секретар ALDA Антонелла Валморбіда.

Представники таких громадських організацій як Фонд розвитку Маріуполя, Союз Молоді, Центр громадського контролю «Дій», «Вежа» розповіли, як вони працюють в Маріуполі, які проекти вони змогли реалізувати спільно з міською радою.

Програми, які розробляє асоціація, спрямовані на різнобічне співробітництво. Вони готові працювати з Маріуполем як центром регіону, надаючи допомогу і підтримку в реалізації інноваційних проектів, пов'язаних з децентралізацією, молодіжною політикою, культурою та освітою, соціальною політикою, економічним розвитком та іншими напрямками. Тісна співпраця з Європейською Комісією та Радою Європи допомагає їм залучати спонсорів до розробки нових програм.

Варто відзначити, що в разі укладення Меморандуму про співпрацю з Європейською асоціацією місцевої демократії, Маріуполь стане другим в Україні містом, де відкриється офіс Східного партнерства.


Пресс-служба