Пресс-центрНовостиСпикер ВР В. Рыбак в Донецке рассказал о рефо...
Новости

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Другие новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

Спикер ВР В. Рыбак в Донецке рассказал о реформировании образования

25 января 2013 года, 11:15

IMG_7765.jpgСегодня с рабочим визитом в Донецкую область прибыл председатель Верховной рады Украины Владимир Рыбак.

На данный момент спикер ВР совместно с главой Донецкого областного  совета Андреем Федоруком, главой ОГА Андреем Шишацким, Донецким городским головой Александром Лукьянченко посетил Донбасскую национальную академию строительства и архитектуры в городе Макеевка.

Ректор вуза Александр Горохов ознакомил гостей с экспонатами и научными разработками, представленными на выставке проектов сотрудников ДонНАСА. Затем В. Рыбак выступил перед научно-профессорским составом и студентами академии.IMG_7788.jpg

Он призвал всех присутствующих принимать активное участие в обсуждении новых проектов, касающихся реформирования сферы образования и сообщил, что на данный момент в профильном комитете на рассмотренни находятся три соответствующих законопроекта.

«Нам нужно приложить все усилия, чтобы после реформы образования дипломы наших вузов котировались в Европе, чтобы там высоко ценили наших специалистов», - сказал Владимир Васильевич.

Для справки:

Ректор – Горохов Євген Васильович, 1939 року народження. Освіта вища. Закінчив Донецький політехнічний інститут. Доктор технічних наук, професор; Академік Російської академії архітектури і будівельних наук, член Української Асоціації корозионістів, член Американської Асоціації з наукових досліджень повітряних впливів (ААWE), президент Української Асоціації з металевих конструкцій (УАМК), заслужений працівник освіти України, дійсний Висококваліфікований Член Міжнародного інституту інженерів-будівельників (Велика Британія), Почесний громадянин Донецької області, повний кавалер орденів За заслуги”, нагороджений ювілейною медаллю „За доблесну працю”, дипломом Міжнародного Академічного рейтингу популярності і якості „Золота Фортуна”, орденами „Ярослава Мудрого”, „Святого Дмитра Солунського”, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2002 року. Працює на посаді з квітня 1991 року. Член Партії регіонів.

IMG_7872.jpgДонбаська національна академія будівництва і архітектури (ДонНАБА) заснована у 1947 році і понад 65 років готує фахівців для будівництва і архітектури, спочатку як факультет, а з 1972 року як самостійний вищий навчальний заклад. У Донецькій і Луганській областях ДонНАБА – єдиний навчальний заклад, у якому готують архітекторів, фахівців у галузі міського господарства, економістів і менеджерів для будівництва, будівельників доріг і аеродромів, має ІV рівень акредитації.

У ДонНАБА навчається 6 200 студентів.

Навчальний процес в академії здійснюють понад 450 викладачів, серед яких 50 докторів наук, професорів і 220 кандидатів наук, доцентів. У професорсько-викладацькому складі академії 2 академіки Національної академії наук України, 22 академіки і члени-кореспонденти галузевих та іноземних академій.IMG_7844.jpg

В академії працює три спеціалізовані ради з захисту докторських (2) і кандидатських (1) дисертацій за основними спеціальностями будівельного профілю.

Починаючи з 1997 року, академія плідно працює у напрямку Євроінтеграції вітчизняного інженера-будівельника, що зараз є обов’язковою умовою приєднання до Болонського процесу.

У 2004 році будівельні спеціальності академії „Промислове і цивільне будівництво”, „Автомобільні дороги та аеродроми”, „Міське будівництво та господарство”, „Архітектура будівель і споруд” вдруге акредитовані Міжнародним інститутом інженерів-будівельників – ICE (Велика Британія) за вимогами європейської підготовки спеціалістів за двома рівнями підготовки – бакалавр і магістр, що визнаються у 143 країнах світу. Академія залишається єдиним вищим навчальним закладом України, що пройшов процедуру професійної міжнародної акредитації.

З 2002 року академія розпочала процедуру акредитації навчального процесу і наукових досліджень за системою управління якістю згідно з вимогами стандартів серії ISO 9001-2000. У травні 2004 року академія вперше, як вищий навчальний заклад не тільки в Україні, але і серед країн СНД пройшла процедуру акредитації та отримала сертифікат.

У навчальному процесі в академії використовується європейська освітня програма по сталевих конструкціях – ESDEP. ДонНАБА, єдиний навчальний заклад на території колишнього СРСР, є асоційованим членом ESDEP.

В академії діє архітектурно-будівельний ліцей, в якому здійснюється підготовка обдарованої молоді та дітей з малих міст та селищ Донецької і Луганської областей. У ліцеї за підтримки Донецької обласної держадміністрації та за рахунок власних коштів академії щорічно навчається 30 дітей-сиріт.

Для якісного відбору абітурієнтів академія створила в Донбасі розгалужену мережу базових ліцеїв, гімназій, середніх шкіл. У 30 містах Донецької і Луганської областей 47 навчальних центрів здійснюють заглиблену фундаментальну і професійну підготовку учнів 10-11 класів.

Практичною реалізацією наукових досліджень в академії є створення Полігону випробувань опор ліній електропередачі і баштових споруд. Він є єдиною в Україні та найбільш потужною у світі унікальною спорудою, яка дозволила українським виробникам будівельних металевих конструкцій вийти на світовий ринок. За роки його роботи заощаджено 7,7 тисяч тонн нових електромережевих конструкцій, економічний ефект склав 23,4 млн. гривень.

Для створення можливостей освоєння студентами новітніх технологій разом з німецькою фірмою KNAUF в академії створений навчально-виробничий центр «KNAUF – ДонНАБА», у якому здійснюється навчання зі спеціальності «Монтажник гіпсокартонних систем». Сьогодні центр має нове унікальне обладнання для апробації та використання будівельних матеріалів та сумішей з українського гіпсового каменю.

У 2012 році академії, єдиному з будівельних Вищих навчальних закладів України, наданий статус базової організації Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України з питань науково-технічної діяльності, завдяки чому ДонНАБА на підставі прямих угод із Мінрегіоном та наказом Міністра стала членом робочої групи Міністерства:

- проводить активну роботу зі створення нової нормативної бази України в галузі будівельного проектування, гармонізованої з вимогами ЄС;

- є головним розробником нових робочих програм з підготовки та перепідготовки фахівців за цим напрямом;

- проводить навчання інженерів-проектувальників до професійної атестації.

В академії працює комплекс акредитованих підрозділів, діяльність яких реалізується за напрямами проектування, випробування та діагностики будівельних конструкцій:

- два підкомітети Технічних комітетів ТК 301 і ТК 310;

- центр з випробувань будівельних конструкцій і матеріалів, акредитований НААУ на вимоги ISO 17025;

- Донбаський діагностичний центр;

- історико-архітектурний центр „Архітектурна спадщина” та центр „Містобудування і землевпорядкування”, акредитовані на розробку генпланів населених пунктів та інші.

Проблемні питання

  1. Необхідність термінового прийняття Верховною Радою України Закону „Про освіту”.
  2. Зміна порядку фінансування вищої школи.
  3. Заборона розміщення поряд з навчальними закладами торгівельних об’єктів, що реалізують алкогольні та слабоалкогольні напої.

Пресс-служба