Пресс-центрНовостиПредставители Кабмина и Донецкой области обсу...
Новости

28.11.2024, 07:50

НАДС відповідає на запитання

Другие новости

23.11.2024, 09:10

Подання декларации при звільненні

08.11.2024, 12:55

5 листопада 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

01.11.2024, 08:30

Онлайн-семінар на тему: «Актуальні питання та особливості практичної реалізації основних положень Закону України від 7 червня 2001 року No 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування».

04.10.2024, 11:05

2 жовтня 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

Представители Кабмина и Донецкой области обсудили вопросы подготовки к отопительному сезону

21 сентября 2012 года, 14:55

С состоянием подготовки предприятий и объектов коммунальной теплоэнергетики, общей готовностью систем жизнеобеспечения к зиме ознакомились Первый вице-премьер-министр Украины Валерий Хорошковский и Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк во время посещения города Краматорск Донецкой области 21 сентября.

 

В рабочей поездке представителей Кабмина сопровождали руководители Донетчины Андрей Федорук и Андрей Шишацкий.

 

На примере ООО "Краматорсктеплоэнерго", на сетях которого в прошлом году произошло масштабное отключение потребителей, правительственные чиновники и руководители теплоснабжающих предприятий области рассмотрели алгоритм действий в случае чрезвычайных ситуаций. Также детально проанализировали работу предприятий по предотвращению аварий.

 

"Своевременное получение объективной информации, налаживание "обратной связи" с предприятиями - ключевой фактор эффективного реагирования всей системы жилищно-коммунального хозяйства страны на масштабные аварии. Не скрывайте "критические точки", работайте и поддерживайте связь с местной и центральной властью. Наше общее задание - пройти отопительный период без сбоев. Понятно, для надлежащего реагирования на предприятиях уже сейчас должны быть подготовлены и соответствующим образом оснащены мобильные ремонтные бригады.

Такие же должны быть и в резерве соответствующих управлений на уровне области. Коммунальщики должны реагировать быстро и согласованно на все возможные осложнения в работе систем жизнеобеспечения", - сказал Анатолий Близнюк, обращаясь к присутствующим руководителям коммунальных предприятий.

 

Для справки:

 

Близько 13:00 6-го лютого у Краматорську Донецької області прорвало трубу тепломагістралі діаметром 426 мм, що постачала тепло до цілого мікрорайону – 17-ти кварталів «Соцміста». Це одразу далося взнаки зміною гідравлічного режиму 7-ї бойлерної – значним падінням тиску, збільшенням використання води поповнення, витрата якої досягнула більше 100 тонн на годину. В умовах екстремальних морозів, а в ці дні стовпчик термометра показував позначки 23 – 29 градусів нижче нуля, аварія загрожувала виходом із ладу цілої зони системи центрального опалення міста. Керівництво Краматорської ТЕЦ прийняло непросте, але єдино правильне рішення – відключити 1-шу зону від теплопостачання для усунення несправності. Вже о 15:45 всі ЖЕКи відключеної ділянки отримали повідомлення про необхідність терміново зливати теплоносій з будинкових систем.

Без опалення залишились 191 житловий будинок, 6 дитсадків, 9 шкіл та 5 медичних закладів, 9 окремих будівель. Працівники чотирьох ЖЕКів, будівлі яких залишились без теплопостачання, з усіх наявних на той час спеціалістів сформували необхідну кількість аварійних бригад, які злили понад 1,5 тисячі тонн теплоносія та цілодобово супроводжували увесь хід ліквідації наслідків пориву. Тим часом аварійні бригади теплокомуненерго вже о 20:30 того ж дня 6 лютого усунули порив. О 21:00 розпочалося поступове заповнення системи теплоносієм та побудинковий запуск опалення.

Ситуація ускладнювалася тим, що мікрорайон, який залишився без теплопостачання, забудований переважно 2-х та 5-ти поверховими будинками, має значну протяжність розподільчих мереж, будинки старої забудови, мережі яких дуже зношені. У багатьох будинках мережі прокладені на горищах та у підвалах, де морозом «прихопило» залишки теплоносія. На відігрів труб було залучено значну кількість працівників аварійних бригад та комунальної спецтехніки. Через велику місткість мереж 1-ї зони (близько 2 тис. тонн), зношені внутрішньобудинкові та розподільчі мережі, основну небезпеку під час запуску системи становив можливий гідроудар, який гарантував нові численні пориви. Тому йшла планомірна робота із запуску мереж, спрямована, у першу чергу, на уникнення гідроудару та безаварійний запуск. На жаль, швидкість запуску була дуже обмеженою – до 5-6 будинків на годину.

Ситуацію одразу взяв під контроль штаб, який очолив мер міста Геннадій Костюков. Для жителів будинків, що лишилися без опалення, міськрада закупила обігрівачі, а працівники управління житлово-комунального господарства міста безплатно роздали їх громадянам. У результаті координації дій усіх міських та відомчих служб, щоденно на ліквідації наслідків збою у системі життєзабезпечення працювали понад 90 спеціалістів. Роботи велися цілодобово та у вихідні дні. І першими на допомогу мешканцям прийшли комунальники.

З заявками ЖЕКів Краматорськтеплоенерго оперативно закупило обладнання та матеріали на понад чверть мільйона гривень – вентилів, заслінок, труб та ізоляції для них. Працівники підприємств, що обслуговують житло виконали колосальний обсяг роботи із ремонту пошкоджених мереж. 25 працівників ПП «Алатир» за неповних 2 дні роботи замінили 200 погонних метрів труб мереж на горищах будинків, встановили 8 заслінок та 60 вентилів. 49 працівників аварійних бригад ПП «Ладіс» за ті ж 2 дні замінили 165 погонних метрів трубопроводів, 51 вентиль, 27 заслінок, відновили 730 погонних метрів ізоляції на трубах. До робіт задіювалися 6 автомобілів, 6 зварювальних постів, 25 одиниць обладнання для відігріву замерзлих труб.

Подібні роботи тривали і в будинках які обслуговують «ЖК МК-2010» та «Крамбудресурс». У результаті вже 8-го лютого запустили опалення у всіх будинках, за винятком близько половини житлового фонду (40 будинків) останнього підприємства. 9-го лютого на прохання міськради на допомогу були кинуті всі можливі сили та ресурси, залучено фахівців ряду міських підприємств та МНС.

На ранок 15 лютого теплоносій отримали усі будинки 1-ї зони системи центрального опалення міста. За попередніми даними, причиною пориву тепломагістралі став фізичний знос труби.

Пресс-служба