Прес-центрНовиниНапередодні річниці аварії на Чорнобильській ...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Напередодні річниці аварії на Чорнобильській АЕС депутати Донецької обласної ради побували в гостях у учасників її ліквідації

26 квітня 2018 року, 14:30

У Бахмутській міській організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» значаться 305 осіб. Кожен їх день - це подолання болю і страждань, наслідків тієї важкої роботи, яку вони виконали, щоб уберегти людство від більш страшних наслідків.

Напередодні річниці аварії на Чорнобильській АЕС депутати Донецької обласної ради Ордаш Дадашов і Сергій Мальцев відвідали учасників її ліквідації.

11.jpg

Командир танкової роти Анатолій Олександрович Налпенко і його взвод підвозили рідкий азот для гасіння реактора. Така небезпечна робота тривала місяць. За цей час він встиг отримати критичну дозу радіації і був відправлений назад до місця служби. Зараз він інвалід 3-ї групи. Займається домашнім господарством наскільки дозволяє здоров'я, підірване радіоактивним опроміненням.

Валерій Анатолійович Зайцев потрапив до Чорнобиля, перебуваючи на строковій службі в армії. Його роботою в ході ліквідації аварії на ЧАЕС була дезактивація вертольотів. 14 днів вистачило, щоб радіація залишила в організмі молодої людини незгладимий слід. Зараз В.А. Зайцев тяжко хворий. Він інвалід 1-ї групи. Підтримує і допомагає йому боротися з недугою дружина.

22.jpg



Старший прапорщик Віктор Васильович Лахтін служив начальником складу НЗ дивізії в Артемівську. У Чорнобиль був направлений для проходження військової служби. Півтора місяці дали себе знати дуже скоро. І хоч його робота не була пов'язана безпосередньо з ліквідацією наслідків вибуху, свою частку радіації він отримав.

 А ось суто цивільна людина Володимир Миколайович Сєров їхати на ліквідацію аварії зголосився добровольцем. У зоні аварії він будував пункти спеціальної обробки. Всього восьми днів перебування в небезпечній зоні вистачило В.Н. Сєрову, щоб втратити здоров'я і заробити інвалідність.

33.jpg




Депутати Донецької обласної ради Ордаш Дадашов і Сергій Мальцев, розмовляючи з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, цікавилися їхнім здоров'ям, побутовими умовами, подробицями подій 1986 року. Кожному, у кого побували в гостях, вони вручили подарунки.

Прес-служба