Прес-центрНовиниОлександр Кравцов: Збереження стабільності, с...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Олександр Кравцов: Збереження стабільності, спокою і миру в суспільстві є головною запорукою успішного розвитку Донецької області

19 березня 2014 року, 15:08

IMG_6133.jpgЗаступник Донецької обласної ради Олександр Олексійович Кравцов розповів тележурналістам про ту роботу, яка ведеться Донецькою облрадою в напрямку стабілізації суспільно-політичної ситуації в Донецькому регіоні.


- Які дії вживає Донецька обласна рада для врегулювання суспільно-політичної ситуації в області?

3 березня на сесії обласної ради було прийнято рішення «Про суспільно-політичну ситуацію в області», в якому викладені наші погляди на ситуацію і відображені ті вимоги, які надійшли до нас в обласну раду від органів місцевого самоврядування регіону та громадських організацій. У цьому рішенні передбачається створення робочої групи для його подальшого доопрацювання та контролю його виконання. У робочу групу увійшли депутати обласної ради, лідери громадських об'єднань та представники громадськості. 18 березня відбулося перше засідання нашої робочої групи. Це засідання можна назвати настановним, ознайомлювальним. Поки що кожна група представників висловила свої вимоги і побажання, визначила свої позиції. Ми поки що вивчаємо громадську думку.

У нас залишився один пункт рішення, який знаходиться на доопрацюванні - це звернення до Верховної Ради України, до депутатів від Донецької області з приводу законодавчих ініціатив, які ми збираємося озвучити з трибуни Верховної Ради.

19 березня відбулася зустріч голови Донецької облради Андрія Володимировича Шишацького з головами постійних комісій облради, на якій обговорювалася ситуація, що склалася, наші подальші дії і проект згаданого звернення. Безумовно, нинішня ситуація в суспільстві характеризується найрізноманітнішими думками і поглядами, і навіть очевидні речі часом отримують полярні оцінки. Ми, як депутати обласної ради, завжди стояли на сторожі інтересів територіальної громади, прагнемо, щоб в максимальній мірі в наших діях підтримувалися ініціативи жителів нашого регіону. Потрібно розуміти, що думка найбільш активної частини населення, яка бере участь у мітингах, не завжди відображає думку більшості наших громадян. Донецька область - багатонаціональний край, у нас 3,5 млн. виборців і 4,4 млн. жителів. На мітинги ходить значно менша кількість наших громадян, ніж ці цифри. Важливо вивчити думку більшості, аналізуючи не тільки вигуки на мітингу. Ми намагаємося зрозуміти настрій в регіоні, спілкуватися з населенням, налагодити це спілкування, в тому числі, проведенням прийомів громадян нашими депутатами.

Робоча група продовжить свою роботу в конструктивному руслі і, можливо, ми внесемо зміни до рішення від 3 березня, можливо, підготуємо нове, але, в будь-якому випадку, Донецька облрада не залишиться байдужою до цієї ситуації.

- Які саме законодавчі ініціативи ви збираєтесь вносити до Звернення до Верховної Ради?

Я зараз можу сказати лише про деякі ініціативи, бо решту ми поки обговорюємо і допрацьовуємо.

Насамперед, те, що стосується забезпечення громадського порядку. Ми вважаємо, що на сьогоднішній день правоохоронні органи повинні отримати ефективну підтримку з боку патріотично налаштованих громадян. Ми виступаємо за створення муніципальної міліції на базі афганських, козацьких та інших організацій для допомоги в охороні громадського порядку. У нашій країні багато років обговорюється закон про козацтво, і він до цих пір не прийнятий. Ми б рекомендували депутатам Верховної Ради розглянути цей закон, оскільки ми бачимо, що козачі організації є добре організованими і справляються з охороною порядку, зокрема, на мітингах. Однак, треба розуміти, що муніципальна міліція повинна фінансуватися з місцевих бюджетів і для цього ми повинні мати відповідно закріплені доходи. У зв'язку з цим, створення муніципальної міліції має супроводжуватися внесенням змін до бюджетного кодексу. Вимоги про створення такої міліції звучали у зверненнях багатьох органів місцевого самоврядування та її існування, безумовно, деякою мірою заспокоїть наших громадян, оскільки для них це буде додатковий захист.

Наступне питання про проведення референдуму. На жаль, на сьогоднішній день законодавча база з даного питання відсутня. Як я вже говорив, наше суспільство поляризоване, і дуже складно зрозуміти, яка ж реальна думка населення з найбільш актуальних питань суспільного життя. Ми вважаємо, що найкращим способом дізнатися думку більшості є саме проведення місцевого референдуму, в якому зможуть взяти участь всі жителі нашої громади, а не тільки ті, що ходять на мітинги. Тому ми хотіли б звернутися і до наших депутатів, і до Верховної Ради, щоб найближчим часом був прийнятий закон про місцевий референдум. Такий законопроект є, і він був внесений до порядку денного першої сесії Верховної Ради VI скликання. В даний час він знаходиться в комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Ми наполягаємо на тому, щоб цей проект був розглянутий у найкоротший час з урахуванням наших зауважень і зауважень інших органів самоврядування.

До нас часто звертаються громадські організації та громадяни з вимогами, які далеко виходять за рамки повноважень Донецької обласної ради - повноважень, які надані нам законом. І найчастіше, ці вимоги виходять навіть за рамки чинної Конституції.

Ми пропонуємо негайно активізувати діяльність Конституційної Асамблеї, в яку обов'язково мають бути включені представники органів місцевого самоврядування, зокрема, обласних рад. І включені пропорційно чисельності населення своїх областей. Склад тієї Асамблеї, яка була створена при Вікторі Януковичі, включає в себе лише одного представника органів місцевого самоврядування, а саме керівника Української асоціації районних та обласних рад. Я думаю, що представництво безпосередньо самих рад має бути обов'язково.

Першочерговим завданням Конституційної Асамблеї має стати розробка нового проекту Конституції України, в якому, на наш погляд, знайдуть відображення такі моменти.

По-перше, це розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення актуальних питань громад. По-друге, це створення виконавчих комітетів при районних та обласних радах. І по-третє, перехід до двопалатного парламенту, де органи місцевого самоврядування, обласні ради будуть мати пряму законодавчу ініціативу. Тобто зможуть вносити законопроекти на розгляд безпосередньо, а не через депутатів. І питання про перехід до двопалатного парламенту має бути прийнятий до проведення парламентських виборів для того, щоб ми в результаті отримали ту децентралізовану влада, про яку вже стільки говориться.

У нас є великий блок пропозицій по оподаткуванню. Вилучення великої кількості податків не дозволяє нам реалізовувати на рівні області ряд важливих, на наш погляд, заходів. Зокрема, це стосується екологічного податку, який в нашій області - найбільш екологічно навантаженому регіоні Україні, повинен в повному обсязі залишатися в розпорядженні територіальної громади. Це також стосується відрахувань у фонд зайнятості. Ці відрахування мають також в повному обсязі залишатися в області, і за їх рахунок ми повинні фінансувати створення нових робочих місць у нашій області, яка є густонаселеною, і має проблеми із зайнятістю населення.

Також прозвучали пропозиції про те, щоб призначення керівників територіальних центральних органів виконавчої влади погоджувалися з обласною радою. В даний час ми опрацьовуємо юридичну основу для цього.

Як бачите, ті пропозиції, які Донецька обласна рада готова на сьогоднішній день внести, є юридично проробленими, спрямованими на прийняття конкретних дій для стабілізації ситуації не тільки в нашому регіоні, але й в Україні в цілому. Ступінь соціального неспокою в суспільстві постійно зростає, що підігрівається повідомленнями в ЗМІ та діями політиків. І це у нас викликає дуже серйозні побоювання. Три місяці ми досить спокійно жили в нашому регіоні, ми дали можливість вільного волевиявлення всіх сторін, але в останні тижні ситуація все частіше виходить з-під контролю. На наш превеликий жаль, ми вже маємо людські жертви. На наш погляд, збереження стабільності, спокою і миру в суспільстві є головною запорукою успішного розвитку Донецької області зараз і в найближчому майбутньому.


Прес-служба