Прес-центрНовиниАндрій Шишацький: Децентралізація влади, розш...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Андрій Шишацький: Децентралізація влади, розширення повноважень регіонів - шлях до врегулювання кризової ситуації і в Україні

19 березня 2014 року, 15:10

Консолідація всіх сил, спрямованих на порятунок України, можлива при прийнятті Верховною Радою низки першочергових законів, які сьогодні наполегливо диктує суспільство. Про це йшлося на робочій нараді голів депутатських комісій Донецької облради, яке провів спікер Андрій Шишацький.

IMG_3509.jpg

Голови комісій обговорили складну соціально-політичну обстановку в Україні в цілому, та в Донецькому регіоні, зокрема, і прийняли рішення звернутися до депутатів Верховної Ради України зі своїми пропозиціями щодо проведення реформи, спрямованої на децентралізацію влади. Ці пропозиції ґрунтуються на вимогах жителів регіону, які вони висловлюють і під час зустрічей з депутатами облради, і на мітингах.

«Донбас - потужний промисловий регіон, у якого є великий потенціал для розвитку.  Але для цього нам необхідно мати можливість розпоряджатися своїми ресурсами і доходами з урахуванням тих пріоритетів, які висуває громадська громада, а не центральна влада з Києва. Я вважаю, що повноваження місцевого самоврядування мають бути максимально розширені», - сказав голова облради Андрій Шишацький.

IMG_3516.jpg

Він також підкреслив, що окремі повноваження, що були делеговані держивним організаціям, можливо, повинні залишитися в компетенції місцевих рад.

«За те, що б у людей була вода цілодобово, щоб були хороші дороги, щоб було тепло в будинках, перед своїми виборцями відповідаємо ми. І за стан екології в регіоні теж перший зиск - з депутатів місцевих рад, яким люди довірили відстоювати їх інтереси. Значить і вирішенням цих питань повинні займатися ради», - підкреслив Андрій Шишацький.

Він вважає, що сьогодні необхідно реально показати силу місцевої влади, яка має кредит довіри у населення і готова брати на себе відповідальність за те, щоб люди жили і працювали в нормальній цивілізованій країні, де кожен громадянин має надійний захист влади і всі соціальні гарантії.

Зараз в Україні готується масштабна реформа, що передбачає передачу на місця - в області, міста та райони - найширший обсяг повноважень і грошових ресурсів, необхідних для розвитку регіонів. Це серйозний крок на шляху врегулювання кризової ситуації в країні. Але, зокрема, у жителів Донецької області є свої обгрунтовані вимоги, які лягли в основу Звернення Донецької обласної ради до Верховної Ради України.

Насамперед, це забезпечення громадського порядку. Життя показало, що міліція в силу різних причин не справляється з поставленим завданням. Тому є необхідність у створенні муніципальної міліції на базі громадських організацій, що об'єднують воїнів-афганців, козаків, ветеранів правоохоронних органів. Фінансування цього підрозділу повинно здійснюватися з місцевих бюджетів на основі закріплених джерел доходів. Це вимагає внесення змін у Бюджетний кодекс України.

Друге і дуже важливе для Донецького регіону положення - статус російської мови. Так, поки вона залишається регіональною. Але рішення питання про те, що російська мова, якою спілкується багатонаціональний і багатомільйонний Донбас стане другою державною, знизить градус соціальної напруги.

На законодавчому рівні необхідно вирішити питання про проведення місцевих референдумів. Якщо люди хочуть обговорити якесь життєво важливе питання в рамках закону, вони мають на це право. Донецька обласна рада звертається до депутата Верховної Ради з пропозицією підготувати законодавчу базу, що дозволяє проводити регіональні референдуми.

Особливою статтею у Зверненні виділено податковий блок. На думку спікера Шишацького, якого підтримали голови депутатських комісій, велика частина податків повинна залишатися безпосередньо в регіонах на реалізацію тих економічних, соціальних і екологічних програм, які суспільна громада регіону вважає першорядно важливими.

Приміром, у техногенно навантаженої Донецької області екологічний збір повинен повністю залишатися в регіоні.

І відрахування в Фонд зайнятості повинні залишатися в повному обсязі, щоб ці кошти можна було використати для створення нових робочих місць.

Не менше 50% податку на прибуток підприємств, що знаходяться на території області, також повинні залишатися в регіоні. Це підвищить зацікавленість місцевих громад у розвитку і підвищенні ефективності роботи підприємств.

Регіони повинні мати право власної законодавчої ініціативи. Зараз перед парламентськими виборами доцільно розглянути можливості створення двопалатного парламенту, в якому органи місцевого самоврядування будуть мати пряму законодавчу ініціативу. Це дозволить виключити лобіювання депутатами інтересів окремих фінансово-промислових груп і зробить регіональну політику більш прозорою.

Представництво місцевого самоврядування у вищому державному органі країни є реальною основою для збалансованого врахування інтересів різних територій. В тому числі і розподілу Державного бюджету, і формування регіональної політики.

«Сьогодні для нас дуже важливо відвести людей з вулиць. Припинити безглузді мітинги і повернутися в правове русло у вирішенні всіх проблем. Їх багато. Україна хвора. Але ми повинні зараз на перше місце поставити інтереси простих людей, які хочуть жити і працювати в мирі і спокої, виховувати дітей, будувати плани на майбутнє і бути впевненими в завтрашньому дні. Ставши депутатами, ми взяли на себе цю відповідальність. Давайте гідно працювати для наших виборців», - резюмував підсумки робочої наради з головами депутатських комісій Андрій Шишацький.


Прес-служба