Прес-центрНовиниОлександр Кравцов розповів про розвиток ЖКГ...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Олександр Кравцов розповів про розвиток ЖКГ

13 березня 2014 року, 17:10

Напередодні Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення заступник голови Олександр Кравцов розповів про розвиток сфери ЖКГ в регіоні.

«Сфера житлово-комунального господарства - одна з найбільш проблемних сфер. Ці проблеми дісталися нам ще з часів Радянського союзу, - зазначив Олександр Олексійович, - На сьогоднішній день поліпшити якість надаваних послуг і підняти ефективність всього ЖКГ можна, знайшовши інвесторів. За двадцятирічну історію інвестор у сфері ЖКГ диверсифікувався. Раніше тут була стовідсоткова державна власність, потім з'явилася комунальна власність, і на сьогоднішній день в цілому по області комунальних підприємств тільки 15,4% загальної площі багатоквартирного житлового фонду. Нинішній показник все ще великий. Ми вже давно реалізуємо програму створення ОСББ - об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Програма ця правильна, показала свою ефективність у багатьох країнах. ОСББ безпосередньо знає свої проблеми і використовує свої ресурси найбільш ефективним способом. І створення ОСББ виключає так зване перехресне субсидування, коли ЖЕК зібрав з десятка будинків гроші і віддав їх одному будинку. В минулому році ми створили всього 153 ОСББ - це 44,2% від запланованої кількості. Всього по області створено 2839 ОСББ при запланованій кількості 4566. Основна проблема, яка заважає створенню ОСББ, - це проблема капітального ремонту. Тобто, передавати будинок ми можемо тільки після проведення в ньому капітального ремонту. Грошей на цю справу хронічно не вистачає. У 2014 році ми плануємо створити 340 ОСББ. Це дуже оптимістичний сценарій. Якщо це буде реалізовано, то ми повинні скоротити частку житлового фонду, що перебуває у комунальній власності, до 10%».

Як повідомив заступник голови обласної ради, програма з реформування житлово-комунального господарства в 2013 році була профінансована в розмірі 583 млн. грн., що становить лише 26,7% від плану. Спочатку передбачалося, що на реалізацію програми буде витрачено 2,2 млрд. грн.

Олександр Кравцов зазначив, що обсяги виконаних у минулому році робіт більше, ніж за минулі роки: «Ми відремонтували 15,2 млн м2 покрівель, 242 балкона, замінили 83,5 км внутрішньобудинкових інженерних комунікацій. В цілому було виконано робіт на суму 237,7 млн грн. У місті Донецьку виконані роботи з реконструкції 3 житлових будинків. При реконструкції ми використовували енергозберігаючі технології, на що було витрачено близько 28 млн грн. В області велика проблема з ліфтами: їх незадовільний стан, строки експлуатації в основному перевищені, практично немає нових. Вирішення цієї проблеми дуже дороге. На сьогоднішній день ремонт ліфта обходиться в суму від 150 тисяч гривень. Ця сума для ОСББ непідйомна. В минулому році ми капітально відремонтували 569 ліфтів, 515 ліфтів модернізували, замінили 3 ліфта, провели експертну оцінку 906 ліфтів. Той обсяг коштів, який було виділено на ці цілі - 21,7 млн грн, що значно менше потреби».

Олександр Олексійович висловив стурбованість тим, що ситуація в тепловому господарстві області близька до критичної, зважаючи на те, що основне і допоміжне технічне обладнання вичерпало всі допустимі строки експлуатації. Термін експлуатації 31% котелень перевищує 20 років, 20% котлів мають рівень ККД нижче 80%, а на сьогоднішній день сучасні котли мають тепловий ККД більше 95%. 80% насосного обладнання є морально застарілим і дуже енергоємним. Дуже гострим питанням, за його словами, також є заміна теплових мереж: «18,8% теплових мереж вичерпали технічний ресурс і потребують заміни. Природно, заміну слід проводити на більш сучасні з пінополіуретанової ізоляцією. Ми в минулому році замінили 42 км таких мереж. Треба сказати, що зараз темпи і обсяги заміни незадовільні. Потрібно розуміти, що інвестиції в підвищення енергоефективності котельного та насосного обладнання мають прямий економічний ефект».

З позитивних моментів розвитку сфери, А. Кравцов виділив те, що для підприємств «Вода Донбасу» і «Теплокомуненерго» набули пересувні дизельні генераторні установки - 85 одиниць. Це дозволить підвищити надійність електропостачання котелень і об'єктів компанії «Вода Донбасу».

Крім іншого, заступник голови облради порушив проблему питної води для регіону: «У нас є державна програма «Питна вода України», затверджена у 2011 році і розрахована до 2020 року. За 3 роки регіональна програма по питній воді виконана на 50%, знову ж таки через нестачу фінансування. В останні роки ми вклали багато коштів у модернізацію обладнання компанії «Вода Донбасу», зробили капітальний ремонт каналу «Сіверський Донець - Донбас». Ми плануємо ще заміну морально застарілого насосного обладнання, проведення ремонту фільтрувальних станцій».

Ще одна дуже важлива програма ЖКГ, як зазначив Олександр Олексійович, це програма поводження з відходами. Вона також була частково реалізована. Заважає її реалізації той факт, що на сьогоднішній день не визначено той орган, який надає дозвіл на розміщення відходів, регулює тарифи на їх розміщення. За його словами, обласне комунальне підприємство Центр по поводженню з відходами розробив свою інвестиційну програму, вона була розглянута, отримала позитивні відгуки. Ця програма передбачає будівництво полігонів для складування ТПВ в Горлівці і Ясинуватій. Але всі програми під загрозою зриву через брак фінансування, в першу чергу, тому що немає державної програми. «Можливо, що в рамках дерегуляції подібні питання будуть передані на місцевий рівень. І це, я вважаю, було б правильно, адже з-за зайвої централізації влади не реалізовувалися багато регіональних програм», - підкреслив Олександр Кравцов.

Прес-служба