Прес-центрНовиниВоїни-інтернаціоналісти - це приклад патріоти...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Воїни-інтернаціоналісти - це приклад патріотизму і сили духу

13 лютого 2014 року, 10:00

Тепер ця жорстока війна здається чужою і далекою. Але там гинули наші хлопці: матері втрачали дітей, а дружини - коханих. 160 тисяч молодих українців не повернулися з поля бою. Про те, чим живуть зараз афганці, яку підтримку надає їм Донецька обласна рада далі і піде мова.

 IMG_8686.jpg

Робота, яка проводиться в області афганськими організаціями, дуже важлива, тому її потрібно підтримувати і розвивати, вважає голова Донецької обласної ради Андрій Федорук.

 

У 2013 році обласна рада виділила близько 500 тисяч гривень на різні заходи, ініціаторами яких виступають організації воїнів-інтернаціоналістів, ще півмільйона планується виділити на найближчій сесії на надання матеріальної допомоги сім'ям загиблих та інвалідам.

 

«Ми вдячні нашим воїнам-інтернаціоналістам за їх активну позицію, за те, що вони не байдужі до проблем своїх побратимів, свого регіону, країни. Їм є що передати нашому молодому поколінню, яке повинно виховуватися в дусі патріотизму, відповідальності за Донеччину, за нашу спільну Україну. Адже воїни-інтернаціоналісти демонструють, що вихідці з Донбасу завжди до кінця виконують свій військовий обов'язок», - підкреслює голова Донецької обласної ради.

 

Про роботу афганських організацій розповів голова Донецької обласної організації Українського Союзу ветеранів Афганістану, депутат Донецької обласної ради Сергій Горбатенко.

 

«Афганці - це особливе братство, єдине досі. Їх не розділять ні роки, ні відстані. Вони знають, що є головною підтримкою один для одного, зможуть підтримати як словом, так і ділом. У Донецькій області раніше проживало близько 14 тисяч афганців, на сьогоднішній день їх залишилося близько 11 тисяч. Солдати рано йдуть з життя, тому що ті випробування, які випали на їх частку, залишають незгладимий слід. Серед членів наших організацій близько 1500 тисяч інвалідів та непрацюючих людей. На сьогоднішній день в області налічується 60 афганських організацій. Вони діють у всіх містах і районах. Наприклад, у Донецьку є 9 районних організацій, і об'єднує їх міська. Всі вони входять в Донецьку обласну організацію Української Спілки ветеранів Афганістану. Крім того, при багатьох з них є організації сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Раніше в області їх було 367, але час йде і зараз їх кількість скоротилася вже до 246. Ми за підтримки обласної ради та по мірі своїх сил надаємо всіляку підтримку цим сім'ям, намагаємося не залишати їх наодинці зі своїми потребами і проблемами», - розповів С. Горбатенко.

 

Вже кілька років обласна організація воїнів-інтернаціоналістів отримує підтримку за рахунок коштів обласного бюджету. Крім того повернулася традиція вручати воїнам-інтернаціоналістам автомобілі. Керівництво області шукає позабюджетні кошти для придбання автомобілів, за що ми їм дуже вдячні. Так в цьому році, на честь 25-річчя виводу військ з Афганістану будуть вручені 5 машин інвалідам-афганцям», - зазначив Сергій Володимирович.

 

Основним завданням будь-якої афганської організації є захист інтересів воїнів-інтернаціоналістів. Здоров'я багатьох колишніх військових постраждало під час бойових дій, тому зараз їм необхідно додаткове медичне обслуговування, лікування у госпіталях та санаторіях.

 

Голова Донецької обласної організації афганців розповів, що організація займається розподілом путівок, одержуваних з київського шпиталю, кримського санаторію, госпіталів учасників війни в Донецькій області, але, на жаль, кількість одержуваних на область путівок дуже обмежена, і далеко не всі, хто  потребує медичної допомоги мають можливість її отримати.

 

«Ще одним нашим завданням є підвищення військового патріотизму серед молодого покоління. В області діє 26 військово-патріотичних клубів, створених афганцями. В Донецьку це клуб імені воїна-афганця Валерія Арсенова, який налічує близько 150 дітей. Вони мають можливість безкоштовно займатися спортом, розбиранням-збіркою зброї, виїжджати на зірниці. Ми вважаємо військово-патріотичне виховання важливим у вихованні справжнього чоловіка, захисника своєї батьківщини, тому наші афганці, займаючись з дітьми, намагаються передати їм свої знання та навички, допомогти їм у фізичному і духовному становленні.

 

Наші хлопці беруть участь у таких святах, як День Перемоги, День визволення Донбасу, надають підтримку ветеранам Великої вітчизняної війни», - зазначає наш співрозмовник.

 

Сергій Горбатенко від імені голови Української Спілки ветеранів Афганістану Сергія Васильовича Червонописького та від себе особисто привітав всіх афганців з 25 річницею виведення військ. «Хочу побажати, в першу чергу, здоров'я їм та їх сім'ям, душевного спокою, тому що від стану душі залежить і наше здоров'я. Ще бажаю всім нам чистого неба над головою, миру в країні, адже сьогодні це актуальне питання, а ми, афганці, які бачили війну, як ніхто бажаємо, щоб наші діти жили благополучній країні, в спокійній обстановці».

 

Голова обласної ради також привітав воїнів-інтернаціоналістів із майбутньою датою. «Від імені всіх небайдужих жителів Донецької області хочу подякувати вам за вашу роботу, за те добро, яке ви несете, підтримуючи один одного, допомагаючи ветеранам, навчаючи молодь. Ми ніколи не забудемо ваших подвигів. Для нас ви - герої, які безстрашно брали участь у військових операціях, ризикували своїм життям, рятуючи мирне населення від насильства і жорстокості. Бажаю всім вам міцного здоров'я, благополуччя, тепла сімейного вогнища та мирного неба над головою», - підкреслив Андрій Федорук.

Прес-служба