Прес-центрНовиниЗасідання експертної комісії з призначення гр...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Засідання експертної комісії з призначення грантів і стипендій

16 січня 2014 року, 09:20

15 січня відбулося засідання Експертної комісії з призначення грантів облради для створення і реалізації творчих проектів у жанрах театрального, музичного, образотворчого мистецтва та літератури, а також стипендій облради відомим діячам культури і мистецтва.

Його провели заступник голови облради, співголова експертної комісії Олександр Кравцов та начальник Управління культури і туризму облдержадміністрації, заступник голови експертної комісії Микола Пташка.

1.jpg

Комісія заслухала авторів п'яти творчих проектів, які розповіли про зміст, цілі, способи здійснення та очікувані результати своїх пропозицій.


2.jpg

7.jpg

В ході активного обговорення комісія віддала перевагу найбільш суспільно значущим творчим проектам, спрямованим на підвищення рівня надання культурних послуг населенню та збагачення духовності жителів регіону. Серед переможців, яким будуть надані гранти облради нинішнього року, виявилися наступні творчі проекти: проект «Культурно-просвітницька акція «Буду пам'ятати», проект «Концертна програма «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...» до 200-річчя з дня народження Т.Шевченка, проект «Молоді композитори - Кобзареві», проект «Тарасові нащадки» для юних композиторів Донеччини на створення кращого музичного твору до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка.

12.jpg

Коментуючи подію, Олександр Кравцов зазначив: «Не всі області України мають подібну практику. У нас ця практика існує вже досить давно і, я вважаю, що вона позитивна. Але хочеться відзначити, що сума, яку ми виділяємо на гранти, невелика. Я це відзначав і в минулому році, і в цьому році я писав в облдержадміністрацію. Для театрально-видовищних закладів, для творчих колективів 100 тисяч на нашу область - це дуже мало. На мій погляд, ця сума тієї стимулюючої ролі, яку ми очікуємо від неї, не виконує. У 2013 році я пропонував збільшити цю суму до 500 тисяч гривень. Ми тоді змогли профінансувати лише 5 проектів, і це були дуже цікаві проекти. У нас, наприклад, був проект щодо пленеру молодих художників. Ми знайшли можливість і разом з нашими регіональними ландшафтними парками реалізували цей проект. Тоді провели 3 пленери: молоді художники мали можливість попрацювати в Зуєвському парку, Донецькому кряжі і Клебан-Бику.

Ми завжди ретельно розглядаємо кожен проект, намагаючись знайти можливість його реалізувати, навіть може бути не в рамках цієї суми грантів, шукаємо, в тому числі, інші можливості. Зокрема, сьогодні ми розглядали проект Горлівського муніципального театру ляльок - проект цікавий. Я вважаю, що театри ляльок в такому вигляді - муніципальні, невеликі, розташовані в мікрорайоні, можливо не на сотні, а на десятки місць, безумовно, свою соціальну функцію виконують. Ми знайдемо способи цей театр підтримати».

Олександр Олексійович підкреслив: «Велику увагу питанням культури приділяє наш Президент. Не так давно вийшов дуже важливий Указ Президента про підтримку культури, створена Гуманітарна Рада. У самому Указі знайшли відображення ті проблемні моменти, які заважають зараз функціонування закладів культури. Будемо відверто говорити, що заклади культури ніколи не перебували на першому місці за обсягами фінансування, адже коли бюджетний дефіцит, то ми в першу чергу фінансуємо лікарні і школи. Але іміджутворююча функція культури безсумнівна. У Президентському Указі доручається активізувати роботу щодо ряду напрямків. Коли у нас приймався Податковий Кодекс, то з числа місцевих податків був ліквідований гастрольний збір. Це була невелика сума: з області ми збирали близько 160 тисяч гривень, але ми їх направляли назад установам, щоб вони організовували свою гастрольну діяльність. Це невелика підтримка для них. Взагалі зараз гастрольна діяльність економічно невигідна. Без фінансової підтримки активізувати її не можна. Зараз потрібно виділяти допомогу хоча б у тому обсязі, як до прийняття Кодексу. Виділяти потрібно хоча б 200-250 тисяч, щоб жителі області могли побачити наші прославлені колективи не тільки по телевізору і не тільки в місті Донецьку. І ось в Указі Президента організація гастрольної діяльності - серед пріоритетних напрямків. І ми на цьому теж повинні будемо зосередитися. Також Президент доручив провести звітні концерти колективів областей у Києві. Це нас підштовхує до того, що ми повинні активізувати обмін творчими колективами між областями».

Він також зазначив, що в Донецькій області відбулась низка ювілеїв культурних установ, а в 2014 році відзначатиметься 70-річчя Художнього музею, яке планується широко відзначити.

Коментуючи проведення відбору проектів у поточному році, Микола Пташка підкреслив, що при розподілі грантів особлива увага приділяється найбільш актуальним темам: «Якщо в 2013 році пріоритетною темою було 70-річчя звільнення Донбасу, ще раніше - ювілей області, то в даному випадку велика частина проектів пов'язана з 200-річчям Т.Г.Шевченка та 70-річчям визволення України. Хоча це і не виключає розгляд інших цікавих проектів. Сам процес підготовки цих робіт став стимулом для творчих працівників, і ми змогли виявити багато творчої молоді і серед композиторів, художників, творчої інтелігенції. Сьогодні ви змогли переконатися, що конкуренція тут велика. У нас відбувається відсів ще на рівні прийому заявок: наскільки правильно підготовлені документи, наскільки вони відповідають вимогам і т.д. Процес розгляду займає близько семи місяців, ми приймаємо проекти, розглядаємо їх на початковій стадії, тому на розгляд експертної комісії виноситься вже готовий продукт. Я можу сказати, що активність дуже велика. Кілька проектів, які були дуже затратні, але дуже цікаві, ми внесли безпосередньо в план роботи управління культури, вони будуть планово фінансуватися із загального бюджету на культуру, який існує на 2014 рік. Завдяки такій системі розгляду пропозиції обговорюються не десь кулуарно серед керівництва, а дійсно справедливо обираються найбільш значимі, і ми намагаємося їх підтримати».

Комісія також розглянула матеріали щодо призначення стипендій облради відомим діячам культури і мистецтва Донеччини. На 2014 рік затверджено 40 таких обласних стипендій.

 

Для довідки:

 

 Рішенням обласної ради №4/27-644 від 07.04.2005 «Про підтримку відомих діячів культури та мистецтва, обдарованої творчої молоді Донецької області» започаткована практика надання стипендій та грантів для створення і реалізації     творчих     проектів     в     жанрах     театрального,     музичного, образотворчого мистецтва і літератури.

Стипендії видаються щорічно з 2005 року сорока стипендіатам і складають 60% від прожиткового мінімуму. При цьому сума стипендії індексується в залежності від встановленого рівня прожиткового мінімуму.

 

Претенденти на отримання гранту обласної ради

для створення та реалізації творчих проектів у жанрах театрального,  музичного, образотворчого мистецтва і літератури у 2014 році

  Проект: Культурно-просвітницька акція «Буду пам`ятати».

          Автор проекту: Горячева Ольга Володимирівна (1978 р.н.), директор-розпорядник КП «Заслуженого академічного ансамблю пісні та танцю України «Донбас».

          Мета проекту: Реалізація Указу Президента України «Про заходи у зв`язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

          Зміст проекту: Створення ансамблем «Донбас» нових тематичних концертних програм, в яких, крізь призму пісень воєнного, післявоєнного періодів та їх сучасного втілення у різних музичних формах, сприяти вихованню в суспільстві (зокрема у молоді) шанобливого ставлення до ветеранів війни та історичного періоду Великої Вітчизняної війни.       

Реалізацію проекту забезпечує: КП «Заслужений академічний ансамбль пісні та танцю України «Донбас».

          

Проект: Концертна програма «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…» до 200-річчя з дня народження Т.Шевченка.

          Автор проекту: Матіїв Ігор Олегович (1985 р.н.), режисер-постановник Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру.

          Мета проекту: Відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

          Зміст проекту: Концертна програма «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…», в основу якої ляжуть пісні, написані на слова Т.Г.Шевченка, класичні твори композиторів-сучасників поета, аранжовані народні пісні та музичний, вокальний і хореографічний матеріал з вистав за його творами («Катерина», «Сліпий», «Гайдамаки», «Мати-наймичка») тощо.  

Реалізацію проекту забезпечує: КП «Донецький національний академічний український музично-драматичний театр».

         

Проект: Конкурс творчої молоді театру «І пам’ятаємо світ врятованим!», присвячений 70-річчю визволення України.

          Автор проекту:  Халіченко Євген Володимирович (1986 р.н.), артист І категорії Донецького академічного ордена Пошани обласного російського драматичного театру (м.Маріуполь).

          Мета проекту: Надання можливостей молодим акторам театру випробувати свої сили у засвоєнні та втіленні серйозного драматургічного, поетичного та прозаїчного матеріала на воєнну тематику, що допоможе розкриттю  незадіяних сторін їх обдарованності.

          Зміст проекту: Присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Приймуть участь всі молоді артисти драми та балету (до 35 років), а також (поза конкурсом) всі бажаючі артисти театру. 

            Реалізацію проекту забезпечує: КП «Донецький академічний обласний ордена Пошани російський драматичний театр (м.Маріуполь)».

             Проект: «Молоді композитори – Кобзарю»  

          Автор проекту: Нижник Артем Олександрович (1980 р.н.), доцент Донецької державної музичної академії ім.С.С.Прокоф`єва.

          Мета проекту: Популяризація сучасного академічного музичного мистецтва Донеччини в контексті художнього надбання Т.Г.Шевченка. 

          Зміст проекту: Створення нових творів композиторами-донеччанами, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, презентація їх творів у концертних виконаннях в Києві, Донецьку та Одесі, за участю молодих і провідних солістів-виконавців України – походженців з Донеччини, випуск запису цих творів на ліцензійному аудіо-диску.      

            Реалізацію проекту забезпечує: Донецьке обласне відділення національної всеукраїнської музичної спілки.

 

   Проект: «Тарасові нащадки» для юних композиторів Донеччини на створення кращого музичного твору до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

          Автор проекту: Бабешко Еліна Валеріївна, методист Донецького обласного учбово-методичного центру культури;

Качалов Роман Миколайович, композитор, член Національної спілки композиторів, завідувач відділу музично-теоретичних дисциплін і композиції Донецької обласної спеціалізованої музичної школи-інтернату для обдарованих дітей.

          Мета проекту: Вшанування пам`яті та популяризація творчої спадщини Т.Г.Шевченка; виявлення та творча підтримка талановитих дітей та молоді у сфері композиторської та виконавської творчості.

Зміст проекту: І етап – Відкритий обласний конкурс «Тарасові нащадки» для юних композиторів на створення кращого музичного твору до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка; ІІ етап – надання методичної та практичної допомоги юним композиторам; ІІІ етап – видання нотної збірки творів переможців конкурсу.

Реалізацію проекту забезпечує: Донецький обласний учбово-методичний центр культури.

          

    Проект: Ляльковий світ.

          Автор проекту: Тон Артем Анатолійович (1986 р.н.), директор КП «Міський Народний театр ляльок» Горлівської міської ради.

          Мета проекту: Створення належних умов для розвитку у місті Горлівка театрального мистецтва. Підвищення мистецького рівня театральних постановок та поліпшення матеріально-технічної бази театру ляльок.

          Зміст проекту: Вирішення питання щодо реконструкції механізації театральної сцени театру, яка була створена 11 років тому назад без дотримання державних стандартів і на цей час знаходиться у аварійному стані, загрожуючи здоров`ю артистів театру та маленьким глядачам.

Реалізацію проекту забезпечує: КП «Міський Народний театр ляльок» Горлівської міської ради.

 

 

Кандидати на стипендію обласної ради

відомим діячам культури і мистецтва на 2014 рік

 

Управління культури і туризма Донецької облдержадміністрації

  1. Олейнікова Вікторія Петрівна - з.п.к.У.

 

Донецький національний академічний  театр опери та балету ім.А.Б.Солов’яненка

  1. Луценко Єлизавета Василівна;
  2. Фоменко Володимир Миколайович;
  3. Веремейко Римма Олександрівна.

 

Донецький національний академічний український

музично-драматичний театр

  1. Слабунов Руслан Вікторович, з.а.У.;
  2. Доброноженко Любов Володимирівна, з.а.У.;
  3. Пшин Олег Михайлович;
  4. Гаркуша Валентина Олександрівна.

 

Донецький академічний ордена Пошани обласний російський

драматичний театр (м.Маріуполь)

  1. Канн Світлана Юріївна;
  2.  Харабет Світлана Іванівна – н.а.У.;
  3.  Ліпницька Світлана Іванівна – з.а.У.;
  4.  Арутюнян Олександр Отарійович –з.а.У.;
  5. Юргенс Наталія Микитівна – н.а.У.                  

 

Донецький академічний обласний російський

театр юного глядача (м.Макіївка)

  1.  Ульянова Алла Володимирівна – з.а.У.;
  2.  Можаровський Петро Миколайович – зав.літературною частиною театру;
  3.  Бабанін Костянтин Дмитрович;
  4.  Ландковський Леонід Олександрович – з.а.У.;
  5.  Кондрашкіна Олена Володимирівна, з.а.У.;
  6.  Шинкаренко Андрій Іванович – з.а.У..                                                                                                         

 

Донецький академічний обласний театр ляльок

  1.  Поляк Анатолій Петрович, з.а.У.;
  2.  Павлик Анатолій Іванович, з.п.к.У.;
  3.  Железняк Євгенія Яківна;
  4.  Каракаш Ірина Олександрівна, з.а.У..

 

Заслужений академічний ансамбль пісні та танцю України «Донбас»

  1.  Корінтелі Григорій Ростомович – З.а.У, артист балету;
  2.  Панков Геннадій Миколайович – з.а.У.;
  3.  Саул Ірина Валентинівна – репетитор балету;
  4.  Сіріченко Сергій Вікторович – артист балету.

 

Донецька обласна філармонія

  1.  Ольховіченко Світлана Іванівна – з.а.У.;
  2.  Шавло Елеонора Іванівна – ведуча концертного залу.

Донецька державна музична академія ім.  С.С.Прокоф'єва

  1. Тукова Тетяна Валентинівна – професор;
  2.  Саварі Станіслав Віталійович – н.а.У., професор.

 

Донецький обласний художній музей

  1.  Панова Тетяна Михайлівна.

 

Правління Донецької організації Національної Спілки композиторів України

  1.  Некрасов Олександр Іванович, з.д.м.У., професор;
  2.  Лаврушко Михайло Леонідович;
  3.  Рева Віктор Якович;

 

Донецька обласна організація Національної Спілки художників України

  1.  Джарти Лариса Михайлівна, з.х.У.;
  2.  Жуков Геннадій Васильович, з.х.У.;
  3.  Теличко Валентина Василівна, з.х.У.;
  4.  Агабекян Мелик Хачикович.

           

Донецький обласний творчий осередок Національної

хореографічної спілки України

  1.  Волоховський Володимир Антонович – в.о.України;
  2.  Бельовкін Геннадій Іванович – викладач Донецького училища культури.

 

Донецьке обласне відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки

  1.  Добровольський Павло Григорович – професор (музакадемія);
  2.  Микитка Тарас Остапович – н.а.У., професор (музакадемія);
  3.  Пипенко Микола Мусійович – викладач Донецького музичного училища.

 

Донецька організація Національної Спілки письменників України

  1.  Кущ Павло Вікторович – голова Донецької організації НСПУ;
  2.  Заготова Світлана Миколаївна;
  3.  Ластовенко Борис Якович;
  4.  Гладкий Віталій Дмитрович.

 

Донецьке міжобласне відділення Національної Спілки

театральних діячів України

  1.  Колесник Раїса Самсонівна – н.а.У., професор (музакадемія);
  2.  Цимбал Олена Костянтинівна – з.п.к.У.;
  3.  Романюк Тетяна Василівна – з.а.У., актриса;
  4.  Сорокін Василь Петрович – з.а.У.;
  5.  Куралех Світлана Степанівна – з.п.к.У.

        

Клубні працівники

  1. Крюченко Ірина Олексіївна – керівник «народного» пошуково-дослідницького фольклористичного гурту «Заграйярочка» Волноваського районного Центру культури і дозвілля;
  2.  Дубініна Любов Олексіївна;
  3. Грисенко Антоніна Петрівна – керівник народного фольклорного ансамблю «Горобинонька» Райгородоцького будинку природи та дозвілля (Слов`янська райдержадміністрація);
  4. Губенко Ганна Миколаївна – директор сільського Будинку культури, керівник зразкового пошуково-дослідницького фольклористичного гурту «Свято» с.Міньківка Артемівського району.

 

Бібліотечні працівники

  1. Науменко Наталя Вікторівна – завідувач науково-методичного відділу Донецької обласної бібліотеки для дітей ім.С.М.Кірова;
  2. Остапенко Парасковія Іванівна – завідувач Володимирівською сільською бібліотекою Артемівського району;
  3. Гуркова Людмила Василівна – директор КУ «Централізована бібліотечна система для дорослих»;
  4. Гайдук Марія Миколаївна – зав.Криворізькою сільською бібліотекою Добропільської районної ЦБС

 

 

 

Прес-служба