Прес-центрНовини«Політика корпоративної соціальної відповідал...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

«Політика корпоративної соціальної відповідальності у контексті сталого соціально-економічного розвитку»

05 грудня 2013 року, 12:15

5 грудня відбулося відкриття І Міжнародної науково-практичної конференції «Політика корпоративної соціальної відповідальності у контексті сталого соціально-економічного розвитку».

Конференція проходить під патронатом Донецької облради, Донецької обласної державної адміністрації, за підтримки Донецького Державного університету Управління та ПрАТ «Донецьксталь».

IMG_5354.jpg

В пленарному засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Андрій Шишацький, заступник голови обласної ради Олександр Кравцов, донецький міський голова Олександр Лук'янченко, ректор Донецького Державного університету Управління Олександр Поважний.

Також у конференції беруть участь керівники органів державного самоврядування Донецької області, представники Донецького державного університету управління, провідні менеджери найбільших промислових компаній та бізнес-структур, науковці Росії та Казахстану.

 У програмі - обговорення суспільно-правових аспектів КСВ, економічних складових управління підприємством на основі соціальної відповідальності бізнесу, механізмів управління корпоративною соціальною відповідальністю, основних напрямів і форм реалізації КСВ, стратегії інституційного розвитку соціально орієнтованої економіки України та інше.

IMG_5364.jpg

Вітаючи присутніх учасників та гостей конференції від імені голови обласної ради Андрія Федорука і депутатів, Олександр Кравцов, зокрема, зазначив:

«Тема конференції, яка протягом двох днів проходитиме в стінах Донецької обласної ради, актуальна і в теоретичному, і в прикладному аспектах. У Донецькій області проходить велика кількість різноманітних наукових і освітніх заходів, присвячених темі корпоративної соціальної відповідальності. За загальним визнанням, найбільші корпорації в регіоні, такі як СКМ, МАКО, ІСД, група компаній «Донецьксталь», є безумовними лідерами не тільки в Україні, але і на всьому пострадянському просторі, по впровадженню в процес прийняття управлінських рішень принципів корпоративної соціальної відповідальності.

У 2010 році Верховна Рада прийняла Закон України «Про державно-приватне партнерство», який заклав правові основи створення ефективних інститутів взаємодії влади і бізнесу. У всьому світі наявність таких інститутів є важливим фактором підвищення інноваційної активності територій. У цьому ж році третій Міжнародний інвестиційний саміт, який традиційно проводиться у Донецьку, був присвячений темі державно-приватного партнерства.

Виступаючи на ньому, Президент України Віктор Федорович Янукович зазначив, що реалізація моделі державно-приватного партнерства, безумовно, дасть новий імпульс для активної взаємодії влади і приватного бізнесу. Це дозволить реалізувати соціально-орієнтовані проекти в широкому спектрі сфер регіональної економіки: від розвитку інфраструктури стратегічно важливих галузей промисловості до надання високоякісних соціальних послуг населенню.

Донецька обласна рада в березні 2011 року однією з перших в Україні прийняла рішення про державно-приватне партнерство з благодійним фондом «Розвиток України». Реалізуючи дане рішення, спільно з фондом йде будівництво сучасного центру позитронно-емісійної томографії на базі «Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання».

У Донецькій області є чимало підприємців, які хочуть вкласти гроші в соціально значимі проекти. Позиція «я плачу податки, і більше мене нічого не цікавить» не популярна зараз у бізнес-середовищі. Завдання місцевих рад - надавати їм підтримку: інформаційну, фінансову, організаційну. Результати співпраці бізнесу та влади у вирішенні соціальних проблем територіальних громад кожен може побачити власними очима. Це спортивні майданчики на вулицях і у дворах, відремонтовані школи і дитячі сади, облаштовані місця відпочинку та багато іншого.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день в Україні нормативно-правова база з питань державно-приватного партнерства бідна. Крім Закону ми не маємо достатньої кількості підзаконних нормативних і методичних документів, щоб в повній мірі реалізувати даний механізм у всіх сферах суспільного життя.

Тому копітка робота вчених і практиків повинна дати основу законодавцю для прийняття необхідних нормативно-правових актів. У зв'язку з цим сьогоднішня конференція особливо важлива.

Я хочу подякувати організаторам конференції та особисто Олександру Станіславовичу Поважному. Особливі слова подяки мені хочеться висловити нашим закордонним гостям, видатним ученим і керівникам корпорацій, які знайшли час виступити сьогодні перед аудиторією.

Я бажаю учасникам конференції плідного обміну думками, цікавих дискусій і, звичайно ж, нових знань».

 У рамках конференції заплановано пленарне засідання, круглий стіл на тему «Шляхи стимулювання соціальної відповідальності вітчизняного бізнесу». Секції за напрямками будуть працювати на базі облдержадміністрації, Донецького державного університету управління, Центру слов'янської культури ПрАТ «Донецьксталь» і «Академії «ДТЕК».

Прес-служба