Прес-центрНовиниЗасідання комісії з питань соціальної політик...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Засідання комісії з питань соціальної політики та охорони здоров'я

31 жовтня 2013 року, 12:50

Сьогодні, 31 жовтня, відбулося засідання постійної комісії Донецької обласної ради з питань соціальної політики та охорони здоров'я. Засідання провів голова комісії Володимир Мальцев.

На порядку денному, зокрема, стояло питання «Про поліпшення медичного обслуговування і соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни».

IMG_5172.jpg

З доповідями з питання виступили заступник директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Алла Грачкова, заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Токарєва.

IMG_5162.jpg

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків Донецької області знаходиться 136,5 тис. ветеранів війни, в тому числі: 14,9 тис. інвалідів війни та прирівняних до них осіб, 14,7 тис. учасників бойових дій, 85,5 тис. учасників війни та 21,4 тис. членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Згідно з вимогами чинного законодавства ветерани війни отримують пільги при оплаті за житлово-комунальні послуги, проїзд, послуги зв'язку, придбання твердого палива і скрапленого газу, проведення капітального ремонту власного житла і т.д. за рахунок коштів Державного бюджету.

В останні роки в області впроваджена практика оформлення передплати на періодичні друковані видання для ветеранів війни та інших пільгових категорій громадян області за рахунок коштів обласного бюджету.

В 2013 році 9,5 тис. ветеранів галузі одержують безоплатно друковані періодичні видання.

Бюджетом області у поточному році для проведення централізованої передплати на друковані видання для ветеранів та інвалідів області передбачено 2,1 млн. грн.

Крім того, керівництвом області виділено додаткові кошти в сумі 250,0 тис. грн., що дозволить ще більше 7,0 тис. ветеранам безкоштовно отримати в IV кварталі поточного року друковані періодичні видання.

За рахунок коштів обласного бюджету здійснюється фінансова підтримка Донецької обласної організації ветеранів, обласного відділення Української спілки в'язнів-жертв нацизму, обласна організація Всеукраїнського товариства політв'язнів та репресованих.

На фінансування зазначених громадських організацій на поточний рік з обласного бюджету передбачено 689,1 тис. грн., У тому числі 100 тис. грн. - для надання матеріальної допомоги ветеранам війни до Дня Перемоги.

Крім того, керівництвом області виділено додаткові кошти в обсязі 100,0 тис. грн. для поліпшення матеріального становища ветеранів області.

Майже в кожному місті та районі області діють місцеві громадські організації ветеранів та дітей війни, які отримують фінансову підтримку від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Ветеранські організації забезпечені приміщеннями та іншим майном, необхідним для здійснення їх статутних завдань. Також, ці організації звільнені від плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання, телефоном у займаних приміщеннях.

Особлива увага приділяється ветеранам війни, які обслуговуються територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та будинками - інтернатами системи праці та соціального захисту населення.

На обслуговуванні 63-х територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області знаходиться понад 28,5 тис. ветеранів війни. Для них надаються безкоштовні послуги шевця, перукаря, швачки, організовано безкоштовне прання білизни, дрібний ремонт по дому, обробка присадибних ділянок і т.п. Крім цього, у територіальних центрах організовано безкоштовне гаряче харчування цієї категорії громадян за рахунок благодійних коштів та коштів місцевого бюджету. Також, за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів, спонсорської допомоги ветеранам, що перебувають на обслуговуванні, надається грошова та натуральна допомога.

В системі праці та соціального захисту населення Донецької області функціонує 21 будинок-інтернат, в яких на повному державному утриманні проживає близько 1,0 тис. ветеранів війни і праці.

Всі вони забезпечені цілодобовим медичним обслуговуванням, щоденним 4-х разовим збалансованим харчуванням, одягом, взуттям, білизною. Ветерани живуть в кімнатах на 1-2 людини. Всі кімнати обладнані телевізорами, холодильниками, килимами, функціональними ліжками і т.д.

В умовах будинків-інтернатів лікарями надається медична та стоматологічна допомога. Ветерани своєчасно проходять поглиблений медичний огляд із залученням лікарів-спеціалістів на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів області.

Для відпочинку і дозвілля ветеранів у будинках-інтернатах діють гуртки співу і танцю, працюють студії «Караоке», в кінозалах демонструються художні фільми, бібліотеки, читальні зали (бібліотечний фонд налічує близько 75,4 тис. примірників книг).

Одним з пріоритетних напрямків є турбота про здоров'я ветеранів.

У відповідності з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» трьома основними завданнями в організації медичного обслуговування ветеранів є:

- забезпечення ветеранів війни позачергової амбулаторною медичною допомогою з гідним пільговим медикаментозним забезпеченням;

- безвідмовна госпіталізація ветеранів в стаціонари лікувально-профілактичних закладів у спеціалізовані «ветеранські» палати з забезпеченням їх відповідно до вимог постанови КМУ від 26.04.2007 № 680 «Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах ветеранів війни» (на харчування - 35 грн, на медикаменти - 40 грн.).

- раціональне використання бюджетних коштів і залучення

позабюджетних джерел для вирішення питань медичного забезпечення

ветеранів, у тому числі різних видів протезування.

Під медичним наглядом на сьогоднішній день знаходиться 144,6 тис. ветеранів. За останні 5 років кількість ветеранів зменшилася майже на 80 тис.

Для медичного забезпечення ветеранів в області відпрацьована система надання медичної допомоги, що здійснюється в амбулаторних установах, обласних госпіталях та госпітальних відділеннях, стаціонарах за місцем проживання.

В області функціонує госпітальна база потужністю 580 ліжок, на яких щорічно оздоровлюється 8,5 тисяч ветеранів.

У складі госпітальної бази:

- 2 обласних госпіталю - Мар'їнський на 250 ліжок, Святогірський на 180 ліжок;

- 2 госпітальних відділення в обласній лікарні відновного лікування на 100 ліжок;

- 50-коечное відділення Слов'янської психіатричній лікарні.

Обласні госпіталі фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, з пріоритетним оснащенням лікувальною апаратурою, твердим інвентарем, медичним автотранспортом. На утримання Мар'їнського госпіталю для ветеранів війни в 2013 році заплановані витрати на рівні 20 688,5 тис. грн., Святогірського - 15 334,9 тис. грн.

Щорічно виділяються кошти на зміцнення матеріально-технічної бази цих закладів.

Важливим розділом роботи є організація амбулаторної медичної допомоги ветеранам в центрах первинної медичної допомоги.

У 2013 році на «ветеранських ліжках» проліковано понад 21 тис. ветеранів. На їх утримання витрачено 9 млн. грн.

 


Прес-служба