Прес-центрНовиниВ. Рибак і А. Федорук привітали студентів Дон...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

В. Рибак і А. Федорук привітали студентів ДонНАБА з 1 вересня

01 вересня 2013 року, 11:20

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак побував у Донбаській національній академії будівництва і архітектури, де взяв участь в урочистостях з нагоди початку нового навчального року.

IMG_6542.jpg

Разом з ним ДонНАБА відвідали голова Донецької обласної ради Андрій Федорук та голова комісії з питань житлово -комунального господарства, будівництва та архітектури облради Михайло Деркач.

В. Рибак привітав студентів з початком навчального року від імені Президента України Віктора Януковича , зазначив, що освіта, яку вони отримають в академії , відповідає високим європейським стандартам, завдяки чому студенти, які закінчили академію, будуть затребувані як фахівці не тільки в Україні, а й за її межами.

Також спікер ВР побажав усім успіхів у навчанні та вручив нагороди Верховної ради кращим викладачам.

IMG_6470.jpg

Ректор академії будівництва і архітектури Євген Горохов подякував голові Донецької обласної ради Андрієві Федоруку та депутатам за підтримку різних проектів академії, в тому числі, будівництві надземного переходу на небезпечній ділянці дороги біля ДонНАБА.

Андрій Михайлович, у свою чергу, пообіцяв, що обласна рада і депутати і надалі будуть надавати всіляку підтримку, і зазначив, що попереду у них ще багато спільних проектів, не тільки в напрямку будівництва, але і в рамках роботи Студентського парламенту.

IMG_6598.jpg

Звертаючись до студентів, голова облради сказав : «Професія будівельника одна з найбільш відповідальних, тому що від міцності фундаменту і якості будови залежить успішна робота і життя людей» . Першокурсникам він побажав відмінного навчання, відповідального підходу до процесу навчання, тому що вже зараз вони закладають фундамент свого майбутнього, основу обраної професії.

Після урочистої частини гості ДонНАБА оглянули академію та обговорили питання подальшого розвитку вузу. В. Рибак також пообіцяв посприяти в реалізації низки проектів, спрямованих на поліпшення якості підготовки будівельних спеціальностей в академії.

ДОВІДКА

про Вчену раду Донбаської національної академії будівництва і архітектури

Голова Вченої ради Донбаської національної академії будівництва і архітектуриГорохов Євген Васильович, ректор Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

Заступник голови Вченої ради – Зайченко Микола Михайлович, 1964 року народження, закінчив Макіївський інженерно-будівельний інститут в 1989 році, за фахом інженер-будівельник-технолог, доктор технічних наук, професор, „Відмінник освіти України”, працює на посаді з вересня 2011 року.

Склад Вченої ради – 52 особи.

З них: професорів 21, доцентів – 19, аспірантів – 4, студентів – 2.

В академії підготовлено більше 20 тисяч інженерів і архітекторів (серед яких понад 500 – іноземні громадяни). За роки існування академія підготувала 30 докторів і 250 кандидатів наук, які професійно працюють у багатьох країнах світу. Академія залишається єдиним вищим навчальним закладом України, що пройшла процедуру професійної міжнародної акредитації.

 

 

ДОВІДКА

про раду студентського самоврядування Донбаської національної академії будівництва і архітектури

 

Голова студентської радиЯхненко Кирило Павлович, 1992 року народження, позапартійний.

Кількісний склад ради: 13 студентів І-ІІІ курсів.

Питання, що розглядає рада:

- забезпечення захисту прав та інтересів осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їхньої участі в управлінні вищим навчальним закладом;

- проведення організаційних, наукових, культурно-масових, спортивних, оздоровчих та інших заходів;

- вирішення житлових питань для студентів, які навчаються у вищому навчальному закладі.

ДОВІДКА

про Донбаську національну академію будівництва і архітектури

Ректор – Горохов Євген Васильович, 1939 року народження. Освіта вища. Закінчив Донецький політехнічний інститут. Доктор технічних наук, професор; Академік Російської академії архітектури і будівельних наук, член Української Асоціації корозіоністів, член Американської Асоціації з наукових досліджень повітряних впливів (ААWE), президент Української Асоціації з металевих конструкцій (УАМК), Заслужений працівник освіти України, дійсний Висококваліфікований Член Міжнародного інституту інженерів-будівельників (Велика Британія), Почесний громадянин Донецької області, повний кавалер орденів «За заслуги», нагороджений ювілейною медаллю «За доблесну працю», дипломом Міжнародного Академічного рейтингу популярності і якості «Золота Фортуна», орденами «Ярослава Мудрого», «Святого Дмитра Солунського», лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2002 року. Працює на посаді з квітня 1991 року. Член Партії регіонів.

Донбаська національна академія будівництва і архітектури (ДонНАБА) заснована у 1947 році і понад 65 років готує фахівців для будівництва і архітектури, спочатку як факультет, а з 1972 року як самостійний вищий навчальний заклад. У Донецькій і Луганській областях Донбаська національна академія будівництва і архітектури – єдиний навчальний заклад, у якому готують архітекторів, фахівців у галузі міського господарства, економістів і менеджерів для будівництва, будівельників доріг і аеродромів, будівельників-технологів. Акредитована за четвертим рівнем акредитації.

У Донбаській національній академії будівництва і архітектури навчається 6 200 студентів.

Навчальний процес в академії здійснюють понад 450 викладачів, серед яких 50 докторів наук, професорів і 220 кандидатів наук, доцентів. У професорсько-викладацькому складі академії два академіки Національної академії наук України, 22 академіки і члени-кореспонденти галузевих та іноземних академій.

В академії функціонують три спеціалізовані вчені ради з захисту докторських (2) і кандидатських (1) дисертацій за основними спеціальностями будівельного профілю та в галузі архітектури.

Починаючи з 1997 року, академія плідно працює у напрямку Євроінтеграції вітчизняного інженера-будівельника, що зараз є обов’язковою умовою приєднання до Болонського процесу.

У 2004 році будівельні спеціальності академії «Промислове і цивільне будівництво», «Автомобільні дороги та аеродроми», «Міське будівництво та господарство», «Архітектура будівель і споруд» вдруге акредитовані Міжнародним інститутом інженерів-будівельників – ICE (Велика Британія) за вимогами європейської підготовки фахівців за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями підготовки – "Бакалавр" і "Магістр", що визнаються у 143 країнах світу. Академія залишається єдиним вищим навчальним закладом України, що пройшов процедуру професійної міжнародної акредитації.

Із 2002 року академія розпочала процедуру акредитації навчального процесу і наукових досліджень за системою управління якістю згідно з вимогами стандартів серії ISO 9001-2000. У травні 2004 року академія вперше, як вищий навчальний заклад не тільки в Україні, але і серед країн СНД, пройшла процедуру акредитації та отримала сертифікат.

У навчальному процесі в академії використовується європейська освітня програма зі сталевих конструкцій – ESDEP. Донбаська національна академія будівництва і архітектури – єдиний навчальний заклад на території колишнього Радянського Союзу, є асоційованим членом ESDEP.

В академії діє архітектурно-будівельний ліцей, в якому здійснюється підготовка обдарованої молоді та дітей з малих міст та селищ Донецької і Луганської областей. У ліцеї за підтримки Донецької обласної держадміністрації та за рахунок власних коштів академії щорічно навчається 30 дітей-сиріт.

Для якісного відбору абітурієнтів академія створила в Донбасі розгалужену мережу базових ліцеїв, гімназій, середніх шкіл. У 30 містах Донецької і Луганської областей 47 навчальних центрів здійснюють поглиблену фундаментальну і професійну підготовку учнів 10-11 класів.

Практичною реалізацією наукових досліджень в академії є створення Полігону випробувань опор ліній електропередачі і баштових споруд. Він є єдиною в Україні та найбільш потужною у світі унікальною спорудою, яка дозволила українським виробникам будівельних металевих конструкцій вийти на світовий ринок. За роки його роботи заощаджено 7,7 тисяч тонн нових електромережевих конструкцій, економічний ефект склав 23,4 млн. гривень.

Для створення можливостей опанування студентами новітніх технологій разом з німецькою фірмою KNAUF в академії створений навчально-виробничий центр «KNAUF – ДонНАБА», у якому здійснюється навчання зі спеціальності «Монтажник гіпсокартонних систем». Сьогодні центр має нове унікальне обладнання для апробації та використання будівельних матеріалів та сумішей з українського гіпсового каменю.

У 2012 році академії, єдиному з будівельних вищих навчальних закладів України, надано статус базової організації Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України з питань науково-технічної діяльності, завдяки чому Донбаська національна академія будівництва і архітектури на підставі прямих угод із Мінрегіоном та наказу Міністра стала членом робочої групи Міністерства:

- проводить активну роботу зі створення нової нормативної бази України в галузі будівельного проектування, гармонізованої з вимогами ЄС;

- є головним розробником нових робочих програм з підготовки та перепідготовки фахівців за цим напрямом;

- проводить навчання інженерів-проектувальників до професійної атестації.

В академії працює комплекс акредитованих підрозділів, діяльність яких реалізується за напрямами проектування, випробування та діагностики будівельних конструкцій:

- два підкомітети Технічних комітетів стандартизації ТК 301 і ТК 310;

- центр з випробувань будівельних конструкцій і матеріалів, акредитований НААУ на відповідність вимогам ISO 17025;

- Донбаський діагностичний центр;

- історико-архітектурний центр «Архітектурна спадщина» та центр «Містобудування і землевпорядкування», акредитовані на розробку генпланів населених пунктів та інші.

ДонНАБА було включення до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. Протягом червня 2012 р. в гуртожитках академії проживали понад 300 вболівальників з різних куточків земного шару, в т.ч. з Англії, Франції, Португалії, Іспанії, Китаю, Росії, Мексики, Перу, Японії, Германії, Мальти, Італії, Ізраїлю, Ліхтенштейну та ін.

Гідно зустрівши вболівальників Євро-2012, академія підтвердила високий рівень підготовки та прийому іноземних громадян. За наслідками іміджевих здобутків ЄВРО-2012 в липні 2013 р. ДонНАБА взяла участь в програмі проведення юніорського легкоатлетичного Чемпіонату Світу. Академія – єдиний ВНЗ в Україні, який гідно представив Міністерство освіти і науки, забезпечивши належні умови для адаптації та проживання, харчування, відпочинку та спілкування спортсменів з усіх куточків світу, для яких академія стала доброю гостинною господинею, де є все для теплого прийому дорогих гостей.

Прес-служба