Прес-центрНовиниПід головуванням А.Федорука пройшло обговорен...
Новини

04.07.2024, 18:50

4 липня 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

Інші новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Під головуванням А.Федорука пройшло обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування

23 травня 2013 року, 15:30

23 травня в Донецькій обласній раді під головуванням А.М. Федорука пройшло обговорення Проекту концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні на обласному рівні.

 IMG_2403.jpg

У заході брали участь губернатор Донеччины Андрій Шишацький, голова Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Сергій Маликов, керівники міст і районів регіону, представники науки і громадських організацій Донеччины.

 

Голова Донецької обласної ради Андрій Федорук розповів про особливості адміністративно-територіального устрою регіону, практиках по його удосконаленню на місцевому рівні в Новоазовьскому, красноармійському, Амвросіївському районах.

 IMG_2425.jpg

"Підтримуючи положення проекту Концепції про створення консультативно-дорадчих органів для проведення консультацій з громадськістю, вважаємо, що необхідно розвивати і інші форми участі громадян в управлінні, такі як: місцевий референдум, громадські слухання, загальні збори громадян, інші. При цьому перелік форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого самоврядування не обмежувати, а також необхідно спростити механізм реалізації пропозицій громадян, виключити адміністративний тиск.

 

Потреби громадянина і територіальної громади можуть бути різними, але усі вони реалізуються через органи місцевого самоврядування і органи місцевої влади, і для їх ефективного задоволення у громади має бути необхідний ресурс, який включає матеріальну(земля, комунальне майно) і фінансову складову. Тому питання розвитку місцевого самоврядування взаємозв'язане з належним фінансовим забезпеченням і розвитком економіки на відповідній території. Головної складової місцевих фінансів як ресурсу органів місцевого самоврядування являється місцевий бюджет. Він повинен визначати здатність громад до саморозвитку, до розвитку власної економічної ініціативи і рішення повсякденних завдань", - відмітив у своєму виступі Андрій Федорук.

IMG_2432.jpg

 

У свою чергу, губернатор Донеччины Андрій Шишацький підкреслив, реформування дозволить сформувати ефективну владу на місцях і створити самодостатні громади.

 

Про основні етапи, цілі і завдання реформи місцевого самоврядування розповів голова Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Сергій Маліков.

"Робота має відбутися величезна, вона має бути злагодженою, а закони прийняті у рамках реалізації Концепції - цілісними, комплексними, спрямованими на розвиток, повинні створювати умови і можливості подальшої кодифікації", - резюмував глава облради.

 

Після пленарного засідання учасники обговорення продовжили свою роботу в секціях.

 

Для довідки:

 

План роботи секцій

 

1. Забезпечення доступності та якості публічних послуг

(м. Донецьк, б-р Пушкіна, 34, будинок Донецької обласної ради, к. 423)

 

Модератори: 

Ляшенко В’ячеслав Іванович, завідуючий відділом проблем регуляторної політики та підприємництва Інституту економіки промисловості НАН України, доктор економічних наук;

– Клеп Євген Вікторович, Горлівський міський голова;

– Переверзєв Валерій Михайлович, перший заступник начальника   головного управління економіки обласної державної адміністрації.

 

2. Визначення обґрунтованої територіальної основи діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо забезпечення надання доступних та якісних адміністративних і соціальних послуг та встановлення механізмів державного контролю у цій сфері

(м. Донецьк, б-р Пушкіна, 34, зал засідань обласної ради, 11 поверх,

ліва сторона)

 

Модератори: 

 Устименко Володимир Анатолійович, заступник директора з наукової роботи Інституту економіко-правових досліджень Національної академії Наук України, доктор юридичних наук, професор;

Кочуєв Валерій Іванович, голова Донецької громадської організації «Агентство розвитку місцевого самоврядування»;

– Загоруйко Микола Миколайович, голова постійної комісії обласної ради з питань адміністративно-територіального устрою та регіонального розвитку, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Донецької області.

 

3. Створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних (самоврядних) і делегованих повноважень

(м. Донецьк, б-р Пушкіна, 34, сесійна зала обласної ради, 2-ий поверх)

 

Модератори:  

– Богачов Сергій Валентинович, секретар Донецької міської ради, доктор економічних наук, професор;

– Вишневський Валентин Павлович, заступник директора з наукової роботи Донецького інституту економіки промисловості, академік Національної академії наук України, доктор економічних наук, професор;

– Поважний Олександр Станіславович, голова постійної комісії обласної ради з питань науки та освіти, ректор Донецького державного університету управління, доктор економічних наук, професор.

 

4. Максимальне залучення населення до прийняття управлінських рішень, сприяння розвитку форм демократії на місцях

(м. Донецьк, б-р Пушкіна, 34, прес-центр будинку обласної ради,

перший поверх)

 

Модератори:

– Ткаченко Сергій Валерійович, голова правління Донецької обласної організації всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України»;

– Донецькова Світлана Олександрівна, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради;

– Воловодова Олена Володимирівна, завідувач сектором проблем економічної соціології Донецького інституту економіки промисловості, кандидат соціологічних наук.

 

 

Прес-служба