Пресс-центрНовостиДелегация Донецкого облсовета приняла участие...
Новости

04.07.2024, 18:50

4 липня 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

Другие новости

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Делегация Донецкого облсовета приняла участие в выездном заседании Ассамблеи европейских регионов

29 апреля 2013 года, 16:05

Делегация Донецкого областного совета во главе с его председателем Андреем Федоруком приняла участие в выездном заседании Ассамблеи европейских регионов, которое прошло в Днепропетровске  с 25 по 27 апреля 2013 года.

 

2.jpgДелегацию Донецкого облсовета представляли председатель постоянной комиссии облсовета по вопросам административно-территориального устройства и регионального развития Николай Загоруйко, советник главы облсовета Александр Шеин.

 

В мероприятиях участвовали Вице-премьер министр Украины Александр Вилкул, руководители Днепропетровщины Дмитрий Колесников и Евгений Удод, президент Украинской ассоциации районных и областных советов, председатель Харьковского областного совета Сергей Чернов, представители регионов европейских государств, дипломатических учреждений, депутаты Европарламента, руководители регионов Украины. В общей сложности свыше 200 делегатов из 25 стран.

 

В ходе мероприятия прошли конференции, на которых рассматривались актуальные вопросы регионального развития, расширения возможностей для сотрудничества в рамках Восточного партнерства, были презентованы программы развития европейских регионов.

Также прошли заседания комитетов 1 и 2, рабочих групп по вопросам развития сельских районов и региональных аэропортов.

 

Для справки:

 

 Асамблея Європейських Регіонів (АЄР) утворена у 1985 році. Спочатку в неї входили 47 регіонів Європи і 9 міжрегіональних організацій. В даний час АЄР об’єднує більше 260 регіонів з 35 країн і 16 міжрегіональних організацій і є найбільшим в Європі незалежним об’єднанням європейських регіонів. Статут Асамблеї був прийнятий в Неаполі 28 листопада 2002 року.

 Вищим органом АЄР є Генеральна асамблея (ГА), сесії якої проходять раз на рік. Генеральна Асамблея визначає стратегію організації. Затверджує бюджет і обирає голову, членів бюро (на два роки) і генерального секретаря (на п’ять років). У роботі ГА АЄР щорічно беруть участь більше 600 регіональних політиків і посадових осіб (зокрема більше 100 керівників регіонів).

 У структурі АЄР діють три робочих і два постійні комітети – з інституційних питань (зокрема, що відносяться до європейських установ) і з питань контролю і оцінки (комітет, який забезпечує роботу АЄР залежно від потреб членів-учасників Асамблеї).

 Робочі комітети:

 - з економіки і регіонального розвитку (розвиток сільських регіонів, енергетика і кліматичні зміни, єдність і регіональна політика);

 - з питань соціальної політики і охорони здоров’я (здоров’я, демографія, надзвичайні ситуації, електронна охорона здоров’я);

 - з питань культури. Освіти і міжрегіональної співпраці (культурний туризм, молодіжна політика, міжрегіональні відносини).

 Постійну роботу асамблеї забезпечує Генеральний секретаріат, який займається підготовкою проектів політичних рішень для різних органів АЄР, здійснює повсякденне управління організацією, координує роботу комітетів.

 Генеральним секретарем АЄР є представник Бельгії Паскаль Гьорген.

 Основна мета діяльності АЄР – сприяння процесам регіоналізації в Європі, міжрегіональній співпраці і посиленню ролі регіонів в процесах європейської інтеграції.

 АЄР є мостом між його регіонами-членами і європейськими політиками. Регулярні прямі контакти з нами дозволяють АЄР впливати на всю політику ЄС і вимагати від ЄС залучення до участі представників АЄР.

 АЄР дозволяє активну передачу досвіду і знань через свої власні інструменти: експертні оцінки, навчальні академії та конкурси. Наукові праці, дослідження і доповіді АЄР забезпечують Європу регіональним досвідом на основі якого, він повинен формувати свою політику.

 Щоб скасувати відстані між Європою та її регіонами, АЄР підтримує постійний прямий зв’язок з громадянами через свої програми, такі як Eurodyssee, літні школи та громадянські форуми.

 АЄР активно співпрацює із структурами ради Європи і Європейського Союзу – Конгресом місцевих і регіональних влад ЦЕ і комітетом регіонів Євросоюзу, іншими установами, організаціями і засобами масової інформації в Брюсселі і Страсбурзі, і таким чином, надає можливість регіонам брати участь в політичному, економічному і культурному житті Європи.

 На даний момент членами АЄР від України є Дніпропетровська, Донецька, Херсонська, Кіровоградська, Київська, Львівська, Одеська, Вінницька області. Також у АЄР була прийнята Луганська область, яка чекає своєї ратифікації на наступній Генеральній

Пресс-служба