Прес-центрНовиниАндрій Федорук: "Обласна влада надає комплекс...
Новини

04.07.2024, 18:50

4 липня 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

Інші новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Андрій Федорук: "Обласна влада надає комплексну підтримку ліквідаторам аварії на ЧАЕС і їх сім'ям"

26 квітня 2013 року, 08:45

26 квітня - День Чорнобильської трагедії. Ця дата стала особливою не лише для громадян України, Білорусі, Росії, але і для всього світу. Усе цивілізоване людство цього дня згадує про події на Чорнобильській АЕС, про тих, хто, не жаліючи життя і здоров'я, встав на боротьбу з радіаційною загрозою.

 

"Аварія на атомній станції спричинила численні людські жертви, нанесла непоправний ущерб здоров'ю наших громадян. Ми віддаємо данину глибокої поваги все тим, хто в перші хвилини страшної трагедії перейняв удар на себе і ціною власного життя врятував мільйони людей. Вічна пам'ять загиблим. Наше загальне завдання - турбота про тих людей, які жили і працювали на зараженій території, внаслідок чого серйозно пошкодили здоров'я", - підкреслює голова Донецької обласної ради Андрій Федорук.

 

"Донецька обласна рада підтримує активний діалог з громадськими організаціями чорнобильців. І я особисто, і мої заступники, депутати облради, серед яких є люди, які безпосередньо брали участь в подоланні наслідків катастрофи, тобто на особистому досвіді знають, чого потребує ця категорія громадян, зустрічаємося з ліквідаторами аварії, членами їх сімей. Під час цих зустрічей ми визначаємо, кому і чим треба допомогти. А крім того, через систему соціального захисту населення області здійснюється підтримка ветеранів війни, громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, членів сімей ветеранів війни, дітей війни, ветеранів праці, осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною. У установах системи органів праці і соціального захисту населення на обліку перебуває 23,2 тис. чол. громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких більше 7,0 тис. чол. - інваліди. Для надання пільг на медичне обслуговування цих громадян в 2012 році було передбачено в обласному бюджеті 1,3 млн. грн, в 2013 році - 1,4 млн.грн. - підкреслив А.Федорук.

 

По програмах соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, оздоровлено 144 чол.(з них 4 дітей) в санаторному - курортних установах Львівської, Одеської, Київської, Харківської, Запорізької областей і Автономної республіки Крим.

 

"Саме тому в 2012 році з обласного бюджету додатково виділене 601,0 тис.грн. для виплат матеріальної допомоги інвалідам-чорнобильцям. Реєстри одержувачів виплат формувалися згідно із зверненнями обласних громадських організацій. Матеріальну допомогу отримали 315 осіб", - акцентував глава облради.

 

"У поточному році з обласного бюджету передбачено для фінансування статутної діяльності Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" 182,3 тис.грн. Також в державному бюджеті 2013 року передбачено 52,3 млн.грн. для соціального захисту громадян Донецької області, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, за рахунок яких здійснені компенсаційні виплати на суму 17,7 млн.грн.

 

Для комплексного медико-санітарного забезпечення і лікування онкологічних захворювань чорнобильців із застосуванням дорогих медичних технологій в державному бюджеті для Донецької області передбачені 682,8 тис. грн"., - резюмував голова облради А.Федорук.

 

Голова облради, депутати регулярно беруть участь в заходах, організованих представниками громадських організацій чорнобильців.

 

Історична довідка:

 

26 квітня 1986 року, - планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електроустаткування. Проте, через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів.

 

Вибух був настільки потужним, що забруднення поширилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які нині входять до складу Білорусі, України і Росії, всього біля 155 тисяч квадратних кілометрів.

 

За офіційними повідомленнями, відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тисяч ліквідаторів, що брали участь в гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Згідно з офіційними даними, радіоактивному опроміненню піддалися майже 8 з половиною мільйонів жителів Білорусі, України і Росії.

 

Прес-служба