Прес-центрНовиниВ Донецьку обговорено питання збуту вугілля у...
Новини

04.07.2024, 18:50

4 липня 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

Інші новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

В Донецьку обговорено питання збуту вугілля у зв’язку з аварією на Вуглегірській ТЕС

03 квітня 2013 року, 17:25

 

Робота вугільних підприємств, що видобувають, так звані, газові марки «чорного золота», завдяки  оперативному реагуванню Міністерства енергетики та вугільної промисловості, буде стабільною. Про це заявили учасники наради, що відбулася сьогодні під керівництвом голови Донецької облдержадміністрації Андрія ШИШАЦЬКОГО. Участь у роботі наради взяв Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард СТАВИЦЬКИЙ. На нараді обговорили заходи щодо стабілізації ситуації в енергетиці та вугільній промисловості у зв’язку з аварією на Вуглегірській ТЕС.

 

 Участь у роботі наради також взяли перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор ПОПОВИЧ, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій ЧЕХ, перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Сергій ДЕРГУНОВ, заступники голови Донецької облдержадміністрації Валерій ЛУКАШЕНКО та Олександр ФОМЕНКО, керівники профільних управлінь облдержадміністрації та вугільних підприємств Донеччини.

 

 Відкриваючи нараду, Андрій ШИШАЦЬКИЙ зазначив, що ПАТ "Центренерго", до складу якої входить Вуглегірська ТЕС, є одним з провідних виробників електроенергії в Україні. Так, тільки за минулий рік станція виробила майже 6 млрд. кВт.год електроенергії, це складає майже 21% від загального обсягу всієї електроенергії по області і близько 3% від  виробітку по Україні.

IMG_0811.jpg

 

 Глава регіону сказав, що пожежа такого масштабу на об'єкті електроенергетики сталася вперше, але заходи з її локалізації були прийняті оперативно. Не дивлячись на великий обсяг площі загоряння, пожежу вдалося згасити в оптимально короткі терміни.

 

 Губернатор відзначив злагоджену роботу загонів МНС, інших територіальних відомств, які професійно виконали свою роботу, що дозволило уникнути значних жертв.

 

 Андрій ШИШАЦЬКИЙ наголосив, що в сьогоднішніх умовах, для регіональної влади залишається важливим питання збереження соціальних гарантій жителям Світлодарська.

 

«Ми вирішуємо питання працевлаштування персоналу станції і виплати заробітної плати. На станції працює понад 2800 чоловік, середньомісячна заробітна плата яких за 2012 рік склала 5,5 тис.грн. Люди повинні працювати і отримувати заробітну плату. Частина працівників ТЕС буде тимчасово розподілена на інші станції. Буде забезпечено централізований підвіз їх на ці підприємства. А друга частина людей буде спрямована на відновлювальні роботи»,- зазначив губернатор.

 

 Андрій ШИШАЦЬКИЙ звернув увагу учасників наради на те, що аварія на Вуглегірській ТЕС ускладнила проблему збуту вугілля для шахт - постачальників. В першу чергу це стосується державних підприємств «Макіїввугілля», «Красноармійськвугілля», «Селідоввугілля», «ШУ« Південнодонбаське № 1». Протягом 2012 року ці підприємства відвантажили на Вуглегірську ТЕС 1,3 млн. тонн вугільної продукції, що складає  майже чверть від обсягу відвантаженої продукції цих підприємств.

 

 Зі свого боку Едуард СТАВИЦЬКИЙ зазначив, що питання збуту вугільної продукції у зв’язку з пожежею на Вуглегірській ТЕС обговорювалося в ході декількох нарад в Кабінеті Міністрів України. За їх результатами було ухвалено низку рішень, що на думку міністра, нададуть змогу вугільним підприємствам вийти зі складної ситуації, пов’язаною з відсутністю ринків для реалізації продукції.

 

 Передусім, було переглянуто так званий фізичний баланс енергетики України. «На сьогоднішній день цей баланс складено і, за попередніми цифрами, я сподіваюся, що у нас не буде проблеми зі збутом вугілля марки «Г»,- сказав Едуард СТАВИЦЬКИЙ. 

 

 Також  було досягнуто домовленості з керівництвом компанії ДТЕК щодо запуску на повну потужність всіх блоків генерації компанії, котрі можуть споживати вугілля марки «Г».

 

 В ході наради, коментуючи ситуацію, що склалася у вугільній галузі, Ігор ПОПОВИЧ зазначив, що протягом останніх двох років обсяги видобутку вугілля в країні збільшилися на 14%, при цьому виробництво електроенергії всього на 4%. Це призвело до збільшення кількості вугілля на складах електростанцій та вугільних підприємств.

 

 Формуючи програму розвитку галузі на 2013 рік, фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості передбачили такий режим роботи шахт, який надасть можливість реалізувати увесь обсяг енергетичного вугілля. 

 

 «Завдяки підтримці Президента та Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України щодо обмеження імпорту коксівного вугілля. За нашими підрахунками, це надасть можливість споживати близько 3 млн. вітчизняного вугілля металургійними підприємствами. Вирішення цього питання дозволило б нам, до кінця квітня вийти на нормальний режим реалізації вугільної продукції. Проте аварія на Вуглегірській ТЕС відобразилася на ситуації, адже електростанція мала забрати до кінця року майже 2 млн. тонн вугілля, а це 46% від усього обсягу газових марок вугілля видобутого держпідприємствами»,- зазначив перший заступник Міністра.

 

Ігор ПОПОВИЧ також зазначив, що за результатами аварії на Вуглегірській ТЕС, за дорученням Міністра, була створена робоча група, перед якою були поставлені завдання щодо коректування прогнозного балансу використання вуглів вироблення електроенергії в бік збільшення споживання вуглів газових марок.

 

Відповідно було змінено графіки реалізації вугільної продукції та розроблені заходи з оптимізації роботи вугільних підприємств.

 

 «Сьогодні ми можемо з впевненістю сказати, що в нас вже є позитивна динаміка в цьому питанні. Хотілося б подякувати компанії ДТЕК за розуміння ситуації, адже ми бачимо можливість реалізації значної частини газових марок вугілля. Завдання по забезпеченню роботи усіх вугледобувних підприємств буде виконано»,- сказав Ігор ПОПОВИЧ.

 

 В ході наради керівники вугільних підприємств отримали доручення щодо необхідності посилення роботи, спрямованої на підвищення безпеки праці та необхідності проведення зборів в трудових колективах з метою роз’яснення ситуації, що склалася в галузі.

 

 Також було запропоновано вносити свої корективи та пропозиції щодо розроблених механізмів реалізації вугільної продукції.

http://donoda.gov.ua/?lang=ru&sec=02.03.09&iface=Public&cmd=view&args=id:4605;tags:46

 

Прес-служба