Прес-центрНовиниА.Кравцов принял участие в обсуждении актуаль...
Новини

04.07.2024, 18:50

4 липня 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

Інші новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

А.Кравцов принял участие в обсуждении актуальных вопросов развития спорта в области

21 березня 2013 року, 12:25

IMG_0198.jpgСегодня, 21 марта, заместитель председателя Донецкого областного совета Александр Кравцов принял участие в рабочем совещании по актуальным вопросам развития физкультуры и спорта в Донецкой области.

 

Обсуждение проходило в режиме видеоконференции, в студии в работе принимали участие заместитель губернатора Донетчины Тамара Лукьянчук, начальник управления по вопросам физкультуры и спорта облгосадминистрации Виктор Кирбаба, начальник управления образования и науки Юрий Соловьев, заместитель Донецкого городского головы Валентин Лактионов. На связи со студией находились представители городов и районов области, отвечающих за вопросы развития физкультуры и спорта, профильные специалисты, руководители спортивных учреждений.IMG_0199.jpg

 

О работе Донецкого областного совета в направлении развития спортивной инфраструктуры рассказал заместитель председателя Донецкого областного совета Александр Кравцов. Особое внимание в своем выступлении он уделил реализации проекта: «80 площадок к 80-летию Донецкой области», который прошел в прошлом году  в рамках проектов местного развития. «Установив эти площадки, мы бы хотели, чтобы они реально функционировали, и с их помощью мы будем продвигать идею здорового образа жизни. Депутаты областного совета горячо поддерживают инициативу организации и проведения спортивных соревнований на спортивных площадках, построенных при содействии областного совета усилиями местных громад».

 

Александр Кравцов также отметил, что в текущем году при рассмотрении направлений реализации проектов местного развития будет предусмотрено направление, которое предполагает развитие спортивной инфраструктуры.

 

Участники мероприятия ознакомились с инновациями Артемовска, Енакиево, Ждановки и Красноармейска в развитии детского и юношеского спорта.

 

Кроме того, в рамках рабочего совещания обсуждался вопрос развития спортивной инфраструктуры вузов региона, которая на данный момент находится в неудовлетворительном состоянии. В ближайшее время будут заслушаны доклады руководителей высших учебных заведений по данному вопросу.

 

По итогам совещания было принято решение рекомендовать руководителям городов и районов при формировании и внесении изменений в местные бюджеты на 2013 год предусматривать средства на приобретение спортивного инвентаря для общеобразовательных учебных заведений  и спортивных школ.

 

Для справки:

 

Спортивна інфраструктура Донецької області

 

-          мережа спортивних споруд представлена 8067 об’єктами, з них                     93 стадіони, 51 плавальний басейн, 1504 спортивних зали, 123 тенісних корти, 864 майданчики з тренажерним обладнанням, 484 футбольних поля,                          361 стрілецький тир, 1780 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять,                  6 кінноспортивних баз, 5 споруд зі штучним льодом, 2 веслувально–спортивні бази та 2 водноспортивні бази. В області нараховується 163 сучасних майданчиків зі штучним покриттям;

-          функціонує 684 клуби фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості, з них 555 – за місцем проживання населення;

-          119 дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

-          обласний, 21 міський та районний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»;

-          4 фізкультурно-спортивні товариства.

У 2012 році вся робота щодо удосконалення, розвитку та модернізації, розбудови спортивної інфраструктури проводилась згідно протокольного рішення за результатами Громадської гуманітарної ради під головуванням Президента України та в рамках виконання соціальних ініціатив Президента.

Внаслідок проведеної роботи на території області у 2012 році побудовано та введено в дію 117 спортивних об’єктів, з них 4 спортивні майданчики з тренажерним обладнанням, 15 зі штучним покриттям, 1 тенісний корт та 96 комплексних спортивний майданчиків.

Також слід зазначити, що у місті Донецьку (парк культури і відпочинку ім. Петровського) введено в експлуатацію сучасний спортивний комплекс, який включає в себе 25-тиметровий плавальний басейн, баскетбольний, волейбольний майданчики, міні-футбольне поле, скейтпарк, тенісний корт, атлетичний майданчик, бігові доріжки.

Для розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази в області набув широкого резонансу обласний конкурс проектів місцевого розвитку, який проводиться Донецькою обласною радою.Так, в рамках обласного конкурсу проектів місцевого розвитку в містах та районах області у 2012 році було побудовано 80 комплексних відкритих спортивних майданчиків (загальна сума фінансування - 8,4 млн. грн., з них кошти обласного бюджету - 6,4 млн. грн.).

Усього за спортивним напрямом у 2012 році було виграно 156 проектів на загальну суму 11,8 млн. грн., з них кошти обласного бюджету - 8,7 млн. грн. 

За місцем проживання населення функціонує близько 1,5 тис. спортивних майданчиків. Щорічно в області проводиться місячник «Спорт для всіх – спільна турбота» щодо приведення у належний стан зазначених споруд.

Завдяки проведенню обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у 48 загальноосвітніх школах побудовано комплексні спортивні майданчики, що, в свою чергу, сприяє покращенню фізичного стану дітей та підлітків та поширенню фізкультурно-оздоровчої роботи у навчальних закладах.

В той же час, проведена робота не в повній мірі вирішує існуючі проблеми. Адже відсоток забезпеченості спортивними майданчиками за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення, відповідно розпорядження голови облдержадміністрації 28.07.2003 № 487, розробленого на підставі Державних будівельних норм, складає усього 18,6%.

Тому акцент в створенні умов для масових і оздоровчих занять фізичною культурою і спортом в 2013 році буде вибудовано через Регіональну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2012-2016 роки; обласну, міські і районні програми економічного і соціального  розвитку на 2013 рік.

У 2013 році буде продовжено роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази за місцем проживання і в місцях масового відпочинку населення, у тому числі шляхом участі в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку.

Один з основних напрямкв – функціонування мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

На теперішній час в Донецькій області працює 119 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких фізичною культурою і спортом займається                          52,3 тис. дітей і підлітків (у 2011 році – 122 спортивних школи, де займалось 53,5 тис. ос.). Це складає 16,2 % від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл (12,4% від загальної кількості учнівської молоді).

В ДЮСШ працює 1814 тренерів-викладачів, з них 1177 штатних                          (у 2011 році відповідно 1805 тренерів, з них 1184 штатні). Із загальної кількості штатних тренерів 74%  мають тренерську  категорією.

Власними спортивними спорудами забезпечено 37 комунальних спортивних шкіл (31%).

Загальний об'єм  фінансування на утримання спортивних шкіл області у 2012 році склав 115103,0 тис. грн., що на  20% більше, ніж в 2011 році. Але майже 80 %  загального об'єму коштів складають витрати на заробітну плату.

Крім того, на модернізацію матеріально-технічної бази ДЮСШ, забезпечення шкіл сучасним інвентарем і обладнанням було залучено понад 4,5 млн. грн.

Через відсутність коштів на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств «Україна», «Спартак», «Колос», Донецької обласної ради профспілок виникає загроза їх закриття.

З метою їх збереження 5 ДЮСШ отримують фінансову підтримку з обласного бюджету, 20 – з бюджетів міст і районів. Інші школи отримують часткове фінансування з Фонду соціального страхування з тимчасовій втрати працездатності.

Одним з вирішень цього питання є поетапна передача спортивних  шкіл в комунальну власність міст і районів.

Одним з найактуальніших питань на сьогодні є розширення мережі дитячо-юнацьких спортивних клубів, секцій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, організація роботи щодо взаємодії дитячо-юнацьких спортивних шкіл, загальноосвітніх навчальних закладів та інших суб’єктів сфери фізичної культури та спорту  для залучення максимальної кількості дітей та підлітків до занять фізичною культурою та спортом.

 

Пресс-служба