Прес-центрНовиниПрокуратура Донецкой области информирует...
Новини

28.06.2024, 09:35

Система NADS для цілей реалізації регіональної політики ЄС

Інші новини

28.06.2024, 09:30

Можливості міжрегіонального співробітництва за Програмою ЄС «Interreg Europe»

28.06.2024, 09:25

Що до робочої групи УАРОР з питань напрацювання пропозицій щодо повноважень районних рад.

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Прокуратура Донецкой области информирует

10 січня 2013 року, 15:10

Прокуратура Донецької області інформує мешканців області про стан законності на території регіону у 2012 році, заходи, які вживалися прокуратурою області щодо її зміцнення, а також про результати діяльності.

Робота органів прокуратури у поточному році була спрямована на виконання покладених Конституцією України функцій, а також завдань, поставлених Президентом та Генеральним прокурором України.

Основною метою діяльності залишається прагнення до утвердження верховенства права, зміцнення правопорядку на території області, захисту громадян та інтересів держави від неправомірних посягань, реального поновлення порушених прав та притягнення винних у цьому до передбаченої Законом відповідальності.

Реалізація цих завдань відбувалась, як через наглядові повноваження прокурорів, так і шляхом здійснення координації правоохоронних органів у боротьбі із злочинністю та корупцією, а також взаємодії з органами місцевого самоврядування та влади.

Для вирішення важливих для регіону проблем використовувалися можливості колегії, у тому числі проводилися засідання спільних колегій правоохоронних органів.

Рішеннями таких нарад визначалися конкретні заходи, спрямовані на подолання негативної динаміки у злочинності та її структурі, посилення протидії її організованим формам, корупції, поновлення прав громадян та інтересів держави.

До органів влади та місцевого самоврядування області прокурорами спрямовано понад 60 інформацій про стан законності.

 

Загальна характеристика злочинності

Завдяки системному підходу, належному організаційному забезпеченню, скоординованим діям правоохоронних органів щодо попередження злочинних проявів в Донецькій області досягнуто зменшення загальної кількості зареєстрованих злочинів, у тому числі умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, розбійних нападів, грабежів, а також злочинів, вчинених неповнолітніми.

Також, припинено злочинну діяльність двадцяти організованих угруповань, з них 9 - діяли в економічній сфері, 5 - мали корумповані зв’язки.

До суду спрямовано 166 кримінальних справ за обвинуваченням у вчиненні корупційних діянь та хабарництва 218 службових осіб, ще 138 притягнуто до адміністративної відповідальності.

Зосереджувалась увага на вжитті заходів щодо виявлення корупційних правопорушень у сфері використання посадовцями службового стану з метою одержання неправомірної вигоди.

З метою попередження корупції, упродовж року органами прокуратури області вносились документи прокурорського реагування, за наслідками їх розгляду винних осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, скасовано 9 незаконних актів, із займаних посад звільнено 22 особи.

Прокуратура продовжує працювати також над вирішенням низки проблем, які ще мають місце в області.

Зросла кількість дорожньо-транспортних подій зі смертельними наслідками, що відбулось за умови обов'язкового порушення кримінальних справ за такими фактами для встановлення усіх обставин.

Дотепер не вирішено проблеми профілактики рецидивної злочинності та низького рівня розкриття.

За суттєвого зменшення злочинів корисливої спрямованості, дещо зросла кількість крадіжок з квартир та шахрайств, але прокуратура області реагує на ці негативні тенденції.

У листопаді проведено координаційну нараду, на якій, в умовах реформування кримінального процесуального законодавства, визначено конкретні заходи, у тому числі щодо профілактики злочинності та протидії корупції (міськрайпрокурорами проведено понад 120 координаційних та міжвідомчих нарад, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3559 посадові особи міліції, 26 митників, 104 прикордонника, 73 податківця).

Питання запобігання вчиненню злочинів у молодіжному середовищі та стосовно дітей

Проблеми попередження правопорушень у підлітковому середовищі, насильства над дітьми, збуту їм наркотичних засобів є одними із пріоритетних напрямів роботи органів прокуратури області тому, нами проведено колегію прокуратури області з цих питань (06.06.2012), виконання якої призвело до зменшення кількості вчинених ними злочинів та стосовно них.

З урахуванням того, що цього виявилось недостатнім, 29 листопада проведено міжвідомчу нараду з цих питань із запрошенням керівників органів місцевої влади та правоохоронних органів, заплановані на якій заходи, я впевнений, дадуть позитивні зрушення вже найближчим часом.

Крім того, на сьогодні в області створена та активно працює постійно діюча робоча групи з питань підготовки матеріалів і проектів документів з конкретних питань, винесених на розгляд координаційної наради, та організації виконання прийнятих рішень.

Завдяки змінам до статті 10 Закону України «Про прокуратуру», органи прокуратури отримали чітку регламентацію своїх координаційних повноважень, які мають більш ефективно впливати на стан криміногенної обстановки в регіоні.

Вжитими організаційними заходами, спрямованими на оптимізацію роботи, вдалося забезпечити ефективне здійснення нагляду за додержанням та застосуванням законів. Проводилася послідовна робота щодо остаточного припинення практики підміни органів державного контролю.

Правоохоронними та контролюючими органами області вживались заходи щодо погашення заборгованості по заробітній платі.

З початку року (200,2 млн. грн.) її вдалось зменшити більш ніж на 45 млн.

Поряд з цим, слід відзначити зростання заборгованості зі сплати єдиного внеску та за спожитий природний газ - з 205,1 млн. грн. та 3,2 млрд. грн. на 302 млн. грн. та 3,6 млрд. грн. відповідно.

Органами прокуратури було активізовано роботу щодо захисту конституційних прав громадян ті інтересів держави в судах.

Основну увагу приділено стягненню на користь громадян заборгованості по заробітній платі.

Напрацьовано позитивні результати і на пріоритетних напрямах захисту у судовому порядку інтересів держави.

Активізовано також представницьку діяльність в судах у сфері паливно-енергетичного комплексу

Згідно з Конституцією, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов’язком держави.

З огляду на це, здійснення наглядової діяльності у екологічній сфері було і є пріоритетним напрямом діяльності прокуратури області.

Відсутність комплексного підходу до вирішення проблем у цій сфері, зокрема невжиття заходів щодо «фізичної ліквідації копанок», рекультивації порушених земель, залишаються умовами для скоєння повторних злочинів, кількість яких кожного року залишається на неприємно високому рівні (Сніжне, Торезі, Єнакієве, Харцизьк, Макіївка, Шахтарський район).

Актуальним для області є питання охорони атмосферного повітря. Хоча більш ніж 100 екологічно небезпечних підприємств не мають санітарно-захисних зон, заходи щодо забезпечення цих вимог органами державного контролю та зазначеними підприємствами не вживаються.

пресс-служба